Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana wybieraka w A4 B6


Pretor

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, MarcinHubert napisał(a):

Pytanko mam u mnie w audi na lewarku jest lekki luz gora dół to tak ma być?

A drugie pytanko to czy da się te jabłko wyciągnąć bez odkręcania i wyjmowania tej całej kasety od lewarka , jak wyciągnąć do góry mocno wystarczy wyszarpać?

Nie da się ja próbowałem i się nie udało trzeba wyjąć całą kasetę. A później ją na nowo ustawić i wyregulować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłeś tylko lewarek z przegubem, kaseta została w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od skrzyni wszystko ja to próbowałem wyciągnąć do góry i nie poszło więc w skrzyni 5B jest trudniej bo czop kulisty idzie do samego dołu i nie da się tak. Tak samo tulejki też do góry nie wyciągnie bo nacięcia są w odwrotną stronę. Więc trzeba całkowicie wyjąć lewarek, a nie samą tylko osłonę zdjąć. 

Wstawię grafikę jak ten czop wygląda w 5B i jest dodatkowo zablokowany sworzniem.

 

P.S Jak by ktoś za to się zabrał miło by było dla następnych zrobić jakąś foto relację. 

Screenshot_2023-05-04-21-09-27-941_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak, poradził już sobie ktoś z tym w skrzyni 5b i może się podzielić jakimiś wskazówkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz nakrętki 8 i śruby 9 z rysunku, wyjmujesz całość i w tedy wymieniasz co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakimś innym temacie na forum znalazłem że taki zestaw będzie ok, ktoś potwierdzi?

ALLEGRO.PL

A w samej kasecie skoro będzie na wierzchu coś się wymienia? Te "gumki" po których ona się przesuwa? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori z ASO zestaw chyba kosztuje 60 zł, tu brakuje nakrętek na ten przegub. 

 

Idź do najbliższego ASO skody czy Seata, chyba że masz z VW. Kupisz tam na miejscu taki zestaw naprawczy albo napisz do @_małyTM_ i zamów u niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2023 o 11:02, bazz2 napisał(a):

W jakimś innym temacie na forum znalazłem że taki zestaw będzie ok, ktoś potwierdzi?

ALLEGRO.PL

A w samej kasecie skoro będzie na wierzchu coś się wymienia? Te "gumki" po których ona się przesuwa? 

 

Tak tylko później jak wyciągniesz musisz jeszcze całą tą kasetę mechanizm ustawić, regulować żeby ci biegi dobrze wchodziły 

 

Szkoda że nie można tego tak wymienić jak w skrzyni 6B, jeden seger i cała procedura podmiany bez żadnej praktycznie ingerencji w kasetę trwa 5 min i po robocie 

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Cały temat przeczytałem i szukam odpowiedzi jak wygląda wymiana tego czopu na skrzyni biegów 1.8 t bex Quattro skrzynia FUB lub DGZ. Patrzyłem ostatnio i jakiś mało miejsca jest aby odkręcić to cięgno bez odkręcenia wału. Przerabiał ktoś temat w Quattro? Da się ogarnąć bez kanału bądź podnośnika? Ile czasu trzeba poświęcić na wymianę? Jakie klucze ewentualnie są potrzebne? Dodam że przy lewarku już wymieniłem komplet (brak możliwości wrzucenia wstecznego i jedynka z oporem wchodziła). Po wymianie jest duża poprawa lecz Zauważyłem że lewarek mi pracuję przy przyśpieszaniu i wątku wyczytałem że ta guma jest za to odpowiedzialna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...