Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka aktywna piana i szampon?


prof87

Rekomendowane odpowiedzi

Szorowałeś gąbką pół minuty w jednym miejscu żeby doczyścić auto po owadach albo ptasich kupach :facepalm: a słyszałeś o takim czymś jak np Auto Finesse Citrus Power albo Gyeon Bug&Grime i inne tego typu pochodne.....

Haha człowieku nie rozśmieszaj mnie, 60zł za środek do usuwania owadów? Szampon mam za 8...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł w końcu ten dzień w którym umyłem autko szamponem carchem 1900:1. Trwało to tak długo z różnych przyczyn, a to brak czasu, a to zła pogoda, ale mniejsza o to. Dodam żę taką przygodę, jeśli to tak nazwać można, dopiero zaczynam, także nie miałem do czego porównać tego preparatu, ale wnioski jakie mi się nasuwają są naprawdę bardzo dobre. Szampon faktycznie daje dobry poślizg, bardzo dobrze domywa, autko po wyschnięciu wygląda bardzo ładnie. Osobiście kupiłem najmniejszy pojemnościowo i tak naprawdę za dużo go nie użyłem, spokojnie starczy na kilka takich operacji( w zależności jak bardzo bawisz się autkiem podczas mycia, ja obleciałem go chyba ze 3 razy i zużyłem ze 5 wiaderek wody z płynem, dodam że nie oszczędzałem preparatu ) Podsumowując na pewno poleciłbym ten produkt komuś takiemu jak ja, komuś kto robi to pierwszy raz bo wcześniej jeździł cały czas na myjki bezdotykowe. Tak jak powiedziałem, póki co nie mam jak porównać go z innymi środkami tego typu, ale na pewno będę kupował inne, będę testował i będę relacjonował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szorowałeś gąbką pół minuty w jednym miejscu żeby doczyścić auto po owadach albo ptasich kupach :facepalm: a słyszałeś o takim czymś jak np Auto Finesse Citrus Power albo Gyeon Bug&Grime i inne tego typu pochodne.....

Haha człowieku nie rozśmieszaj mnie, 60zł za środek do usuwania owadów? Szampon mam za 8...

Środki które poleciłem nie tylko nadają sie do usuwania owadów, jest to ich jedna z funkcji.... ale trzeba trochę dokładniej czytać, usuwają ogólny brud a przy usuwaniu tego brudu czy innych nieczystości ich bardzo dużą zaletą jest to że nie powodują podjadania wosku co jest bardzo istotne jeśli ktoś używa dobrych wosków które niejednokrotnie kosztują sporo, nie wspominając o pracy przy aucie, więc jeśli Cie nie stać "człowieku' na takie środki bo za drooogie to nie jest to powód do Twoich bezsensownych i nic nie wnoszących wypowiedzi co Ty byś nie nakupował za ta kasę, bo oprócz takich osób ja Ty są ludzie których stać i nie muszą się kierować ceną przy wyborze kosmetyków, nie dla każdego szczytem detailingu jest używanie szamponu za 8zł albo męczyć się i szorować tak długo aż wszystko zejdzie, skoro można to zrobić odpowiednim preparatem nie niszcząc wosku i lakieru przy okazji i właśnie to Twoje szorowanie tą Twoją gąbką powinno Cie "śmieszyć" a nie moja wypowiedz, także proponuje wziąć na wstrzymanie, jednakże patrząc po prostocie Twojej wypowiedzi to tego wpisu też nie zrozumiesz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek do usuwania owadów nie musi kosztować 60zł to po pierwsze. Po drugie szorowanie gąbką robi niezłe spustoszenie na lakierze i koszt naprawy może znacznie przekroczyć koszt zakupu bug removera wybór należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi pewnie ale te o których wspomniałem służą jeszcze do innych rzeczy a to że ktoś wybiera dana firmę to jego wybór, jeden woli tańsze rzeczy inny droższe dla mnie pierwszorzędne znaczenie ma jakość środka, drugi zaś będzie kierował się ceną albo jeszcze innymi rzeczami, jeśli coś dla kogoś jest za drogie, to nie musi kupować nikt nikogo do niczego nie zmusza, mi cena nie przeszkadza więc nie widzę sensu na filozofie czy środek musi czy nie musi tyle kosztować.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szorowałeś gąbką pół minuty w jednym miejscu żeby doczyścić auto po owadach albo ptasich kupach :facepalm: a słyszałeś o takim czymś jak np Auto Finesse Citrus Power albo Gyeon Bug&Grime i inne tego typu pochodne.....

Haha człowieku nie rozśmieszaj mnie, 60zł za środek do usuwania owadów? Szampon mam za 8...

Środki które poleciłem nie tylko nadają sie do usuwania owadów, jest to ich jedna z funkcji.... ale trzeba trochę dokładniej czytać, usuwają ogólny brud a przy usuwaniu tego brudu czy innych nieczystości ich bardzo dużą zaletą jest to że nie powodują podjadania wosku co jest bardzo istotne jeśli ktoś używa dobrych wosków które niejednokrotnie kosztują sporo, nie wspominając o pracy przy aucie, więc jeśli Cie nie stać "człowieku' na takie środki bo za drooogie to nie jest to powód do Twoich bezsensownych i nic nie wnoszących wypowiedzi co Ty byś nie nakupował za ta kasę, bo oprócz takich osób ja Ty są ludzie których stać i nie muszą się kierować ceną przy wyborze kosmetyków, nie dla każdego szczytem detailingu jest używanie szamponu za 8zł albo męczyć się i szorować tak długo aż wszystko zejdzie, skoro można to zrobić odpowiednim preparatem nie niszcząc wosku i lakieru przy okazji i właśnie to Twoje szorowanie tą Twoją gąbką powinno Cie "śmieszyć" a nie moja wypowiedz, także proponuje wziąć na wstrzymanie, jednakże patrząc po prostocie Twojej wypowiedzi to tego wpisu też nie zrozumiesz....

Śmieszą mnie te twoje wykłady :grin: Spuszczasz się nad tym lakierem jak byś miał co najmniej Ferrari a nie dziesięcioletnie TDI. Moje auto ma 19 lat i lakier swoje już przeszedł, nie widzę sensu woskowania takiego starucha albo stosowania nie wiadomo jakich kosmetyków. W temacie było pytanie o szampon to poleciłem taki którego używam teraz bo moje dotychczasowe supermarketowe szampony nie usuwały trudniejszych zabrudzeń od razu. A Ty mi tu wyjeżdżasz z jakimś sprayem na komary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ci dopiero nowość, nie wiedziałem że szeroko pojęty Auto Detailing jest tylko dla Ferrari i innych supersamochodów :nabijasie: masz racje przestaje dbać i "spuszczać się" w końcu mam stare TDI a nie Ferrari....trzeba też oświecić 90% forumowiczów żeby przestali dbać o swoje auta :grin: , tak myślałem, jak grochem o ścianę, czas skończyć tą jałową dyskusje...... :gicior:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Jakub zwyczajnie trafił do nieodpowiedniego działu albo nie rozróżnia pojęcia 'detailing' od zwyczajnego mycia swojego samochodu. Każdy dba po swojemu więc dzielić się doświadczeniami, a nie żreć o to za ile kto kupił szampon. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Jakub zwyczajnie trafił do nieodpowiedniego działu albo nie rozróżnia pojęcia 'detailing' od zwyczajnego mycia swojego samochodu. Każdy dba po swojemu więc dzielić się doświadczeniami, a nie żreć o to za ile kto kupił szampon. :hi:

Kolego o czym my rozmawiamy? Przeczytaj temat jeszcze raz i zobacz moją pierwszą odpowiedź. I na niej powinniśmy zakończyć, ale panu FroS-t coś nie pasowało, albo się nudziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ja zapytam co do mycia polecacie?
mam nałożony wosk i żeby utrzymać go jak najdłużej, nie myje na bez dotyku, tylko opłukuje. Ale jaki szampon i piane które pomogą uzyskać czystość bez naruszenia wosku? Lakier czerwony Laserrot!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2019 o 00:58, johnnythebest napisał:

Orientujecie się czy duża jest różnica pomiędzy ADBL Shampoo a ADBL Snowball?

Snowball wydawał się dla mnie przyjemniejszy w użyciu. Nie jestem pewien na 100% ale Snowball ma chyba mocniejsze działanie niż Shampoo.

Co do piany to ja używam od dłuższego czasu ADBL Yeti i jestem zadowolony, cena całkiem przyjemna a zapach Tropikalny to sama przyjemność przy nakładaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wziąłem na próbę shiny garage shampoo strawberry bo już nie mogłem z tym wiśniowym adblem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...