Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik nie łapie temperatury


r.kuderawiec

Rekomendowane odpowiedzi

Termostaty przeważnie już nowe są wadliwe, musisz zmienić termostat i wyeliminować, że to na pewno nie on jest wadliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W skrócie przedstawie swój problem.

termostat oraz czujnik temperatury wymieniony na nowy (ASO),dodam że wcześniej próbowałem z innymi tańszymi i było tak samo.

Cały rozrząd razem z pompą wody wymieniony.W środku dmucha ciepłym powietrzem więc z tym problemu jako tako nie ma.ale na climatroniku oraz liczniku temperatura dochodzi do +/- 70 `C i tak się trzyma,natomiast jak podłączyłem vaga to tam pokazuje 120 `C.,,dodam że dolny wąż idący do chłodnicy zimny, górny gorący,także wg mnie termostat trzyma.

Auto najnormalniej w świecie się nie dogrzewa,,,,,ale dlaczego skoro termostat trzyma?

Pacjent a4 b5 1,8T APU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolny wąż też musi być ciepły, wtedy znaczy, że działa termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak auto nie łapie temperatury to jak ma być dolny wąż ciepły, skoro termostat się nawet nie otworzy???

Jak dolny wąż będzie ciepły zanim temperatura na blacie podejdzie do 90 to znaczy że termostat właśnie jest zepsuty i albo za wcześnie się otwiera albo jest cały czas otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam następny problem w mojej audicy a4 b5 95rok 1.9tdi Od kupna mojego auta nie grzeje nagrzewnica w środku ,już odpowietrzałem kilka razy i nic ,woda też przepływa ,robiłem już wiele rzeczy myśląc że to wina nagrzewnicy ale także miałem problem ponieważ nie pokazywał zegar temp silnika więc myślałem że był zepsuty ale ostatnio pękł mi pasek i licznik odziwo skoczył na 110stopni więc doszłem do wniosku że działa i zaczołem szukać przyczyny i zauważyłem że wiatrak kręci się cały czas na pełnych obrotach ,chcąc zobaczyć czy to jego wina założyłem dykture z przodu chłodnicy (nie od strony wiatraka bo się nie dało )i temp podskoczyla do 65 najwyżej niekiedy do 70 i koniec czyli to wina tego wiatraka jak sądzę czy termostatu też?

A i dodam jeszcze że w środku też było trochę cieplej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do termostatu dobre dojście i kosztuje grosze, warto wymienić.
Co do wiatraka, to kręci się cały czas? Jeśli tak to sprzęgło wiskotyczne jak mniemam się rozleciało.
Zacznij od wymiany termostatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda jak termostat, chociaż przy wodzie 65 stopni powinien się wóz zagrzać w środku.

Wiatrak kręci się cały czas, ale w zależności od temperatury z różnymi prędkościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał podobny problem to po wymianie termostatu i odpowietrzeniu układu auto grzeje znacznie szybciej. Nie wiem czy przykrywanie chłodnicy przy dużych mrozach coś daje czy wręcz przeciwnie może uszkodzić auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje tyle że szybciej Ci sie auto nagrzeje bo przez chodnice nie przelatuje zimne powietrze.
Ja przystawiałem w każdym moim aucie i  nic sie nie działo.
Ważne tylko żeby w cieplejsze dni jak na wiosnę usunąć karton czy co tam masz przed chłodnicą żeby auta nie zagrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,ma coś takiego w bagarzniku taki na wiew. Tylko nie działa i nie wiem co można z tym zrobić. Reszta działa normalnie a jak daje nawiew na szybę to też nie działa. Przeprasza z góry jak to nie ten post. Model audi a4 b5 97r. 1.8

orca-image-1508487217101.jpg_1508487217166.jpeg

orca-image-1508487235377.jpg_1508487235438.jpeg

Edytowane przez Mateusz9705
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mateusz9705 napisał:

Mam pytanie,ma coś takiego w bagarzniku taki na wiew. Tylko nie działa i nie wiem co można z tym zrobić. Reszta działa normalnie a jak daje nawiew na szybę to też nie działa. Przeprasza z góry jak to nie ten post. Model audi a4 b5 97r. 1.8

orca-image-1508487217101.jpg_1508487217166.jpeg

orca-image-1508487235377.jpg_1508487235438.jpeg

To jest tylko atrapa. Nie ma tam żadnego nawiewu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2013 o 16:44, arnold27 napisał:

ok.dzieki :naughty:

czyszczenie nagrzewnicy https://mechanikwgarazu.blogspot.com/2018/10/pukanie-nagrzewnicy-audi-a4-b5-18-turbo.html
efekt zdumiewajacy, testowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problemik. Otóż cały czas w zbiorniczku wyrównawczym mam zimny płyn chłodzący. Codziennie jeżdżę 50 km do pracy więc silnik spokojnie zdąży się nagrzać. Dodam że się nie gotuje. Cały czas ma między 90-95 stopni ile by nie stał czy nie jechał. Jednak płyn jest zimny. Dodatkowo jest problem z ogrzewaniem. Raz dmucha gorącym powietrzem a raz jest ledwo ciepłe. Niby próbowałem odpowietrzać przez wąż z dziurką ale skoro płyn nie schodzi ze zbiorniczka to chyba nie do końca działa. Czy to wina termostatu? Jeśli tak gdzie się on znajduje. Nie chcę z każdą pierdołą latać do mechanika, próbuje dużo rzeczy zrobić sam, ale jestem informatykiem nie mechanikiem więc się tego uczę. Jeśli ktoś mógłby mi podpowiedzieć gdzie szukać byłbym bardzo wdzięczny. Audi A4B5 1,6 gaz + benzyna. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chester7vp napisał:

Jeśli tak gdzie się on znajduje. Nie chcę z każdą pierdołą latać do mechanika, próbuje dużo rzeczy zrobić

Jest cos takiego jak etka online i tam masz schematy wszystkiego. Poza tym jak jestes bystry dojdziesz po przewodach wodnych gdzie powinien znajdować się termostat. 

Po objawach to masz zarówno czujnik temp. jak i termostat do wymiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem termostat, odpowietrzyłem układ i od razu w zbiorniku woda najpierw była ciepła a potem zaczęła się gotować. Temperatura szła aż do 115 stopni. W akcie desperacji zmieniłem termostat na stary, zalałem płynem i nie odpowietrzyłem. Teraz temperatura, zależnie od dnia (jak rano jadę do pracy to temperatura potrafi dojść do 98 potem spada do 95 i tak trzyma, a jak wracam z pracy trzyma równo na 90 stopniach), ale się nie gotuje. Woda w zbiorniczku zimna. Góra chłodnicy gorąca, przewód górny od chłodnicy gorący. Dół chłodnicy i dolny przewód zimny.

Może ma ktoś jakiś pomysł?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2022 o 08:21, Langista napisał(a):

Termostat gdzie kupiłeś? Zawsze nowy sprawdza się w garnku przy gorącej wodzie.

Sprawdzone zostały oba w garnku z gorącą wodą i oba sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odpowietrzales układ to włączyły się wentylatory? Porównaj wskazania czujników temp. z tym co na zegarach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...