Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana wybieraka w A4 B6


Pretor

Rekomendowane odpowiedzi

No pod spodem masz jeszcze śruby trzymające drążek przełączający i ustalający pozycję kasety, łacznie 6 i wychodzi [emoji6]

 

 

 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyjąłem lewarek na stół i tak się zastanawiam do czego w AVF 6B ten zestaw naprawczy 8E0 798 151 C? 0b542362444c9c85472aa64e86bb41b1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw jest na połączenie ciegien przy skrzyni biegów.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, muszę tam zajrzeć. Wymieniłem wszystko w lewarku, jest zdecydowanie sztywniej lecz jeszcze gdzieś jest lekki luz, może tam przy skrzyni właśnie.

Minimalny jest też na tych gumach od prowadnic, zmierzyłem je i może coś znajdę podobnego.f208ebe45e91f4e8bf4484bf401e784d.jpgb4ca9816a56907350bb2a4ce3d1c3c6d.jpg7434de63bafedd19fef71a4960f326e1.jpg5fc11a9396346d917ba869e6a4989695.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By usztywnić te gumki to te pręty/"prowadnice" owinąłem parcianką, chyba ze 3 warstwy dałem, posmarowałem wazeliną i włożyłem, jednak chyba dałem troszke za grube i wydaje mi się, że teraz na lewarku czuć przez to takie delikatne mrowienie czasami... Chyba że to od czegoś innego przenosi :co: ogólnie zabieg na duuuży + , po wymianie i kilku dokładnych regulacjach biegi chodzą jak masełko :dance:tylko w zime mnie troche wkurzało, bo przy -6 i więcej przymarzały mi troche biegi, a ten zestaw na skrzyni też dawałem nowy ...

Edytowane przez KoJ@K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytam jeszcze o ten zestaw naprawczy.
To jest na wcisk wszystko? Wystarczy wypiąć cięgno i wymienić w nim element na nowy? Czy trzeba cos odkrecic?b415164df96ca18cb5344c45c895fee1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, zamiast 1 wbija mi wsteczny, cala galka jakby opadla, co zrobic?

 

skrzynia 6 avf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chudy92 napisał:

To jest na wcisk wszystko? Wystarczy wypiąć cięgno i wymienić w nim element na nowy? Czy trzeba cos odkrecic?

Mogłeś to ogarnąć jak miałeś odkręcone cięgna przy drążku :P Wyciągnąłbyś sobie całoś na stół i ładnie wymienił :P

Nie da rady tego tak łatwo wyciągnąć, już to opisywałem gdzieś w tym albo bliźniaczym wątku. Ten przegub kulowy siedzi zatrzaśnięty, trzeba najpierw wyciągnąć pierścień, dopiero wyjdzie reszta, a żeby wyciągnąć pierścień, trzeba odgiąć trochę obudowy przegubu... Znalazłem zdjęcie:

KK4X0fG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie [emoji16]

Jeszcze nie poskladalem środka, bo czekam za nakrętkami od bearlocka.

Tylko, że najwygodniej byłoby na kanale pewnie...

W trzech punktach jest to zagięte?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KoJ@K, zakładałeś u Siebie zestaw naprawczy 8E0798151C z tego co widzę.

 

Mam AVF fwd i do mnie on nie pasuje, bo jest za duża kulka dźwigni przełączającej...

 

Wg Etki pokazuje mi ten sam nr ale z literka B na końcu. Ktoś to przerabiał, żebym nie kupował kilku zestawów [emoji39]

 

 

bc0772a8aff8a83aa19d2a8da751ac8e.jpgaab5d6c0f803a89bef898d951a1199c2.jpg010bbafcf220615e4de0e4c50b8ba8e6.jpge0be907851270c2632476953b5f3e498.jpg

 

ff947dcd72072277f071089c40d747d8.jpg

 

 

Dobra już temat wyjaśniony, muszę kupić zestaw z literka B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszuści [emoji41][emoji41]

 

Trzeba to pisać tu, bo ja sugerowałem się fotka KoJ@Ka i zamówiłem te same nr [emoji39]

 

Ale nie poddaje się [emoji41] jutro zamawiam drugi komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia z oznaczeniem HCK u mnie, ale w sumie chyba nawet nie pomyślałem wtedy o tym, tylko zdałem się na Kamila :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem skrzynię z gba na hck i nawet nie zwróciłem uwagi ,że ten element jest inny ,tylko dziwne że pasował bo drążki mam od hcf ,Łukasz pewnie masz skrzynię gba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, mam skrzynie GBA [emoji4]

 

No nic, trudno. Trzeci raz będę demontować i ustawiać lewarek [emoji3]

 

Chociaż już wiem jak to wyjąć to łatwiej będzie.

 

W ogóle zauważyłem, że u mnie nie ma luzu na kulce tylko na gumie dookoła tego plastikowego sworznia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zestaw naprawczy z TOPRANa to będzie ori?

Ten konkretny to 8E0798151B.

Cena śmieszna, bo u mnie w mieście 25zl, a przecież ktoś musi to robić dla ASO.fed1c89ba6db44c58e89e55a652074e9.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat :)

Od paru miesięcy mam problem z moją skrzynią biegów ( a4 b7 1.8t bfb skrzynia 5biegowa ) , a mianowicie strasznie ciężko wrzuca się drugi bieg . Na zimnym silniku 2 bieg wbija się bardzo ciężko , mam dziwne wrażenie jakby o coś haczyło , na rozgrzanym silniku jest trochę jakby lepiej , ale to i tak dalekie od ideału  :/ Przy szybszym wbiciu biegu pojawia się niepokojący zgrzyt .. są okresy , że drugi bieg wbija się dobrze ale potem znowu jest to samo. Inne biegi wrzuca się praktycznie idealnie , jedynie największy problem z tą dwójka.  Wymieniony został olej ( pare dni po wymianie było lepiej , potem znowu to samo ) oraz poduszka silnika ( tutaj to samo , pare dni lepiej i znów to samo ) . Po wizycie u mechanika dowiedziałem się , że niby na bank jest pęknięty synchronizator drugiego biegu ( nie do końca chce mi się w to wierzyć , ponieważ jeżeli był by pęknięty to przypuszczam , że w ogóle bym nie wbił drugiego biegu , a jak już mówiłem co jakiś czas są okresy , że jest prawie dobrze - chyba że się mylę  )  i koszt naprawy to 1500 zł , w co nie do końca chce mi się wierzyć ponieważ są okresy , że wchodzi ładnie . 

Z tematem męczę się już prawie pół roku i chciałbym to mieć za sobą i dalej cieszyć się frajdą z jazdy :) Być może ktoś miał podobne objawy i wyszedł z tego , lub ktoś się na tym zna ? Będę mega wdzięczny za każdą pomocną odpowiedź  . Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...