Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana wybieraka w A4 B6


Pretor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ta tuleja drążka zmiany biegów https://eautosklep.com.pl/,topran/8d0-711-279,8d0~1711~1279,0301,8d0~1711~1279,a0.html

będzie pasowała do audi a4 b7 z manualną 5-biegową skrzynią ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do AWX 5 biegów też można zastosować ten zestaw naprawczy 8E0 798 151B czy jest coś zupełnie innego?

Mianowicie chodzi mi o to, że jak samochód postoi dłużej na dworzu to biegi troszke ciężej wchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do AWX 5 biegów też można zastosować ten zestaw naprawczy 8E0 798 151B czy jest coś zupełnie innego?

Mianowicie chodzi mi o to, że jak samochód postoi dłużej na dworzu to biegi troszke ciężej wchodzą.

wróć stronę wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zestaw naprawczy 8E0 798 151B pasuje do skrzyni 5 biegowej 1.8T?. W temacie cały czas jest mowa o 6 biegowej badz do AWX. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zestaw naprawczy 8E0 798 151B pasuje do skrzyni 5 biegowej 1.8T?. W temacie cały czas jest mowa o 6 biegowej badz do AWX. pozdro

8E0 798 151B

wyq3tkfc.jpg

Ten zestaw naprawczy jest tylko dla skrzyń 6 biegowych w 5 nie występuje bo tam jest krzyżak a AWX ma 5biegów (choć już niedługo :D )

a ten 8D0 711 279

lkqna7nr.jpg

To jest osadzenie "jabłka" gałki zmiany biegów

Teraz chyba nie będzie już niepewności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to osadzenie "jablka" galki zmiany biegow występuje w obu skrzyniach 5 i 6 biegowych? Co trzeba w takim razie zrobic/wymienic w skrzyniach 5, zeby zniwelowac lub usunac ten efekt "nie wracania lewarka" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to osadzenie "jablka" galki zmiany biegow występuje w obu skrzyniach 5 i 6 biegowych? Co trzeba w takim razie zrobic/wymienic w skrzyniach 5, zeby zniwelowac lub usunac ten efekt "nie wracania lewarka" ??

Tak takie gniazdo jest w obu wybierakach nie skrzyniach :)

Luz musisz znaleźć, może być że śrubka od wybieraka przy skrzyni za krzyżakiem jest źle dokręcona(śrubka jest ze stożkiem i wchodzi w taki punkt na drążku od skrzyni, po wykręceniu śrubki widać go) , może być luz na krzyżaku drążka wybieraka, możesz mieć luźne połączenie drążka wybieraka z resztą kasety w tunelu( w tych przypadkach byś miał problemy z poprawnym wbijaniem biegów choć mogę się mylić :decayed: ), możesz również mieć nie dokręcony drugi drążek przy skrzyni, następnym etapem poszukiwań właśnie jest to gniazdo. Jeśli w tych elementach nie znajdziesz przyczyny to coś ze skrzynią musi być. Rozebrałem cały wybierak od skrzyni 5 na części drobne i tam za bardzo nie ma elementów sprężynujących które odpowiadają za powracanie drążka. Na początek rozłącz ten drążek z krzyżakiem od skrzyni i sprawdź kombinerkami czy ten drążek ze skrzyni od zmiany biegów próbuje wracać do pozycji środkowej jak nim będziesz próbował przekręcić w lewo, prawo bo według mnie to on jest odpowiedzialny za powrót lewarka do pozycji środkowej.

To jest ten krzyżak przy skrzyni i tam widać też tą śrubkę.

Zdjęcie pożyczyłem z forum :)jlp6inz6.jpg

Jak wrzucasz 1,3,5 to drążek jest wyciągany ze skrzyni i gałka jest w pozycji przód

Jak wrzucasz 2,4 to jest wpychany do skrzyni gałka w pozycji tył

Lewo prawo to juz będziesz wiedział:)

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo troche rozjasniles. :) jak kiedys bede pod autem to sobie zerkne w te miejsca. Ze skrzynią jest wszystko okej, biegi dobrze wchodzą/wychodzą, tylko jedynym problemem jest wlasnie to co napisalem - ze lewarek nie wraca sam, tylko trzeba mu pomóc, a u mojej Pani w b6 tyle, ze skrzynia 6 biegi chodzą duzo lzej (ale to juz pomijam) i lewarek sam fajnie odbija i wraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyjąć gałkę razem z jabłkiem nie trzeba schodzić pod auto. Wystarczy zdjąć osłonę lewarka, potem zdemontować popielniczkę. Następnie rozkręcić połączenia cięgien (dwa imbusy) a potem 4 torxy trzymające dwie prowadnice. Całość wyjmujemy i wymieniamy np tulejkę lub cały element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyjąć gałkę razem z jabłkiem nie trzeba schodzić pod auto. Wystarczy zdjąć osłonę lewarka, potem zdemontować popielniczkę. Następnie rozkręcić połączenia cięgien (dwa imbusy) a potem 4 torxy trzymające dwie prowadnice. Całość wyjmujemy i wymieniamy np tulejkę lub cały element.

Potwierdzam :wink:

Co do wybieraków to zastanawiam się nad pewna kwestią. Mianowicie u mojego Tatusia w Skodzie SUPERB po przelocie 400 000 biegi wchodzą cudownie, lepiej niż w mojej A4 B6 po 286 000. różnica to Skoda 5 biegów u mnie 6. Z czego może to wynikać ? trwalsze materiały pakowali do Skody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy żeby wymienić tez zestaw naprawczy 8e0 978 151B to trzeba pod auto wchodzić. Gdzie ten element się znajduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba ,znajduje się przy skrzyni ,połączenie z drążkiem ,to jest zestaw naprawczy drążka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ok byłem pod autem dostęp jest trochę utrudniony ale żeby to zmienić to trzeba jakaś śrubę odkręcić bo tam jest jedną śruba na dole i chyba na gorze jedna i nie wiem jak się do tego zabrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest luz, do tego zauwazyłem gdy ruszam drazkiem zaczyna chodzić wszystko jakby coś było nie dokrecone. Nie raz zamiast jedynki wchodzi wsteczny, ale to kwestia przyzwyczajenia i wczucia. Czy ten zestaw naprawczy naprawi te problemy ? Skrzynia 6b.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest luz, do tego zauwazyłem gdy ruszam drazkiem zaczyna chodzić wszystko jakby coś było nie dokrecone. Nie raz zamiast jedynki wchodzi wsteczny, ale to kwestia przyzwyczajenia i wczucia. Czy ten zestaw naprawczy naprawi te problemy ? Skrzynia 6b.

Pozdrawiam

W ubiegłym tygodniu miałem czarne myśli, nie mogłem już wrzucić wstecznego, zamiast wchodziła czwórka, rozbebeszyłem górę, poregulowałem, na chwilę niby trochę pomogło, ale za chwilę nie mogłem już zupełnie wstecznego włożyć.

Dopiero na kanale okazało się, że odkręciła się śruba łącząca drążek z wybierakiem na tyle, że trzymało się wszystko kupy ale wsteczny nie wchodził, po dokręceniu wszystko w porządku.

Dzięki za filmik, kilka dni z wyjętymi bebechami jeździłem i zapomniałem skąd jest gąbka :facepalm::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Major- masz numer tej tulei?

Ta tulejka jest w zestawie naprawczym 8E0798151B

384105_x800.jpg

gdzie to mozna zakupic ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...