Skocz do zawartości
IGNOROWANY

mapowanie


jarfab0511

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie dotyczace wgrywania mao tuningowych do aut. Mianowicie dostalem kabel wraz z programem MPPSi plyta z gotowymi mapami do roznych aut i silników. wiekszosc tych map jest nie posegregowana itd. Mam takie pytanie czy mapa ztuningowana dla silnika 1,9TDI 130 Km oryg zrobiona na ok 150km bedzie pasowala zeby wgrac do silnika 1,9 TDI 116 albo 101KM? I drugie pytanie czy jest jakis program ktorym moge odczytac te mapy do mapy do jakich silników aut pasuja? mam starego passata b5 1,9 TDI 90 KM chciałbym mu dodac pare kucy a na profesjonalny chip do niego troszke szkoda;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

winols, ecuedit, gotowce dostępne z fejsami nie są dobrą bazą do remapu. Jak pasek starszy niż 98 rok to kablem nic nie zdziałasz tylko wylut lub rama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega wyżej piszę , te programy nadaja sie do edycji, w pasku 98 bez lutownicy i programatora nie podzialasz zbytnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a passat 1,9 TDI 115KM b5 FL i passat 1,9 TDI 130 KM?? kolega wgrywał ta sama mape do passata 1,9 130 km co do sharana 1,9 115km w obu uzyskal moc ok 150 km mozna tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a moze ma ktoś mape do passata 1,9 tdi 130 km? i passata 1,9 TDi 101 km?

mam takie dwa passaty chetnie zwiekszyl bym im moc ale nie bede w nie inwestowal zeby na hamownie i profesjonalny tuning:) mozna na priv jakby ktos chcial pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz kasy to nie rob nic tani tunning jest drogi w bardzo krotkim czasie. A obecnie softa robisz za 500zl to naprawde nie pieniadze...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a moze ma ktoś mape do passata 1,9 tdi 130 km? i passata 1,9 TDi 101 km?

mam takie dwa passaty chetnie zwiekszyl bym im moc ale nie bede w nie inwestowal zeby na hamownie i profesjonalny tuning:) mozna na priv jakby ktos chcial pomoc

kolego , zanim cokolwiek wgrasz w te swoje auta , zrob porzadna diagnostyke co by sie nie okazalo ze auto parametrow nie trzyma i te softy pomoga im jak umarłemu kadzidło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auta sa w bardzo dobrej kondycji pa od strzala nawet w najgorsze mrozy nie kopca oleju nie biora wsiadam leje i jade:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moj też palił od strzała i nie kopcil,ale kabelek od czujnika temperatury paliwa miał urwany i wyszło mi przez to tylko 155 kucy na ajm/awx. Koledzy dobrze radzą,sprawdź najpierw dobrze serię.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moj też palił od strzała i nie kopcil,ale kabelek od czujnika temperatury paliwa miał urwany i wyszło mi przez to tylko 155 kucy na ajm/awx. Koledzy dobrze radzą,sprawdź najpierw dobrze serię.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Wyszlo ci normalnie 155-160 to standard dla tego silnika przy zmiwnie turbo na awx

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moj też palił od strzała i nie kopcil,ale kabelek od czujnika temperatury paliwa miał urwany i wyszło mi przez to tylko 155 kucy na ajm/awx. Koledzy dobrze radzą,sprawdź najpierw dobrze serię.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Wyszlo ci normalnie 155-160 to standard dla tego silnika przy zmiwnie turbo na awx

...

ale ja mam jeszcze wywalonego kata i wstawioną strumienicę, a fakt faktem w serii wyszło mi tylko 111 KM, ale ja i tak uważam że to przez czujnik temperatury paliwa. Bo podczas całej operacji komp ustawił stałą temperaturę na 40.5 stopnia, a samochód był dość gorący. Po czym stwierdzam, że miało to znaczenie? Gdy naprawiłem kabelek od czujnika, przy samej jeździe było czuć bardzo mocno poprawę. Przed wakacjami dojdzie jeszcze FMIC i kolektor dolotowy z AWX/AVF, to wtedy zrobię korekty i kolejny pomiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo podczas strojenia, minus taki ze auta nie da sie shamować, a ugrać mogłes z 5km gdyby było sprawne:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo podczas strojenia, minus taki ze auta nie da sie shamować, a ugrać mogłes z 5km gdyby było sprawne:wink:

No właśnie mi zbrakło tych 5 kucy. ja robiłem program u Grzesia z Rybnika i bardzo sobie chwalę (zarówno w AJM/AWX jak i AVB). Podejście Grześka do sprawy jest bardzo profesjonalne. Najpierw robi Logi i sprawdza auto pod względem odczytów, jeśli coś nie gra to odradza modyfikację, chyba że da się na miejscu zrobić porządek. w moim przypadku uparłem się na moda, pomimo tego kabelka, ale i tak wiedziałem że przyjadę jeszcze do Grześka na korektę po FMIC`u i dolocie.

Bardzo łądnie wyszedł AVB. w serii 109 Kucy i 266 Niutów to o 8 kucy i 16 Niutów więcej niż powinno być, może inercja zawyżyła pomiary, ale nie wydaje mi się bo z dwóch modyfikacji podobnie wyszło procentowo wzwyżki. Z AVB`ka bez dymku wyszło 142 KM i 322 Niutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz same dobre odpalanie to jeszcze mało , zacznij od diagnozy samochodu przed modem bo potem możesz pożałować moda, np masz nieszczelnosc w dolocie lub przeladowanie , po programiku wirnik odleci w wydech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem interfejs do chip tuningu mam audi 130 km chce wgrac programem MPPS mapę 150km da rade coś takiego zrobić? Szukam wsadu pliku ze 150km ale nie mogę znależć. Pomoże mi ktoś? moje gg 11274368. Może na meila ktoś mi wyśle gotowca dzieki [email protected].  $$$

Edytowane przez daniel5501
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...