Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie o silniku i koszty


Mithrindil

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mam z nim żadnych problemów jestem po wymianie rozrządu i wszystkich czesci eksploatacyjnych spalanie hmm mogę sie przynać bez bicja 12.5L na 100 BP jazda mieszana czyli w miescie też agresywnie tak jazda do 140 czasami i 200 jak droga pozwala :) i wszystko w 100km ale jak nie cisnełem nim za bardzo do zeszło do 10,5L, mój tata jezdził jak mnie nie było w PL zeszedł na 8.9L na sto jezdzi powoli ale czasem depnie jak go coś albo ktoś wkurzy :D zalałem olej Motul 5W40 a płyn do chłodnicy zalecany G12 czyli wziełem też z Motula lungel Optima i jestem z auta bardzo zadowolony :) sprowadzany ze szfajcari na ful wypasie, POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem Audika :-) Poprzednio miałem Audi 80 B4 90 km. Teraz slinik 3.0 manual 6 biegów quattro :-) Jazda " bajeczka" nie chce się wysiadać z samochodu. Tylko zona jakoś często piszczy że za szybko jadę i że autko za mocno przyspiesza. :-) przebieg autka 150 tys. (trafił mi się rodzynek). Na tą chwilę uważam że nie ma lepszego samochodu :-) :D:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jesli zadbasz to taka opinie będziesz potrzymywał i do 300 tyś km,. tak jak ja osobiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


hmm mogę sie przynać bez bicja 12.5L na 100 BP jazda mieszana czyli w miescie też agresywnie tak jazda do 140 czasami i 200 jak droga pozwala

Kumpel miał a3 z takim silnikiem i jak zabieraliśmy się z nim w góry na rower to płakaliśmy bo w trasie było nie do osiągnięcia spalanie poniżej 12l PB / 100 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jesli zadbasz to taka opinie będziesz potrzymywał i do 300 tyś km,. tak jak ja osobiście :)

Kiedyś w jakimś magazynie motoryzacyjnym wpadło mi w oko zestawienie trwałości wielu silników i choć nie było w nim 3.0 220KM, to jego poprzednik, 2.8 193KM, miał żywotność (resurs) obliczoną na bodaj 580 albo 650kkm (jedna z tych dwóch liczb, bardziej ta druga mi się kojarzy...), podobnie jak legendarne 1.9TDI :D

Jako ciekawostka 1.4 TFSI 160KM miał resurs wyliczony na zaledwie 200kkm ! :P

Resurs - tj. próg zachowania fabrycznych parametrów, po którym kompresja, moc i moment zaczynają gwałtownie spadać (jednocześnie biorąc coraz więcej oleju) i wymagany jest kapitalny remont silnika.

Oczywiście pod warunkiem regularnego dbania o jednostkę (płyny, filtry, rozrząd).

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jesli zadbasz to taka opinie będziesz potrzymywał i do 300 tyś km,. tak jak ja osobiście :)

Kiedyś w jakimś magazynie motoryzacyjnym wpadło mi w oko zestawienie trwałości wielu silników i choć nie było w nim 3.0 220KM, to jego poprzednik, 2.8 193KM, miał żywotność (resurs) obliczoną na bodaj 580 albo 650kkm (jedna z tych dwóch liczb, bardziej ta druga mi się kojarzy...), podobnie jak legendarne 1.9TDI :D

Jako ciekawostka 1.4 TFSI 160KM miał resurs wyliczony na zaledwie 200kkm ! :P

Resurs - tj. próg zachowania fabrycznych parametrów, po którym kompresja, moc i moment zaczynają gwałtownie spadać (jednocześnie biorąc coraz więcej oleju) i wymagany jest kapitalny remont silnika.

Oczywiście pod warunkiem regularnego dbania o jednostkę (płyny, filtry, rozrząd).

To była prasa MOTOR, również kupuję tę gazetkę, co jest fajnego to jest co nie to nie wiedomo, ale ten artykół widziałem ipotwierdzam to było mowa o silniku 2.8 V6 a 1.4 wszelkie wynalazki niestety 200 i amen, albo naprawy wykończą właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Właśnie jestem po wymianie kompletnego rozrządu. Oj zabolało :-/ Poszły 4 tysie ale teraz na kilka lat mam spokój.Poza tym 2 lata gwarancji:-) W tej chwili audiczce nic nie dolega . Po 2 tygodniach użytkowania spalanie wychodzi ok 14 litrów. Jazda tylko po mieście i nie ukrywam że bardzo często" co najmniej szybko" :-). Muszę się nacieszyć samochodem:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskakująco wysoka cena... w ASO z tego co kiedyś się orientowałem biorą ok. 1200zł brutto za robotę, kolejne ok. 1200zł kosztuje oryginalny "zestaw naprawczy" rozrządu (uboższy niż ten co spotkać można np. na Allegro), więc. usługa powinna się zamknąć w 2500zł. Też z dwuletnią gwarancją, wpisem do bazy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskakująco wysoka cena... w ASO z tego co kiedyś się orientowałem biorą ok. 1200zł brutto za robotę, kolejne ok. 1200zł kosztuje oryginalny "zestaw naprawczy" rozrządu (uboższy niż ten co spotkać można np. na Allegro), więc. usługa powinna się zamknąć w 2500zł. Też z dwuletnią gwarancją, wpisem do bazy itd.

Robocizna 1000. Koszt gratów trochę ponad 3000. Wymienione wszystko, tzn pasek, rolki wszystkie napinacze, wszystkie uszczelniacze, pompa wody, pasek alternatora, rolki i napinacze. Tutaj chociaż mam pewność że zrobili wszystko co chciałem, i jest na dobrych jakościowo częściach. Aha cena którą podałem jest już po 15% rabacie :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskakująco wysoka cena... w ASO z tego co kiedyś się orientowałem biorą ok. 1200zł brutto za robotę, kolejne ok. 1200zł kosztuje oryginalny "zestaw naprawczy" rozrządu (uboższy niż ten co spotkać można np. na Allegro), więc. usługa powinna się zamknąć w 2500zł. Też z dwuletnią gwarancją, wpisem do bazy itd.

Robocizna 1000. Koszt gratów trochę ponad 3000. Wymienione wszystko, tzn pasek, rolki wszystkie napinacze, wszystkie uszczelniacze, pompa wody, pasek alternatora, rolki i napinacze. Tutaj chociaż mam pewność że zrobili wszystko co chciałem, i jest na dobrych jakościowo częściach. Aha cena którą podałem jest już po 15% rabacie :-/

No jeśli dodatkowo wymieniałeś wszystkie rolki i pompę do ta kwota jest normalna... jak na ASO :)

Masz kabel VAG? Ciekawy jestem z jaką odchyłką ustawili wałki...

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robił w ASO to nie ustawiali mu wałków. Z tego co pamiętam nie mają tego w procedurze wymiany rozrządu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ciekawy jestem z jaką odchyłką ustawili wałki...

Mówisz o grupach w silniku 90 i 93? U mnie nie nie działają :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robił w ASO to nie ustawiali mu wałków. Z tego co pamiętam nie mają tego w procedurze wymiany rozrządu

To fakt, ale ciekawy jestem czy wychodzi im loteria (w granicach tolerancji) czy wartości zbliżone do siebie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robił w ASO to nie ustawiali mu wałków. Z tego co pamiętam nie mają tego w procedurze wymiany rozrządu

To fakt, ale ciekawy jestem czy wychodzi im loteria (w granicach tolerancji) czy wartości zbliżone do siebie :P

no niestety nie mam kabla i nie wiem jak są ustawione. W czasie jazdy nie zauważyłem żadnej zmiany. silnik jest dynamiczny od samego dołu:-) Tak jak przed wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przyjedź na spota do Arkadii to sprawdzimy jak masz ustawione

Kiedy? z chęcią przyjadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Każdy wtorek o 19w Arkadi na parkingu poziom -2 H zielony jest wątek na forum ale ostatnim razem mnie nie było ale zazwyczaj ktoś ma laptopa i kabel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się przyjechać. Fajnie że coś takiego jest organizowane. Czy dużo osób wpada na takie spoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...