Skocz do zawartości
IGNOROWANY

błąd samopoziomowania reflektorów - komunikat na FISie


sikszak

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

kupiłem audi a4 b8 kilka dni temu, Auto miała lekka stłuczkę prze kupnem. Wszystko jest zrobione ale od dnia zakupu mam na fisie komunikat na żółto (reflektor ze strzałkami góra i dół) że nie działa samopoziomowanie. Po tej kilizji wyciągane były lampy i lutowane przewody do lamp bo je zerwało. Ale polutowane jest wszystko tak jak powinno być.

Mam więc pytanie. Czy błąd wyskoczył bo były porozpinane wtyczki? Jak go usunę to będzie wszystko działać? Nie mam możliwości podłączenia VCDS żeby zobaczyć jaki to błąd. Jest ktoś z okolic świdnicy żeby mi podłączył kompa i posprawdzał co i jak?

Czym grozi taki błąd. Światła mijania świeca mi strasznie blisko przed samo auto. Można jeździć z takim błędem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samopoziom ci nie bedzie działał a błedy są w sterowniku 55 XENON

Procedura :

Opisana poniżej procedura sama w sobie nie ustawia świateł! Powoduje ona jedynie zatrzymanie się elektrycznych nastawników ustalających wysokość świateł w pozycji "wyśrodkowanej", w której powinno się przeprowadzić ręczną regulację reflektora za pomocą śrub znajdujących się w jego obudowie. Procedura powinna być wykonana do samego końca, w przeciwnym wypadku w pamięci sterownika może pojawić się błąd "Reflektory nie zostały wyregulowane". Aby go wykasować należy przeprowadzić całą procedurę regulacji reflektora. Przed przystąpieniem do regulacji świateł muszą być spełnione następujące warunki:

  • Pojazd musi stać na równym podłożu
  • Hamulec ręczny musi być zwolniony
  • Zapłon musi być włączony
  • Światła wyłączone
  • Sterownik w pamięci nie może posiadać żadnych błędów

Procedurę przeprowadzamy w następujący sposób: [Wybór] [55-Zasięg xenonów] (w niektórych pojazdach należy wybrać sterownik [29-Światła -lewa str.] [Nastawy podst. - 04] Grupa "001" [idź!] Zaczekaj około 20 sekund. W tym czasie silniczki ustalające wysokość światła zatrzymają się w pozycji odpowiedniej do ręcznej regulacji reflektora. Włącz światła i ustaw je śrubami w reflektorze zgodnie z zaleceniami producenta. Teraz przejdź do grupy "002". W tym momencie sterownik zapamięta położenie nastawników jako położenie bazowe. [Gotowe, powrót]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z okolicy Świdnicy (dolnośląskie) byłby w stanie mi to zrobić? Oczywiście nie za darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa nie jest taka prosta jak by sie wydawało, twoje autko jest z 2008r. a tego zwykły kabel za 20zł i vag409 raczej nie ugryzie :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vcds to nie problem, gorsza sprawa to kabel z linią K który nie kosztuje mało i poprostu do własnych potrzeb nie opłaca sie go kupować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i starałem się dzisiaj zrobić tak jak pisał wrclaguna i nic Nie udało sie przełączyć do grupy drugiej Guzik nie aktywny. miałem za to błąd : Fault Code 02988. Jakoś udało się go usunąc ale wyskakuje teraz błąd 01539. ale nie można zrobić ustawienia lampy. Silniczki słychać że chodzą le tak dziwnie burczą. Nie wiem czy to normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz w blokach pomiarowych zakres czujników jak przekraczaja normalne wartosci to nie da sie zrobic procedury .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mam błędy dotyczące samopoziomowania ksenonów

Address 55: Xenon Range Labels: 8K0-907-357.clb

Part No: 8K0 907 357 B

Component: Dynamische LWR H01 0010

Revision: 00000001 Serial number:

Coding: 0000004

Shop #: WSC 06334 000 00000

VCID: 346318E32B1F

2 Faults Found:

01539 - Headlights Not Adjusted

005 - No or Incorrect Basic Setting / Adaptation - MIL ON

Freeze Frame:

Fault Status: 11100101

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 1

Reset counter: 162

Mileage: 145532 km

Time Indication: 0

Date: 2013.11.09

Time: 10:54:08

02988 - Left-Hand/Right-Hand Traffic Switchover Active

000 - - - MIL ON

Freeze Frame:

Fault Status: 11100000

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 1

Reset counter: 162

Mileage: 145532 km

Time Indication: 0

Date: 2013.11.09

Time: 10:54:08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem dzisiaj te same problemy co Ty, identyko. Rozwiązanie okazało się banalne.

1. Wyłączyć opcję turysty (zgaśnie drugi błąd)

2. Nastawy grupa 001 jak pisał wrclaguna tylko, że nie czekasz a u góry po prawej naciskasz On/next/off. Naciśnięcie spowoduje ruch reflektorów, następne wywala informację o konieczności wyregulowania (jeśli ich nie ruszysz nie zaszkodzi procedurze) i ostatnie poinformuje, że refektory zostały wyregulowane, nie ma konieczności wchodzenia w kanał 002, który u mnie również być nieaktywny. Może to zalezy od wersji bortnetz albo Vcds'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wyłączyć opcje turysty?

Sprawdz w opcji CAR lub kodowanie w MCE 09

  1. Wybierz STG 09 (okablowanie)
  2. Długie STG kodowanie -> funkcja 07
  3. Wybierz podsystem: 2 - xxx - RLS (deszczu i czujnik zmierzchu)
  4. Bajt 0
  5. Bit 0 - Light Highway - Activate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej mi wyskakuje ten błąd

02988 - Left-Hand/Right-Hand Traffic Switchover Active

000 - - - MIL ON

Freeze Frame:

Fault Status: 11100000

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 1

Reset counter: 162

Mileage: 145532 km

Time Indication: 0

Date: 2013.11.09

Time: 10:54:08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi tylko jak się robi scan kodowania

---------- Post dopisany at 21:20 ---------- Poprzedni post napisany at 21:16 ----------

Teraz mam taki błąd:

Wednesday,13,November,2013,21:20:15:10074

VCDS Version: Release 10.6.3 (x64)

Address 55: Xenon Range Labels: 8K0-907-357.clb

Control Module Part Number: 8K0 907 357 B

Component and/or Version: Dynamische LWR H01 0010

Software Coding: 0000004

Work Shop Code: WSC 06334 000 00000

VCID: 346318E32EBD

Fault Codes have been Erased

1 Fault Found:

8 - Left-Hand/Right-Hand Traffic Switchover Active

000 - - - MIL ON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2013 o 07:59, wrclaguna napisał:

Samopoziom ci nie bedzie działał a błedy są w sterowniku 55 XENON

Procedura :

Opisana poniżej procedura sama w sobie nie ustawia świateł! Powoduje ona jedynie zatrzymanie się elektrycznych nastawników ustalających wysokość świateł w pozycji "wyśrodkowanej", w której powinno się przeprowadzić ręczną regulację reflektora za pomocą śrub znajdujących się w jego obudowie. Procedura powinna być wykonana do samego końca, w przeciwnym wypadku w pamięci sterownika może pojawić się błąd "Reflektory nie zostały wyregulowane". Aby go wykasować należy przeprowadzić całą procedurę regulacji reflektora. Przed przystąpieniem do regulacji świateł muszą być spełnione następujące warunki:

 

  • Pojazd musi stać na równym podłożu
  • Hamulec ręczny musi być zwolniony
  • Zapłon musi być włączony
  • Światła wyłączone
  • Sterownik w pamięci nie może posiadać żadnych błędów

 

Procedurę przeprowadzamy w następujący sposób: [Wybór] [55-Zasięg xenonów] (w niektórych pojazdach należy wybrać sterownik [29-Światła -lewa str.] [Nastawy podst. - 04] Grupa "001" [idź!] Zaczekaj około 20 sekund. W tym czasie silniczki ustalające wysokość światła zatrzymają się w pozycji odpowiedniej do ręcznej regulacji reflektora. Włącz światła i ustaw je śrubami w reflektorze zgodnie z zaleceniami producenta. Teraz przejdź do grupy "002". W tym momencie sterownik zapamięta położenie nastawników jako położenie bazowe. [Gotowe, powrót]

Podepne się pod temat lampy były wyciągane do polakierowania bo były straszne po podłączeniu ich spowrotem błąd na fisie samopoziomowania wejscie w VCDS 55-zasięg świateł wyskakuje "brak odczytu ze sterownika" ogólnie wyskakuje mi ten błąd na wszystkim modułach związanych ze światłami wcześniej działało teraz tylko z modułem świateł nie chce się połączyć. Jaka może być przyczyna?

Światła świecą zatrzymały się w pozycji środkowej na stacji diagnostycznej sprawdzali światła są dobrze ustawione więc nie rażą ,ale błędu nie mogę usunąć. Kabel do VCDS oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...