Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamek drzwi nie otwiera się z pilota


bananagb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Otóż chodzi o to, że kiedy zamykam samochód z pilota i odrazu otwieram (zanim się uzbroi) to wszystko jest ok??? Natomiast jak zamknę i odczekam te pół minuty aż się uzbroi i otworzę z pilota to nie odblokowują się tylne prawe drzwi, da się bez problemu od środka otworzyć. Mechanicznie jest wszystko ok. Możliwe że padł moduł w drzwiach???? czy mógł się np. tylko rozkodować sam z siebie???? Wiem, że jakby podpiął vaga to by wyszło, ale kurcze ciężko znaleźć kogoś z dobrym Vagiem wszyscy mają starocie i 3/4 bitów nie ma opisu dlatego do tej pory nie udało mi się zrobić tego ogrzewania lusterek.


A4B8 Avant 2008 r

http://www.audi4ever.com/v2/blog/details/26131/8K-T-uuml-rschloss-8J1837015A--Problem-und-Reparatur/index.html

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z centralnym. Po otwarciu z pilota otwierają sie wszystkie dzwi z wyjątkiem tylnich lewych. Blokada wyłącza się jakby częściowo, bo od środka da się je otworzyć, a od zewnątrz nie. Czasem coś zaskoczy i otwierają się wszystkie drzwi prawidłowo. W czym może być problem? Czy zamek do wymiany, czy może coś można przeczyścić?

Błąd z vaga:

Friday,25,October,2013,17:17:30:32264

VCDS Version: Release 11.11.3

Address 62: Door, Rear Left Labels: 8K0-959-795.clb

Control Module Part Number: 8K0 959 795 C HW: 8K0 959 795 C

Component and/or Version: TSG HL H10 0306

Software Coding: 010C02204000210001

Work Shop Code: WSC 02391 823 56573

1 Fault Found:

02115 - Locking Unit for Central Locking

008 - Implausible Signal

Freeze Frame:

Fault Status: 01101000

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 12

Reset counter: 168

Mileage: 40779 km

Time Indication: 0

Date: 2013.10.03

Time: 09:36:16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie jestem sam z tym problemem. Czy nie ma jednak żadnego rozwiązania? Czy komuś udało się naprawić ten zamek? Czy pozostaje tylko wymiana na nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie mogę otworzyć lewych tylnych drzwi z pilota. Nie słychać odgłosu rygla przy tych drzwiach. Klamką od środka da się otworzyć.

Proszę o jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechanika. Zamek drzwi. Używka z robocizną-250PLN

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze czy ktoś ma rozwiązanie tego problemu??

mam dokładnie ten sam przypadek i strasznie mnie to denerwuje/

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie u mnie jest troszkę inny problem ale bardzo podobny. Jak zamknę samochód pilotem i otworzę to nie mogę od zewnątrz klamką go otworzyć. Od środka można i dalej otwiera się już normalnie zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. I działa wszystko dobrze do momentu kolejnego zablokowania pilotem.

Nikt na prawdę nie ma tego problemu, tylko ja jestem tym wybrańcem, w ASO powiedzieli mi że to może być wina zamka nowy 560 zł :) + wymiana 200 zł.

Dużo też piszą na innych forach w innych samochodach że powodem może być linka która mogła spaść z mocowania.

Czy ktoś ma podobny problem w B8??

A i czy ktoś wie co to za regulacja jest we wszystkich drzwiach pod zaślepką gumową około 4-5 cm nad zamkiem??

Jakaś biała plastikowa śrubka, do czego ona służy??

Proszę o pomoc. może wspólnymi siłami rozwiążemy problem, ja w sobotę za tydzień rozbiorę boczek ale nie wiem czy tam coś zobaczę ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bananagb: możesz podzielic sie z nami informacją, w jaki sposób rozwiązałeś problem? Wymiana, czy naprawa?

@Lunatyk: rozbierałeś już może boczek? daj znać, czy coś znalazłeś w tym temacie, bo tez mam ten problem, a nie uśmiecha mi się zostawiać 760pln w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązałem nie wiem jak na długo ale na razie już ponad miesiąc jest bez problemu,

Boczek rozebrałem wyjąłem zamek, niestety z zamkiem nie da się nic zrobić gdyż jest mocno zabudowany i poskręcany różnymi śrubkami.

Więc nalałem do środka, przez otwory jakie się tylko dało płyn KONTAKT w sprayu, aż leciało z niego. I wszystko zaczęło pięknie chodzić :)

Tak więc po prostu coś z elektroniką się sypie, ale na pewno jest to najlepsze-najtańsze rozwiązanie.

Urwały się 2 zaczepy od boczka ale na to wpływu nie miałem siedziały bardzo mocno.

Tak więc problem rozwiązałem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez pojawił się problem z drzwiami drzwi zamykają się z pilota lecz już nie idzie ich otworzyć od zewnątrz .

Adres 52: Elektr.drzwi pas. Plik etykiet: 8K0-959-792.clb
Oznaczenie elementu: 8K0 959 792 D HW: 8K0 959 792 D
Komponent i/lub wersja: TSG BF H11 0250
Kodowanie: 011C13204E00410001
Kod serwisu: WSC 02399 823 56573
VCID: 40853B91D3DDB71861C
Znaleziono 1 błąd:
02115 - Jednostka zamykająca centralnego zamka
008 - Niezrozumiały sygnał - Sporadyczny
Ramka zamrożona:
Stan błędu: 00101000
Priorytet błędu: 3
Częstość błędu: 1
Wew.licznik błędów: 183
Przebieg: 101649 km
Wskaźnik czasu: 0
Data: 2015.01.31
Czas: 16:45:08
czy tu winny jest sterownik ?? gdzie mogę kupić taki sterownik ??

Co jeszcze zauważyłem ze jak ciagne za klamke drzwi się nie otwierają a kierunkowskazy mrugają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typowa usterka w B8, jeśli kontakt nie pomoże to tylko wymiana zamka na nowy. Stary popsuty warto zachować bo jest w nim wiele części, które można wykorzystać w przypadku jeśli zepsuje się kolejny zamek.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem stronkę i tam jest ładnie pokazane jak uzdrowić zamek. Przeprowadziłem tą operacje z sukcesem - http://www.audi4ever.com/v2/blog/details/26131/8K-T-uuml-rschloss-8J1837015A--Problem-und-Reparatur/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem stronkę i tam jest ładnie pokazane jak uzdrowić zamek. Przeprowadziłem tą operacje z sukcesem - http://www.audi4ever.com/v2/blog/details/26131/8K-T-uuml-rschloss-8J1837015A--Problem-und-Reparatur/index.html

próbowałem to robić przy okazji wymiany zamka, poskładać później wszystko do kupy to jest wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zrobiłem troche po swojemu . po wyjęciu zamka odkręcilem tylko te śrubki i wkręty które pozwoliły mi rozpołowić tą plastikową białą obudowę. Tą część zamka z zapadką tylko odsunąłem, zdjąłem jedną część tej białej obudowy , dogiąłem blaszki styków i wszystko śmiga. Trzeba tylko popatrzeć jak jest ułożona taka plstikowa podłużna zapadeczka i potem ją przy składaniu lekko unieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie u mnie jest troszkę inny problem ale bardzo podobny. Jak zamknę samochód pilotem i otworzę to nie mogę od zewnątrz klamką go otworzyć. Od środka można i dalej otwiera się już normalnie zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. I działa wszystko dobrze do momentu kolejnego zablokowania pilotem.

Nikt na prawdę nie ma tego problemu, tylko ja jestem tym wybrańcem, w ASO powiedzieli mi że to może być wina zamka nowy 560 zł :) + wymiana 200 zł.

Dużo też piszą na innych forach w innych samochodach że powodem może być linka która mogła spaść z mocowania.

Czy ktoś ma podobny problem w B8??

A i czy ktoś wie co to za regulacja jest we wszystkich drzwiach pod zaślepką gumową około 4-5 cm nad zamkiem??

Jakaś biała plastikowa śrubka, do czego ona służy??

Proszę o pomoc. może wspólnymi siłami rozwiążemy problem, ja w sobotę za tydzień rozbiorę boczek ale nie wiem czy tam coś zobaczę ciekawego.

witaj mam dokładnie dentyczny problem zamknę samochód pilotem i otworzę to nie mogę od zewnątrz klamką go otworzyć. Od środka można i dalej otwiera się już normalnie zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. I działa wszystko dobrze do momentu kolejnego zablokowania pilotem.ta reglacja mi trochę pomogła bo otwierały się i zamykały do momentu gdy znowu pojechałem w trasę i wróciłem musiałe znowu regulować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...