Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana wybieraka w A4 B6


Pretor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Podbijam temat mam problem ze skrzynia a wiec nie dam rady wbic zadnego biegu panowie z serwisu powiedzieli mi zebym kupił te cos na zdj ale nie wiem jak to sie nazywa pomocy 

19858751_853420718144168_376239131_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest kawałek drążka wybieraka, brakuje jego długiej części

rozumiem ze masz skrzynie 6b bo to nie jest od 5b

0aba4c6e4d868de62f4a719bfc76.jpg

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos sie orientuj co moze byc przyczyna tego luzu ?? dodam ze jestem po wymianie (osadzenie Jablka + odboje gumowe x2+ jablko+ zestaw naprawczy drazka przy skrzyni 6b) jest duza poprawa biegi chodza lekko  i drazek nie lata jak wsciekly podczas jazdy  ale ten luz raczej nie powinien byc :/ ?  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś drążek ten który ustala pozycję kasety ? Przykręcony jest po drugiej stronie skrzyni... 

Element nr 2.

tef8pfse.png

Mogą być też słabe sprężyny na drążku przełączającym w skrzyni... 

Dodatkowo lekki luz na samej kasecie - gumowe prowadnice na ślizgach kasety wyrobione... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drazek nr 2 raczej nic nie ma z tym wspolnego bo on jest sztywny lata ten od zmiany biegow kaseta to wiem ale jak ja przetrzymam to ewidetnie co widac na filmie lata ten od zmiany biego i stawiam tak jak mowisz ze to juz wina skrzyni :/  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos sie orientuj co moze byc przyczyna tego luzu ?? dodam ze jestem po wymianie (osadzenie Jablka + odboje gumowe x2+ jablko+ zestaw naprawczy drazka przy skrzyni 6b) jest duza poprawa biegi chodza lekko  i drazek nie lata jak wsciekly podczas jazdy  ale ten luz raczej nie powinien byc :/ ?  

[/url]  

 

U mnie jest taki sam luz i się tym nie przejmuje bo w większości aut tak jest[emoji39]

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do Was. Chodzi o to, że kiedy chcę wrzucić pierwszy bieg to po prostu nie ma tej blokady przy prowadzeniu tylko od razu idzie mi na wsteczny. Nie powinien tak reagować ponieważ nawet nie wciskam gałki od zmiany biegów. nie wiem czy tam powinna być blaszka czy jakiś moduł do prowadzenia przy wybieraniu biegów. Teraz nie wiem czy jeśli wymienię: zestaw naprawczy, odbojniki, sworzeń i osadzenie, to czy mi to pomoże. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drazek nr 2 raczej nic nie ma z tym wspolnego bo on jest sztywny lata ten od zmiany biegow kaseta to wiem ale jak ja przetrzymam to ewidetnie co widac na filmie lata ten od zmiany biego i stawiam tak jak mowisz ze to juz wina skrzyni :/  

Kolego mam identycznie po wymiane tych elementów co ty. Ja mam skrzynie GBA i one przy pewnych przebiegach już tak mają. Ale póki skrzynia nie wyje nie ma sensu tego ruszać

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wymiana samych sprężyn by nie rozwiązała problemu :P Parę postów wyżej był o nich wspomniane. One odpowiadają za trzymanie wałka przełączającego w pozycji przód tył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowisz  tak zostaje ale powiem ci ze na 6 biegu jak wszystko wylacze to tak minimalnie slysze skrzynke :/  ale inni  nie slysza xD to moze dopiero pierwsze oznaki z 10 XD odnoscie sprezyn  moze i te sprezyny ale to jeszcze za maly powod zeby skrzynke sciagac :/ narazie trzeba latac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowisz  tak zostaje ale powiem ci ze na 6 biegu jak wszystko wylacze to tak minimalnie slysze skrzynke :/  ale inni  nie slysza xD to moze dopiero pierwsze oznaki z 10 XD odnoscie sprezyn  moze i te sprezyny ale to jeszcze za maly powod zeby skrzynke sciagac :/ narazie trzeba latac 

Dokładnie. Po co sobie robić koszty. Ja słyszę na 4 i 6 biegu powyżej 2 tys obrotów ale póki co jakoś mi to nie przeszkadza

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jeszcze dodać dodatek od lm do oleju w skrzyni. Po 700 km biegi zaczęły lżej wchodzić i nawet jest bardziej cicho przy ich zaskakiwaniu w skrzyni. a393ac6e780b007293e04aaf3ddb1277.jpg

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 narazie nie mam problemow ze skrzynia  to co ja slysze to ledwo do wychwycenia jest  wiec mysle ze jeszcze jakis czas    bede latal ale ten srodek ciekawy kiedys cos slyszalem na jego temat   (pozytywnie)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwalił mnie dziś gościu w serwisie stwierdził że skoro pod gałka zmiany biegów mam taką tuleje jak jest rozrysowana w etce  a6 to znaczy ze mam przerabiane auto w a4 nie ma takiej rozrysowanej wiec takiej nie ma w audi a4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w serwisie Volkswagena we Wrocławiu też powiedział że ta część nie występuje w A4 i trzeba kupić całość za 700zl :) xd

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem tak samo w ASO  gosc mowi   ze to wystepuje jak cala kaseta  w a4 i ze po nr czessci ktore podalem  to jest do a6  :) to mowie niech bedzie do a6 dopasuje XD ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ma ktoś może taki problem jak opisany w tym temacie:

Ja mam podobnie, drążek tak brzęczy na 3 i 5 biegu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o nie jestem sam! mam podobnie, chociaż u mnie to słychać bardzo delikatnie, żona nic nie słyszy :D zapisałem się do tego wątku przekonany, że po wymianie wybieraka problem zniknie tylko jak to zwykle brak czasu. Ale mam też inne podejrzenie, u mnie ten problem się nasilił po wymianie gałki, jak zdejmę gałkę to jest cichutko, więc albo to gałka albo pod wpływem jej ciężaru coś sobie chrobocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...