Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamek drzwi nie otwiera się z pilota


bananagb

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ma ktoś pomysł jak otworzyć drzwi przy nie działającym zamku i włączonej blokadzie rodzicielskiej? Jest jakieś awaryjne otwieranie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że sama wada w mechaniźmie leży po stronie samych silniczków w wewnątrz. W moim przypadku wystarczyło rozkręcić zamek wyjąć silniczki rozebrać je tam na szczotkach łączących ze stykami wirnika zbiera się bród który zakłóca przepływ prądu co skutkuje problemem z otwieraniem (najczęściej) lub zamykaniem. Może komuś się przyda ? pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dokładnie tak jak wszyscy piszą zanim kupisz nowy zamek spróbuj naprawy starego, nie ma tan nic trudnego a większość to wina nie stykania silniczków tak jak kolega Krupskim pisze po rozebraniu zamka wyjęciu silniczków skręć lekko styki, najlepiej skręcić niż przygiąć bo jeden silnik ma styki na zewnątrz drugi wewnątrz. Przeczyść lekko papierem ściernym... Dla za awansowanych ja sprawdzałem czy działają podpinając na krótko pod zwykła baterie, jeden miałem tak okopcony ze rozebrałem silniczek w środku czarno wyczyściłem komutator papierem potem styki i działa do dziś... Tak już naprawiłem dwa zamki prawy i lewy przód, z czasem pewnie i padną w tyle... pozdrawiam 

Tutaj link zapożyczony gdyby ktoś chciał dokładnie widzieć co i jak.....

26131_smallest_14239288731072743194.jpg
WWW.AUDI4EVER.COM

Hallo! Fahrertür meines 8K2 hat nach 6 Jahren angefangen zu spinnen. Ich habe im NET gefunden, dass es ein häufiges Problem ist. Die Fahrertür war mindestens 1 mal am Tag nicht nach Betätigung der FFB offen - erst nach...

 

Edytowane przez Ropcyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie, co sądzicie o zamiennikach TEX lub SKV? Ceny nowych z ASO zabijają, a z używką różnie może być. Niektórzy piszą, że zamiennik może paść z dnia na dzień i do tego stopnia, że w ogóle nie otworzę drzwi i będę musiał rwać tapicerkę. Wykonanie oryginalnych ponoć daje szanse szybciej skumać awarię. Nie wiem, jaka w tym prawda, ale mając obecnie oryginał mogę chociaż otworzyć drzwi od wewnątrz. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj zamiennikow.kup uzywke ori albo wysli mi zamek.naprawie.tylko ze bedziesz mial auto na kilka dni uziemione.jak cos to 889728914

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, quadral20004 napisał:

Nie kupuj zamiennikow.kup uzywke ori albo wysli mi zamek.naprawie.tylko ze bedziesz mial auto na kilka dni uziemione.jak cos to 889728914

Dziękuję, już ogarnąłem temat. Kupiłem używki i na razie po problemie. Ale nie ma filozofi z wymianą - przynajmniej tyłu, więc najwyżej powtórzę operację. Oczywiście na przyszłość skorzystam z Twojej oferty ;-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odgrzewam temat. W przypadku kiedy rozebrałem i wyczyściłem silniki itd itd. Poskładałem i dalej to samo jest. Raz na jakiś czas złapie coś i otworzę drzwi od zewnątrz. Ale to loteria totalna. Co można jeszcze sprawdzić. Nie skręcałem tego i po niedzieli będę wracał do tematu. Straciłem na to dziś cały dzień. Silniki też sprawdzałem na krótko pod zasilaczem 12v i działają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rozwiązany.

U mnie okazało się że winowajcą było cięgno Bowdena. Gdzieś na forum czytałem że u kogoś cięgno nie wracało do swojej pozycji i mowie to ostatni ratunek dla mnie 😄 no i strzał w środek.

W miejscu w którym zaznaczyłem było pęknięte. Zamek śmigał w rękach a na aucie już loteria. Najczęściej jak podczas zamkniętego auta pociągnąłem za klamkę. Potem otworzyłem z pilota to już nie chciały się drzwi otworzyć ponieważ cięgno ustawiało się w losowej pozycji (co najlepsze było cały czas na miejscu) - wystarczyło że delikatnie zmieniło kąt w uchwycie. Zaznaczam na zdjęciach.

obraz.png.125d09a339336d760f8d0d9a9b7425f4.png

obraz.png.82c96cf713870735f7cc2c24faf3f6d6.png

Edytowane przez Xmifal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...