Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamek drzwi nie otwiera się z pilota


bananagb

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.12.2017 o 14:30, seb-k napisał:

CMK - wielkie DZIĘKUJĘ za piękny opis. Zdecydowanie przyda się również innym. Ja dzięki temu poszedłem dalej i rozebrałem to ustrojstwo, faktycznie nie było tak strasznie.

Dodam tylko, że u mnie wygląda to wewnątrz trochę inaczej - mam zamek 9-PINOWY (załączone zdjęcia). Przez przypadek zdjąłem tą środkową drucianą zapinkę ale ostatecznie okazało się, że da się to zmontować tylko w jeden sposób tak aby zapinka obejmowała całość. 

Niestety, po rozebraniu okazało się, że wewnątrz jest czysto, zero zaśniedzeń, zero brudu. Mimo wszystko zalałem wszystko kontaktem, zmontowałem. ponownie gimnastykując się znów z włożeniem tego badziewia do środka i okazało się, że nadal działa jak mu się podoba z lekką poprawą. Potem poruszałem wtyczką i się jeszcze trochę poprawiło, aż na 10 prób zatrybił 10 razy. Pojeżdżę tak z 2tyg bez obudowy drzwi i zobaczymy czy ruszanie wtyczką coś zmienia. Wygląda na to, że problem może leżeć gdzieś  indziej w moim przypadku i oby to była wtyczka.

IMG_20171211_120334017.jpg

IMG_20171211_123546743.jpg

kolego umnie bylo tak samo.silniczki wyczyscilem i problem nadal byl.moim zdaniem przyczyna nie jest w silniczkach bo one sa hermetycznie zamkniete.przyczyna jak i u mnie byly zasniedziale piny we wtyczce.

na marginesie,PANOWIE!! nie trzeba rozpolawiac zamka zdejmujac zielona i zolta zapadke:) wystarczy mocniej pociagnac a ta zolta i szara zapadka co wchodzi do sroska na zebatki wyjdzie bez problemu.robilem to juz przy drugim zamku i sie zdziwilem:) ale ulatwia to kilkukrotnie postep naprawy.przy sklaaniu wiadomo fotosiki ogladamy z przed rozbiorki,i wciskamy mocnym uderzeniem reka czesc mechaniczna i elektryczna,wszystko wskakuje na swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zamek zamiennik pochodził 3 miesiące a dzisiaj mimo zamkniętych drzwi pokazuje ze drzwi są otwarte i cały czas swieci się światełko w srodku. Z pilota drzwi zamykają się i otwierają . Z klamki z przycisku nie zamyka po zamknięciu z pilota otwiera normalnie z klamki . Jakiś pomysł , pewnie jakiś czujnik w zamku padł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, producent z Polski. U mnie działa od tygodnia, 2 lata gwarancji. Zobaczymy.

Jedno jest pewne - wina nie leżała po stronie kabli. Ten mechanizm musiał się jakoś zużyć / zacinać... HGW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2017 o 20:28, quadral20004 napisał:

na marginesie,PANOWIE!! nie trzeba rozpolawiac zamka zdejmujac zielona i zolta zapadke:) wystarczy mocniej pociagnac a ta zolta i szara zapadka co wchodzi do sroska na zebatki wyjdzie bez problemu.robilem to juz przy drugim zamku i sie zdziwilem:) ale ulatwia to kilkukrotnie postep naprawy.przy sklaaniu wiadomo fotosiki ogladamy z przed rozbiorki,i wciskamy mocnym uderzeniem reka czesc mechaniczna i elektryczna,wszystko wskakuje na swoje miejsce.

Kolego czy mógł byś jakoś bardziej uściślić jak to zdemontować w twój sposób?

Edytowane przez Marsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przed rozpolowieniem

https://zapodaj.net/d6676125f2795.jpg.html

Po rozpolowieniu

https://zapodaj.net/d6571582d335b.jpg.html

Edytowane przez quadral20004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś z Was używał zamiennika drzwi przednich od kierowcy o oznaczeniu 8K1837015A oryginał to 8J1837015A? Czy w ogóle pasuje, czy nie wywala jakiś błędów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiennik z allegro za 250zl, na razie 2mce spokój, bez błędów w Vagu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, dopiero zauważyłem, że piszesz o oryginale... W tej kwestii się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam że mam a4 b8 z pierwszej połowy 2009 zamek z większą wtyczka i zakupiłem zamek uzywamy z passata i oprócz numeru nie różni się niczym. Po wymianie działa jak należy a zapłaciłem 1/3 ceny zamka do audi.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma problem z zamkami które nie otwierają się z pilota to znam gościa koło Nowego Sącza który jest w stanie je naprawić. Miałem identyczny problem u siebie - 3 zamki nie otwierały się z centralnego, padały jeden po drugim w ciągu pół roku. Nikt w Krakowie nie chciał się podjąć naprawy zamka i proponowali wyłącznie wymianę na nowe... Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę podać kontakt do niego na priv.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten sam probkem co wy, nie otwiera mi jednych drzwi z pilota od strony pasazera. Czytalem ze trzeba wymienić zamek,ale co ciekawe jak otwieram od srodka drzwi przyciskiem (na drzwiach kierowcy )to otwiera drzwi pasażera. Czy to nie powinno być tak że jak nie otwiera pilotem to też nie otwiera przyciskiem? ?

Edytowane przez tomaszz226
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomaszz226 napisał:

Witam. Mam ten sam probkem co wy, nie otwiera mi jednych drzwi z pilota od strony pasazera. Czytalem ze trzeba wymienić zamek,ale co ciekawe jak otwieram od srodka drzwi przyciskiem (na drzwiach kierowcy )to otwiera drzwi pasażera. Czy to nie powinno być tak że jak nie otwiera pilotem to też nie otwiera przyciskiem? ?

Podłącz komputer i sprawdź czy nie sypie Ci błędami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem z drzwiami kierowcy i wiecie co, u mnie działa jak zamymkając kluczykiem wciskam 2x zamknij a potem normalnie otwieram 1x. Troszkę uciążliwe, ale ważne że działa :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2018 o 22:05, Whooo69 napisał:

Mam dokładnie ten sam problem z drzwiami kierowcy i wiecie co, u mnie działa jak zamymkając kluczykiem wciskam 2x zamknij a potem normalnie otwieram 1x. Troszkę uciążliwe, ale ważne że działa :] 

Bo za drugim razem silniczek lapie styk.zamek do naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Audi A4, B8 Kombi,2,0 tdi,143KM, 01.2009,  mam problem z zamkiem od kierowcy , naprawiany lecz padł na amen nr. zamka 8J1837015 ,9 pin. ( obecnie otwieranie tylko kluczykiem).

Szukam zamiennika i tylko podobno by pasował 8J1837015A, 9 pin , bo co sprzedawca to inna odpowiedź, a może zamiennik

od seata 1P1837015 , 9 pin bo jeden ze sprzedawców tez proponował.......no na oryginale jest vw, seat, skoda, audi wytłoczone więc może by hulał.

I jeszcze jedno jak to mówią fachowcy-sprzedawcy, wystarczy że po ostatniej cyferce jest A, C, inne to u mnie zamki nie będą działać tak jak powinny ( zamek tylni mam 8K0839015 , 8pin i też fiksuje).

Może jakaś podpowiedź , z góry dzięki za wszelkie info od Was

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten tani zamiennik nówkę, o którym pisałem wcześniej i działa cudownie. Sprawdź wcześniejsze posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wertując temat przeoczyłem  link z tym zamiennikiem , widzę że hula prawie rok ten zamiennik ?, może ktoś wymieniał jeszcze zamek drzwi tył z oryginalnym nr. 8K0839015 , 8pin na zamiennik który by tak super hulał jak u kolegi seb-k.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...