Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka aktywna piana i szampon?


prof87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jaka aktywną pianę polecacie, która nie wyżre chromów a będzie przy tym skuteczna, może być autobrite magifoam ? JAki sampon do tego, który z tych dwóch lepszy:

1. Presta Sudzz Car Wash

2. Mequiars Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piana, ktora wymieniles to akurat jedna z lepszy na rynku, mi tylko nie odpowiada jej specyficzny zapach i uzywam ValetPro Advanced Nueutral.

Co do szamponow sa porownywalne, Presta jest tansza i efektowniej pachnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś wosk, który wytrzyma mycie pianą na myjniach ręcznych?

Czy też jedno mycie chemią z myjni recznych i po wosku nie będzie śladu?

Jaki polecacie wosk aby uzyskać wygląda mokrego lakieru taki maksymalny wet look?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś wosk, który wytrzyma mycie pianą na myjniach ręcznych?

Czy też jedno mycie chemią z myjni recznych i po wosku nie będzie śladu?

Jaki polecacie wosk aby uzyskać wygląda mokrego lakieru taki maksymalny wet look?

Są woski które wytrzymają mycie aktywną pianą ale nie każdą i w dość delikatnym stężeniu, co wg. mnie (to jest moja opinia) nie ma większego sensu bo używanie piany o łagodnym pH i lekkim stężeniu da kapke lepszy efekt, o ile da ??? niż mycie myjką pod wysokim ciśnieniem samą wodą a te piany są dość drogie. Na myjniach ręcznych komercyjnych, bo domyślam się że to takie mycie Ci chodzi raczej nie znajdziesz tego typu produktu.

Ale nawet takie mycie w jakiś sposób osłabi nawet najlepsze woski.

Za wet look nie do końca odpowiada wosk, owszem ma swój wkład ale na wet look ma wpływ przygotowanie lakieru a wosk ma tylko zabezpieczyć naszą pracę przed warunkami atmosferycznymi.

A co do zestawu to wszystko kwestia twojego budżetu bo propozycji mnóstwo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mialem na mysli myjnie komercyjne gdzie podjezdzasz, wrzucasz złotówkę i masz kilka do wyboru myjke ciśnieniową albo szczotkę :)

Czy jest jakiś wosk co wytrzyma takie mycie?

Daj jakiś przykład sredniego i lepszego preparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta chemia na bezdotyku podjada wszystko , lepiej zaopatrzyć się w ręczną pianownicę, dobrą pianę, wiadro z szamponem a z automatu tylko spłukiwać , tylko że nie na każdej myjni Ci pozwolą tak myć,co jest zrozumiałe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta chemia na bezdotyku podjada wszystko , lepiej zaopatrzyć się w ręczną pianownicę, dobrą pianę, wiadro z szamponem a z automatu tylko spłukiwać , tylko że nie na każdej myjni Ci pozwolą tak myć,co jest zrozumiałe :wink:

Z samego rana lub wieczorem da się tak umyć bo nikogo nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swissvax Crystal Rock, Polishangel Sky Fly te testowalem i kilka razy wizyta na bezdotyku i silny proszek nie robia na nich wrazenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swissvax Crystal Rock, Polishangel Sky Fly te testowalem i kilka razy wizyta na bezdotyku i silny proszek nie robia na nich wrazenia

Za to ich cena robi DUZE wrażenie :grin::grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba taniej jest zrobić jakąś powłokę kwarcową albo ceramiczna?

Jaką trwałość ma collinite 915? zniknie po 1 myciu ma myjni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zniknie, ale oslabnie.

Wosk moge polozyc duzo taniej jak powloke, nawet lepszy od w/w wymienionych:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz subtytutu woskow za kilka tysiecy ponizej 100 zlotych?

Ujme to tak. Z Punktu A do punktu B pojedziesz i "Mercedesem" i "Trabantem"

Rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz subtytutu woskow za kilka tysiecy ponizej 100 zlotych?

Ujme to tak. Z Punktu A do punktu B pojedziesz i "Mercedesem" i "Trabantem"

Rozumiesz?

Traktuję Cie jak eksperta także miej na uwadze, ze Twoje odpowiedzi mają wplyw na kształtowania świata przynajmniej mojego :)

Myślę, że każdy z nas tutaj szuka preparatu, który jest poprostu wart swojej ceny. Jeżeli wosk za 1000 ojro faktycznie ma takie właściwości to widac jego cena ma swoje potwierdzenie natomiast mam wrażenie, że nie z każdym produktem tak jest.

Swego czasu nawet mercedes wypuścił klase A, która nie przeszła "testu łosia" ;)

Wracając do tematu wosków nakładanych na auto, które jest myte na złotówkowych myjniach ręcznych. Jeżli przyjmę firmę Colli to

pomiędzy woskami

COLLINITE 845 INSULATOR WAX NA TRUDNE WARUNKI GRATIS Mikrofibra 35x35cm - ShowCarShine - Detailing Shop

Collinite 476 Najtrwalszy wosk GRATIS MIKROFIBRA - ShowCarShine - Detailing Shop

COLLINITE 915 EKSKLUZYWNY WOSK GRATIS 2 MIKROFIBRY - ShowCarShine - Detailing Shop

mogę się kierować ceną? Tzn ten droższy jest procentowo lepszy względem poprzedniego o różnicę w cenie ?:)

Czym różnią się woski Collinite: 845 Insulator Wax, 476s Super Double Coat, oraz 915 Marque D’Elegance? | Detailer.pl - Kosmetyki samochodowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz subtytutu woskow za kilka tysiecy ponizej 100 zlotych?

Ujme to tak. Z Punktu A do punktu B pojedziesz i "Mercedesem" i "Trabantem"

Rozumiesz?

Traktuję Cie jak eksperta także miej na uwadze, ze Twoje odpowiedzi mają wplyw na kształtowania świata przynajmniej mojego :)

Myślę, że każdy z nas tutaj szuka preparatu, który jest poprostu wart swojej ceny. Jeżeli wosk za 1000 ojro faktycznie ma takie właściwości to widac jego cena ma swoje potwierdzenie natomiast mam wrażenie, że nie z każdym produktem tak jest.

Swego czasu nawet mercedes wypuścił klase A, która nie przeszła "testu łosia" ;)

Wracając do tematu wosków nakładanych na auto, które jest myte na złotówkowych myjniach ręcznych. Jeżli przyjmę firmę Colli to

pomiędzy woskami

COLLINITE 845 INSULATOR WAX NA TRUDNE WARUNKI GRATIS Mikrofibra 35x35cm - ShowCarShine - Detailing Shop

Collinite 476 Najtrwalszy wosk GRATIS MIKROFIBRA - ShowCarShine - Detailing Shop

COLLINITE 915 EKSKLUZYWNY WOSK GRATIS 2 MIKROFIBRY - ShowCarShine - Detailing Shop

mogę się kierować ceną? Tzn ten droższy jest procentowo lepszy względem poprzedniego o różnicę w cenie ?:)

Czym różnią się woski Collinite: 845 Insulator Wax, 476s Super Double Coat, oraz 915 Marque D’Elegance? | Detailer.pl - Kosmetyki samochodowe

Z żadym z powyższych wosków nie miałem do czynienia, ale POORBOY'S WORLD NATTY'S WAX RED NATURALNY WOSK - ShowCarShine - Detailing Shop daje rade bardzo dobrze, na ile opiera sie przed proszkiem na bezdotyku nie wiem nie testowałem ale poza tym jest bardzo trwałym i prostym w aplikacji woskiem, a przy tym fajnie pachnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...