Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana z ABS na ABS-EDS 1995-1997


przemciotorun

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie tracisz tylko zyskasz, im gorsza nawierzchnia tym bardziej jest przydatny i odczuwalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w to nie wątpie że jak gorsza nawierzchnia to bardziej jest to odczuwalne tylko właśnie zastanawiam się jak to ma się gdy jest sucho czy to poprawi start, czy na takiej nawierzchni o dobrej przyczepności (sucho, ciepło) wtedy będzie jakby tego systemu nie było?

bo gdy się chce ruszyć szybko tak jak w moim przypadku FWD przy 150KM to pomimo że mam opony 225 to i tak koła mielą i ten start nie jest tak efektywny jak przy oczywiście Q i ciekawe czy ESD poprawi choć troche wtedy start :)

DEV

a nie masz kogoś kto ma taki zestaw do sprzedania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawi start, ale nie spodziewaj sie cudów. Tak jak pisałem, im gorsza przyczepność tym aktywniejszy jest system.

Lepszym rozwiązaniem jest TorSen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś jakie numery występowały w pompach z ESD ??? oczywiście tych po lifcie ...

kolega ma a4 b5 po lifcie 99r lampy i środek ful lift a pompa widocznie nie bo sterownik pod tylną kanapą

o co tu chodzi ???

Edytowane przez daro87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! W audi mam pompę ktora wyglada tak samo jak ta ze zdjec (wyjscia przewodow z boku) lecz ma numer 8D0 614 111 D Czy to tez jest ten EDS? A4 b5 1,8T quattro 96rok

Edytowane przez Niedwiadek18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a orientuje sie ktoś co trzeba dokładnie kupić i jaki jest cały koszt kupna tych rzeczy?

a czy tak ciezko przeczytac pierwszy post? i poszukac tych czesci np. na allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak można, ale nei znam się na tym a ceny sa od 20zł do 200zł za sterownik i weź teraz wybierz który będzie dobry i bedzie pasował... to samo jest z pompa cena od małej az po kilka stówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sam sobie odpowiedziales chyba na pytani... skoro sterownik jast sprawny to po co placic 200 jak za 20 masz to samo.... i bedzie dzialalo tak samo, podstawa to zeby nr. sie zgadzal i rzecz byla sprawna a a ile za nia zaplacisz to juz tylko od twojego portfela zalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tego dokładnie zdaje sobie sprawę :) tylko mi w pytaniu chodziło bardziej że jaka jest cena mniej wiecej za taki który bedzie ok, (nie chdozi mi tylko o same to czy jest rzecz sprawna czy nie) no bo rozbiezność 20zł a 200zł jednak jest bardzo duza wiec nie czemu jedne sa za tyle drugie za tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie kazda pompa jest z EDS-em i tak samo ze sterownikiem sa rowniez pompy ESP i z samym systemem ABS dlatego ceny zroznicowane ,mam taka pompe jak poszukujesz to sie odezwij :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez temat tyczy sie pompy ABS EDS o nr 4D0 614 111 F a nie o jakis z esp czy samym abs-em, i z takim nr pompy trzeba szukac jezeli ktos chce bawic sie w zmiane.... to samo jest ze sterownikiem....

ja ze sterownik placilem cos kolo 50zl a pompa kolo 100zl niewiem czy to ceny wysokie czy niskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powie ktoś w końcu wprost jak odpowietrzyć pompę abs/eds? Obserwuje wątek od dawna i nie znalazłem odpowiedzi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem, to przy systemie ABS odpowietrzać powinno się dwa koła na raz, np: lewy przód i tył, padła podpowiedz o użyciu gumowego młotka, ale już jak go użyć to nie, moze trzeba blok abs opukać żeby go odpowietrzyc(???) :huh:

Edytowane przez MichalBurnout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...