Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana wybieraka w A4 B6


Pretor

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.12.2018 o 09:40, Emejcz napisał:

Widzę, że większość to wymienia te zestawy tylko dla zasady - bo już jest luz.

Pytanie czy komuś realnie to pomogło do zmiany biegów?

W moim przypadku jedynka stosunkowo ciężko wchodzi (czasami jak masełko, czasami muszę mocniej docisnąć - nigdy nie zgrzyta, ani nie muszę ponowie wciskać sprzęgła). Pozostałe biegi wchodzą jak w masło. Zastanawiam się czy wymiany tych elementów cokolwiek tutaj pomogą czy nie ma sensu.

W moim przypadku B7 1.8t BFB 6B.

Cześć,

mam dokładnie to samo. Jedynka czasem haczy, jakby po drodze na miejsce był jakiś ząbek. Pozostałe biegi bez problemów. Tu podejrzewam jakiś luz na cięgnach.

Dodatkowo w tą zimę dwukrotnie zamarzło wszystko na amen na pierwszym biegu... pomogło 20 minut na odpalonym silniku z nogą w sprzęgle aż puściło ?.

Tutaj powodem wydaje się być zużycie wybieraka, przez które do środka dostała się woda,  ale poprawcie mnie jeśli się mylę.

Enejcz uporałeś się z tematem ?

p.s.
gdzie szukać serwisówki do regulacji po wymianie gratów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiany tych elementów wybieraka nic nie pomagają na to.
Problemem jest wysprzęglanie tak jakby. Przebijałem się prze podobny temat odnośnie B8 i prawdopodobnie tutaj też jest jakiś wadliwy docisk który po jakimś czasie się odkształca.

Ja poradziłem sobie póki co tak, że wrzucam jedynkę powoli - tzn. w momencie jak czuje opór to nie pcham mocno tylko zmniejszam siłę i wtedy samo wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podłącze się do tematu,ja mam problem z wchodzenie 1,2 tzn muszę lekko pociagnac drążek do siebie, zeby wszedł bieg ,pociągnę mocniej niewchodzi haczy ,coś poradzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kamil-vag napisał:

Spróbuj wyregulować cięgna według serwisówki...

Według tzn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym poście znajdziesz jak szukać kod skrzyni: https://a4-klub.pl/topic/274723-jaki-olej-najlepszy-do-skrzyni-biegów-zasady-doboru-i-przykłady-w-1-poście/#comments

Co do profilu, nie podałeś nic, jakie auto, jaki silnik, jaki rocznik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów ja też się podepne do tematu mam drgania lewarka jak to można wymienić bo tam mało miejsca jest trzeba skrzynie wyciągać? Jeszcze mnie zastanawia prawa strona ciegna tam mam spory luz co tam idzie? Dodam jeszcze że skrzynia hcf 6b

Edytowane przez Leningrad29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ten zestaw naprawczy wybieraka brać z ASO, czy z allegro za 30 zł też podoła? Bo na allegro każdy wygląda tak samo tylko ceny inne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Oczywiscie u mnie rowniez jest problem . Wsteczny czasami ciezko wchodzi , 2 i 3 skrzypi przy wbijaniu a przy redukcji to juz wgl masakra . Skrzynia byla rozbierana przez fachowca i wymienione byly sprezynki umozliwajace by lewarek byl sztywny i nie latal po aucie . Dodam ze olej w skrzyni rowniez wymieniony i nic nie poskutkowało . Zaplacilem 850 zl tylko za to by lewarek byl stabilny . Nie wiem co robic kolega mowi ze najlepiej do ASO zaprowadzic lecz obawiam sie ze niestac mnie bedzie . Poprzedni wlasciciel wstawil sztywne sprzeglo bo dwumasa za droga ? Na zimny i na cieply jest tak samo .

Edytowane przez Mocnya4b6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak silnik zgaszony, to biegi wchodzą tak samo? Szkoda że jak skrzynie rozbierał to na synchronizatory nie spojrzał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak silnik zgaszony to ladnie sie wbijaja . Wieczorkiem jak bede jechal pracy to wrzucę nagranie . Rozbieral kto inny naprawial inny.

Edytowane przez Mocnya4b6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz tunel wraz z drążkiem i sprawdź w jakim stanie masz ten przegub wybieraka co prowadzi do drążka. Jednak jak słychać zgrzyty, to coś ze skrzynią będzie. Fajny mistrzu co ją wcześniej robił, skoro rozbierał i nie potrafił od razu sprawdzić w jakim stanie synchronizatory są..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam taka prośbę czy byla by mozliwosc aby ktos opisal mi krok po kroku jak to rozebrac (zebym sam nic nie zje...) nie bede ukrywal zielony jestem troszke w tych sprawach i jak zdefiniowac ze przeglub wybieraka jest juz zajechany . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...