Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie o silniku i koszty


Mithrindil

Rekomendowane odpowiedzi

to chyba przy sporcie.Mojego asn-a tylko dreczy wypadanie zaplonu przy ostrej jezdzie a ze czesto tak latam to nerw jeszcze wiekszy.Do reszty bez wiekszych uwag.No moze jeszcze dzwiek pracy moglby byc ciekawszy dla ucha lecz nie jest to sportowe auto tylko auto rodzinne.

U mnie to samo. Co przycisnę na Sporcie, to losowe wypadanie zapłonu i do kasowania, żeby check nie raził. Po nowym roku sprawdzę cewki, bo jeśli nie wymieniane od nowości, to darmowa wymiana w aso :D Jeżdżę od 3 tygodni, ale kilka poślizgów już było (tył poszedł) i quattro bardzo ładnie wyciągnęło na prosto, aż byłem zaskoczony (pierwsza styczość z tym napędem). Przy tiptronicu i włączonym tempomacie rewelka. Masz podjad pod górkę, sam sobie redukuje, żeby nie tracić prędkości, wyjedzie i zmienia na wyższy. Jak tylko dotykasz gaz, to tip jedzie na 1200-1600 obrotów przy stałej prędkości.

Takie odgrzanie kotleta...

Panowie wałkowałem już ten temat kilka razy, - jeśli macie temat jeszcze nie rozwiązany to na 99% bo wiadomo nigdy 100, macie kłopot z katalizatorem, ja już ten problem rozwiązałem na samym początku zakupu auta, i jest do dnia dzisiejszego spoko :banan:

A więc.... sonda tylna po sprawdzeniu czystości spalin, podaje do koma że niestety takowe one nie są, bo jest już katalizator nie sprawny, jego wkład nie spełnia już funkcji, ( tak to łopatologicznie sobie tłumaczę ) w celu nie uszkodzenia silnika, i katalizatora, sterownik podaje sygnał na cewki by je rozłączał i właśnie nie zawsze tak samo bo to by wprowadzało w błąd że masz walniętą cewkę tylko losowo po to by wyłączyć silnik, tak zmusza go do zatrzymania, i do wyłączenia dlatego losowe wypadanie zapłonu , czasem na jednym cylindrze, czasem na kilku.

Błąd jaki pojawia się to za pewne bank 1. czy też 2 i np, strona oraz że cewki,. ogarnijcie temat z sondą w ECU i będzie po sprawie.

---------- Post dopisany at 20:48 ---------- Poprzedni post napisany at 20:42 ----------

Odgrzeję trochę temat bo czytam i oczom nie wierzę jak udaje sie Wam zejść do spalania 10- 12 w mieście :shock3:

Weź pod uwagę, że masz Q, oraz automat. I spalanie siłą rzeczy będziesz miał większe.

Ja swoją jeżdżę różnie, ogólnie nie katuje, ale energicznie przemieszczam się, i spalanie mam LPG 16 w mieście, a pb 11.

Był dział o tym ile palą wasze autka, wydaje mi się że to przyzwoity wynik, oczywiście jak się poszaleje to troszkę spalanie wzrasta ale i jazda jest przyjemna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powaguspisz - skąd zdobyłeś informacje o tylnej sondzie i rozłączniu cewek ? :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzenie, dłubanie, szukanie..... jednym słowem zdobywanie wiedzy od chłopaków pracujących w serwisach audi,vw jak i sama ciekawość rozwiązania tematu, bo nie jest to kur... miłe jak ci szarpie fura podczas dawania buta,.

Inna kwestia że naprowadzenie po błędach, eliminowanie błędów, zmiana cewek - nie pomogła, dalsze dłubanie i udało się. Sztab ludzi siedział i myślał :wink: i jestem tego pewny na 99% że macie te same objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czyli tak wyczytałem że problem jest tylko z katami? Jaka cena rozrządu? Coraz bardziej mnie korci to trzy.zero :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepszą cenę jestem w stanie zrobić. I nie na jakimś szajsie, a na renomowanych produktach typu INA DAYCO CONTI itp.

---------- Post dopisany at 22:57 ---------- Poprzedni post napisany at 22:54 ----------

Korcić może każde auto, każdy silnik tylko nie każde jest godne uwagi. Jeśli jest godne uwagi 3.0 bierz, jeśli 2.0 czy 1.8T to również tylko mówię kwestia stanu, bo mimo że ktoś coś poleca, a nie zwrócisz na to czy owo uwagi i będzie kawas, a partaczy niestety nie brakuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to na co mam zwrócić uwagę oglądając auto? Pomijam kwestię bezwypadkowości. Chodzi mi o silnik, mam poprosić żeby go nie odpalano przed oglądaniem? Na co zwracać uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepszą cenę jestem w stanie zrobić. QUOTE]

O widzisz mógłbyś podac jakies szczegóły takiego zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to na co mam zwrócić uwagę oglądając auto? Pomijam kwestię bezwypadkowości. Chodzi mi o silnik, mam poprosić żeby go nie odpalano przed oglądaniem? Na co zwracać uwagę?

Oczywiście jest to w/g mnie ważna rzecz że by silnik był zimny, często jeśli ktoś chce coś ukryć to grzeje silnik wtedy pewne rzeczy nie są widoczne, np. ciężko pali itp.

Zwróć uwagę co dzieje się pod korkiem oleju czy nie ma syfu, bo ostatnio oglądałem 4.2 wow człowieku raz że ciepły to normalnie żużel :facepalm: nie wiem na co liczył sprzedający.

Podłączyć dobrze jest kompa i przeskanować możliwe że coś znajdziesz, różnie bywa.

Dwa pytanie czy automat czy manualna skrzynia, jak automat to tylko tiptronic, jeśli Q to mosty czy nie zajechane to jakieś.

---------- Post dopisany at 21:55 ---------- Poprzedni post napisany at 21:54 ----------

Zdecydowanie lepszą cenę jestem w stanie zrobić. QUOTE]

O widzisz mógłbyś podac jakies szczegóły takiego zestawu?

Wyślę Ci zestawienie na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mosty pod kątem wycieków, tak? A co z tymi katalizatorami?dość często czytam że są z nimi problemy. Da się je w razie czego po prostu powycinać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowe, poszło mam nadzieję że oferta będzie interesująca.

Katalizatory lubią się zapychać i powodują uszkodzenie głowicy, dlatego często ich nie ma najzwyczajniej. U mnie np. po jednej stornie nie było żadnego a po drugiej obydwa. Na tej głowicy co nie było kata jak kupiłem auto, zdecydowanie słabsza kompresja 11,6 11 11.4 a druga strona równiutko po 12, dlatego głowica dziś jedzie do regeneracji bo zawór mi pękł :decayed:

Oczywiście VAG i grupa 93 odczyty bliskie 0.0.0.0 czyli ustawienie wałków rozrządu, zrzuć osłonę V6 3.0 i zobacz czy pracują te gruszki(niech ktoś doda gazu a Ty obserwuj)

Od siebie dodam że jeśli masz zamiar kupić tiptronica to odrazu mówię że to auto nie jedzie i żebyś nie był rozczarowany tylko manual :banan:

Duzo wysłał CI pewnie powaguspisz wiec nie ma sensu się rozpisywać

Dobrym pomysłem było by przed zakupem sprawdzenie uszczelek pod głowicami na jakiejś stacji i ew. kompresja bo pierscienie lubią się zapiekać :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tego typu katalizatorach nie spotkałem się z zapychaniem, kłopot jaki się pojawia to i filtracja ulega uszkodzeniu, i przepuszczają więcej spalin sonda to wyłapuje i kłopot, zdarza się że kruszą się bo jest to wkład ceramiczny, ale to sporadycznie bynajmniej ja nie spotkałem się z tym.

U mnie siedzą dwa strona prawa to nówka, bo jeszcze jak autko było w Szwajcarii to właściciel owy wymienił całą rurę z łącznikami i dwoma katkami kosztowało go to oj oj i mam potwierdzenie z ASO, dlatego tylko zrobiłem program i jeżdżę i jest ok. odpukać..

Potwierdzam wypowiedz tomeklpu .... manual ma lepszego sprinta, i osobiście uważam że dłużej pożyje niż automat.

Jak po garkach da się raz na jakiś czas, to pierścionki nie powinny się zapiekać :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no tylko manual, mam nadzieję że przy niedzieli uda mi się podjechać i obejrzeć auto. Wygląda na trochę zganiane ale to pierwsze 3.0 v6 które będę oglądał i chcę jedynie zapoznać się z tym silnikiem, prawdopodobnie i tak nie wezmę bo nie ma co ukrywać niska cena musi o czymś świadczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niska cena nie zawsze musi świadczyć o zajechaniu, fakt faktem że z reguły tak jest to inna sprawa. Ale też nie zawyża się specjalnie, może pilnie chce sprzedać, jak silniczek zdrowy, i widać będzie że ok, a sam środek taki który będzie wymagał Twojej ręki i pielęgnacji to patrz bo może warte grzechu, czasami te bardziej wycacane, więcej niespodzianek skrywają, bo ludziska nauczyli się sprawdzać a to szyba inny rok ma a to coś tu jakaś dziwna plamka a to Panie jeszcze coś tak, nie skupiając się na tym co konkretnie jest ważne.

Powodzenia no i oczywiście info czy kolejny ASN będzie w drużynie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...