Wymiana wybieraka.

228 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

[email protected], zakładałeś u Siebie zestaw naprawczy 8E0798151C z tego co widzę.

Mam AVF fwd i do mnie on nie pasuje, bo jest za duża kulka dźwigni przełączającej...

Wg Etki pokazuje mi ten sam nr ale z literka B na końcu. Ktoś to przerabiał, żebym nie kupował kilku zestawów

bc0772a8aff8a83aa19d2a8da751ac8e.jpgaab5d6c0f803a89bef898d951a1199c2.jpg010bbafcf220615e4de0e4c50b8ba8e6.jpge0be907851270c2632476953b5f3e498.jpg

ff947dcd72072277f071089c40d747d8.jpg

Dobra już temat wyjaśniony, muszę kupić zestaw z literka B.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

My mamy skrzynie 6B z B7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oszuści

Trzeba to pisać tu, bo ja sugerowałem się fotka [email protected] i zamówiłem te same nr

Ale nie poddaje się jutro zamawiam drugi komplet

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skrzynia z oznaczeniem HCK u mnie, ale w sumie chyba nawet nie pomyślałem wtedy o tym, tylko zdałem się na Kamila :kox:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wymieniałem skrzynię z gba na hck i nawet nie zwróciłem uwagi ,że ten element jest inny ,tylko dziwne że pasował bo drążki mam od hcf ,Łukasz pewnie masz skrzynię gba

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dokładnie, mam skrzynie GBA

No nic, trudno. Trzeci raz będę demontować i ustawiać lewarek

Chociaż już wiem jak to wyjąć to łatwiej będzie.

W ogóle zauważyłem, że u mnie nie ma luzu na kulce tylko na gumie dookoła tego plastikowego sworznia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W wolnej chwili dopisze, że są dwa rodzaje...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy zestaw naprawczy z TOPRANa to będzie ori?

Ten konkretny to 8E0798151B.

Cena śmieszna, bo u mnie w mieście 25zl, a przecież ktoś musi to robić dla ASO.fed1c89ba6db44c58e89e55a652074e9.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

raczej ori nie, ale założyć można :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podepnę się pod temat :)

Od paru miesięcy mam problem z moją skrzynią biegów ( a4 b7 1.8t bfb skrzynia 5biegowa ) , a mianowicie strasznie ciężko wrzuca się drugi bieg . Na zimnym silniku 2 bieg wbija się bardzo ciężko , mam dziwne wrażenie jakby o coś haczyło , na rozgrzanym silniku jest trochę jakby lepiej , ale to i tak dalekie od ideału  :/ Przy szybszym wbiciu biegu pojawia się niepokojący zgrzyt .. są okresy , że drugi bieg wbija się dobrze ale potem znowu jest to samo. Inne biegi wrzuca się praktycznie idealnie , jedynie największy problem z tą dwójka.  Wymieniony został olej ( pare dni po wymianie było lepiej , potem znowu to samo ) oraz poduszka silnika ( tutaj to samo , pare dni lepiej i znów to samo ) . Po wizycie u mechanika dowiedziałem się , że niby na bank jest pęknięty synchronizator drugiego biegu ( nie do końca chce mi się w to wierzyć , ponieważ jeżeli był by pęknięty to przypuszczam , że w ogóle bym nie wbił drugiego biegu , a jak już mówiłem co jakiś czas są okresy , że jest prawie dobrze - chyba że się mylę  )  i koszt naprawy to 1500 zł , w co nie do końca chce mi się wierzyć ponieważ są okresy , że wchodzi ładnie . 

Z tematem męczę się już prawie pół roku i chciałbym to mieć za sobą i dalej cieszyć się frajdą z jazdy :) Być może ktoś miał podobne objawy i wyszedł z tego , lub ktoś się na tym zna ? Będę mega wdzięczny za każdą pomocną odpowiedź  . Pozdrowienia 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    raczej ori nie, ale założyć można

ASO przyjęło zwrot, a zestaw z literka B byl tańszy o 6,50 także jeszcze zarobiłem na tym  Za drugim razem wymiana poszła sprawniej ale mam wrażenie, że jeszcze minimalny luz jest pomiędzy guma, a drążkiem.

75885d2efed7be589e7b9f8e9af65e64.jpg2f07e19e80be00a813993bc6b0ce8140.jpgeda9a0658d01fac56e0c75d50ac324e7.jpg

Przed wymianą:

[/url]

Po wymianie:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jakiś tam luz raczej musi być, nie da rady, żeby to spiąć na sztywno... dałeś jakiś smar pod kulkę ? Po pewnym czasie i tak te elementy sie spasują i biegi będą zmieniać się lepiej mimo wszystko mod jest dla mnie obowiązkowy po latach, fajnie po tym drążek pracuje, jest taki sprężysty, wchodzi elegancko na swoje pozycje i odbija...jakby dopiero co z fabryki wyjechało

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No dokładnie Kamil, u mnie do tej pory biegi są masełko, wajcha chodzi fajowo sztywno i bez oporów :dance:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie już chodzą elegancko, a różnica jest spora, bo wcześniej czasem podczas przyspieszania drążek obijal mi sie o blokadę bearlock

Tak, dałem smar litowy do sworzni/łożysk.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W ramach wyjaśnienia z zestawem naprawczym - dobiera się po VIN

Do nr nadwozia 8E-3-500 000 idzie 8E0798151, ale w 2005 zastąpiony 8E0798151B

Do nr nadwozia  8E-4-500 001 idzie 8E0798151B

i dalej:

skrzynia.png.12998f1514f749e835f0919056d3a623.png

A może zmierz średnicę otworu i podamy, że dla takiego wymiaru potrzeba 8E0798151B, a dla mniejszego 8E0798151C

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Średnice otworu tego elementu?

Wg mnie najprościej zerknąć od spodu... Czy jest zestaw z dziurką czy bez

Jak z dziurką to 8E0798151B, jak bez dziurki to 8E0798151C

Chociaż jak u was skrzynia jest z B7 to zestaw z literka C jest od 2005r, a do B6 skrzyni 6B z literka B. W skrzyni 5B nie pokazuje zestawu naprawczego.

I warto dodać, że dla 8E0798151B występuje zamiennik firmy "TOPRAN 111344" - koszt 25/40zl.

d7c404aeb0f03011d6d723b0a24a3daa.jpgfa781e9cacc7211a5537382721ba8d6a.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak coś to skrzynie HCK nie tylko szły w B7, bo i w B6 też były :cool1:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

HCK to skrzynia od 2.0tdi b7, a6c6,exeo, w b6 były HCF

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta