Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamek drzwi nie otwiera się z pilota


bananagb

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym serdecznie przywitac szanowne grono, jako ze jest to moj pierwszy post na forum. Jestem swiezym, aczkolwiek szczesliwym posiadaczem a4b8. Jest male ale, mianowicie z pilota moge otworzyc tylko drzwi kierowcy ?‍♂️ Nie chce sie bawic w jakies naprawy, chcialbym zakupic te 3 zamki. I tu pojawia sie zgrzyt, szukam na intercarsie wyskakuja mi zamki o innych numerach niz na jakims innym sklepie. Jest ktos w stanie mi podac numery tych zamkow ? Bylem w aso audi, niestety polityka firmy zabrania im podania numerów czesci. Wiadomo moga mi to zrobic, co za 3 zamki wyniesie ok 2000 zl . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam problem z moim autkiem. Wcześniej raz na jakis czas, podczas jazdy załączała się pompka centralnego zamka i zapalalo sie podswietlenie w podsufitce. Podpialem dziada pod vaga i w kanale centralnego zamka wywalilo błąd 01366 - Opened Due to Crash Signal. Wczoraj zakupilem centralke zamka z 2 pilotami. Podlaczylem wszystko zgodnie ze schematem no i tu sie pojawia problem. Autko zamyka sie z pilota ale juz nie otwiera. Słychać ze centralka cyka, lecz pompka nawet nie drgnie. Dodam tez że przycisk zamykania w drzwiach, tez tylko zamyka ale nie otwiera. Błąd po skasowaniu, znowu wyskakuje. Wyciagnalem dzisiaj pompke z bagaznika i wyczyscilem pare lutow i piny we wtyczce. 0 poprawy. z kluczyka manualnie da sie zamknac auto i otworzyc. Ma ktos jakies pomysły ? Nie powiem ale przydalby sie centralny z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety u mnie drzwi z tyłu tak samo zaczyna się otwierać w kratkę myślę że niedługo padnie całkiem zamek ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat z klucza zamykają się i otwierają wszystkie drzwi razem z bagajem. A z pilota tylko zamyka wszystko ale nie otwiera nic. Centralka cyka, ale tak jakby nie wysyła sygnalu. Dodam że podpinalam miernik prądu to przy zamykaniu wysyła większy prąd, a na otwieranie mały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już naprawiałem 3 zamki, może nie tak wymieniłem dwa naprawiłem jeden, po czym właśnie go wymieniłem.

 

Nowsze z inną literą mają inną wtyczkę i liczbę pinów. Silniczek zamykania od środka i od zewnątrz to są inne a więc problemy które macie to standard. Ja miałem raz niezamykanie od zewnątrz, nie zamykanie od wewnątrz, brak możliwości otwarcia od wewnątrz (się zablokował). Więc po prostu wymieńcie zamek, jak kupiłem od taureqa z 2014 roku teraz więc mam nadzieję pochodzi dłużej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mnie także dopadły problemy z centralnym pół roku temu tylne lewe drzwi przestały otwierać się z pilota, aby nie rozbierać dwa razy drzwi, kupiłem zamiennik i odrazu zamontowałem, problem znikną. Od tygodnia przednie drzwi pasażera przestały się otwierać z pilota więc dzisiaj rozkręciłem zamek. Wewnątrz jest dwa silniczki, mniejszy i większy ten większy od tyłu wygląda jak by mu się szczotki wytarły (widać sporo pyłu grafitowego) opukałem trochę go i narazie dziala ale sądzę że to tylko na chwilę. Szukałem po internecie takiego silniczka niestety nigdzie nie znalazłem i tu prośba do was, może ktoś wie gdzie to kupić?

IMG_20181222_115346.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2018 o 17:11, mosiek2206 napisał:

Witam

Mnie także dopadły problemy z centralnym pół roku temu tylne lewe drzwi przestały otwierać się z pilota, aby nie rozbierać dwa razy drzwi, kupiłem zamiennik i odrazu zamontowałem, problem znikną. Od tygodnia przednie drzwi pasażera przestały się otwierać z pilota więc dzisiaj rozkręciłem zamek. Wewnątrz jest dwa silniczki, mniejszy i większy ten większy od tyłu wygląda jak by mu się szczotki wytarły (widać sporo pyłu grafitowego) opukałem trochę go i narazie dziala ale sądzę że to tylko na chwilę. Szukałem po internecie takiego silniczka niestety nigdzie nie znalazłem i tu prośba do was, może ktoś wie gdzie to kupić?

IMG_20181222_115346.jpg

Mam taki na sprzedaz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do kolegów którzy wymieniali zamek u siebie. Czy jest możliwość sprawdzenia (czy jest widoczny?) numeru zamka z przodu od kierowcy po zdjęciu samego boczka? Widzę, że występują z różnymi numerami, a chciałem poprawny zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczek zdjęty. Błędu na kompie nie ma. Klamka chodzi luźniej w tych drzwiach niż w pozostałych. Co może być przyczyną że nie idzie otworzyć drzwi z zewnątrz. Czy coś z linką czy może z zamkiem. Załączam zdjęcie jak to u mnie wygląda. Mam wszystko rozebrane i nie wiem co robić

20190113_135323-600x1067.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc przyczyną jest te cięgno zaznaczone strzałką żółtą, nie wraca do swojej pozycji do góry. Czy zostaje wymiana zamka czy idzie to reanimować

20190113_142213.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
1)
U mnie rok temu nie działały lewe tylne drzwi z pilota - w zimę. Na wiosnę przeszło i jest póki co ok.
Przejeździłem 10 miesięcy i temat wrócił... tym razem - z prawej strony - i drzwi przód + tył - wróciło teraz znów w zimę. Czyli razem mówimy o 3 drzwiach... w ciągu roku, przy czym jedne się "naprawiły same".
Do tego podczas jazdy drzwi "pwstrykają" tj. blokują się i na odwrót.
Czy wg Was to sytuacja jak w tym wątku czy warto zweryfikować inne kwestie w aucie - wówczas pytanie- jakie?

2)
Jest tu ktoś z Wrocławia kto ogarnia odpłatnie takie tematy?:) (tak wiem, mamy ASO :))

Dziękuję za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2019 o 14:25, resiak82 napisał:

A więc przyczyną jest te cięgno zaznaczone strzałką żółtą, nie wraca do swojej pozycji do góry. Czy zostaje wymiana zamka czy idzie to reanimować

20190113_142213.jpg

Reanimacja wystarczy bo jeden z silniczkow nie dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, voudox napisał:

Cześć
1)
U mnie rok temu nie działały lewe tylne drzwi z pilota - w zimę. Na wiosnę przeszło i jest póki co ok.
Przejeździłem 10 miesięcy i temat wrócił... tym razem - z prawej strony - i drzwi przód + tył - wróciło teraz znów w zimę. Czyli razem mówimy o 3 drzwiach... w ciągu roku, przy czym jedne się "naprawiły same".
Do tego podczas jazdy drzwi "pwstrykają" tj. blokują się i na odwrót.
Czy wg Was to sytuacja jak w tym wątku czy warto zweryfikować inne kwestie w aucie - wówczas pytanie- jakie?

2)
Jest tu ktoś z Wrocławia kto ogarnia odpłatnie takie tematy?:) (tak wiem, mamy ASO :))

Dziękuję za informację.

Z mila checia zrobilbym to ale jestem z pod zielonej gory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, quadral20004 napisał:

Reanimacja wystarczy bo jeden z silniczkow nie dziala

Czyli rozbiórka zamka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie inaczej. Majac zwykle srubokrety i kombinerki nie bierz sie za to bo napewno cos polamiesz.reanimowale kilka razy te zamki.i za kazdym razem mnie cos zaskakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2019 o 10:54, voudox napisał:

Cześć
1)
U mnie rok temu nie działały lewe tylne drzwi z pilota - w zimę. Na wiosnę przeszło i jest póki co ok.
Przejeździłem 10 miesięcy i temat wrócił... tym razem - z prawej strony - i drzwi przód + tył - wróciło teraz znów w zimę. Czyli razem mówimy o 3 drzwiach... w ciągu roku, przy czym jedne się "naprawiły same".
Do tego podczas jazdy drzwi "pwstrykają" tj. blokują się i na odwrót.
Czy wg Was to sytuacja jak w tym wątku czy warto zweryfikować inne kwestie w aucie - wówczas pytanie- jakie?

2)
Jest tu ktoś z Wrocławia kto ogarnia odpłatnie takie tematy?:) (tak wiem, mamy ASO :))

Dziękuję za informację.

Drzwi pstrykają podczas jazdy bo zamek się nie zabezpieczył (dioda na drzwiach kierowcy nie świeci się) i auto próbuje przy każdym ruszaniu je zamknąć. W silniczku zamka wycierają się szczotki i słaby kontakt powoduje że zamek chwilę działa chwilę nie. Jeśli masz trochę zdolności manualnych to można ten silniczek  wymienić. Ja silniczek znalazłem na aliexpress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z zamkiem prawy przód raz otwiera raz nie otwiera, czy czeka mnie wymiana zamka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...