Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cewki zapłonowe wymiana


radek4359

Rekomendowane odpowiedzi

Ja za NGK płaciłem 400zl za 4 i świece koło 60-70 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MaTeo85 napisał:

a wymieniałeś świece zapłonowe? ile już na nich zrobiłeś? może to być przyczyna szarpania.

Ja u siebie wymieniłem w zeszłym roku wszystkie cztery cewki (padła jedna) na ori z ASO - 720zł płaciłem bez zniżek. do tego świece DENSO K16TT i wszystko chodzi jak w zegarku. Na nowych cewkach zrobione już +- 9 tyś km.

Dziś właśnie wymieniłem świece też na DENSO K16TT ale na efekty poczekam do jutra bo przy okazji rozebrałem kierownice powietrza i prowizorycznie skleiłem pękniętą membranę tak więc czekam aż porządnie wyschnie i zmontuję to. Na środę jestem umówiony do ASO na tą akcję serwisową z cewkami. Z tego co widzę mam jeszcze 3 ori z końcówką L to może wymienią. Tą cewkę co wymieniłem sam na początku tygodnia to firmy BERU. Jak to wszystko nie pomoże to trzeba b do mechaniora wstawic:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, osator92 napisał:

Dziś właśnie wymieniłem świece też na DENSO K16TT ale na efekty poczekam do jutra bo przy okazji rozebrałem kierownice powietrza i prowizorycznie skleiłem pękniętą membranę tak więc czekam aż porządnie wyschnie i zmontuję to. Na środę jestem umówiony do ASO na tą akcję serwisową z cewkami. Z tego co widzę mam jeszcze 3 ori z końcówką L to może wymienią. Tą cewkę co wymieniłem sam na początku tygodnia to firmy BERU. Jak to wszystko nie pomoże to trzeba b do mechaniora wstawic:/

Świeca K20tt nie jest dedykowana do tego auta. Ma tylko jedna elektrodę a oryginał 3. Fakt do gazu można ja założyć ale lepiej już dać irygową z denso.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k16tt tylko do gazu, przy gazie jedna elektroda spisuje się lepiej, do tego jest tania i wymiana co 10-15tys i wszystko gra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wymianie świec i naprawie tej membrany od kierownicy powietrza wygląda na to że jest prawie wszystko ok. Nie szarpie a kierownica chodzi ale z oceną wstrzymam się do niedzieli. Wtedy zrobie dłuższą trasę i będe pewny czy coś to pomogło. Kierownica powietrza już reaguje na gaz ale nadal  czasami po odpaleniu wyświetla mi się kontrolka abs i ten trójkąt w kółeczku z wykrzyknikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Was w kwestii cewek zapłonowych:

mam tu na myśli;

- oryginalną z literą M na końcu:

- beru zse 051;

-ngk 48005/u5003

Jak one mają się do siebie pod względem jakości/trwałości - któraś z nich jest najlepsza, któraś najgorsza czy jest każda z nich na porównywalnym poziomie jakościowym?

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby się czymś różniły, beru były wrzucane na pierwszy montaż więc wrzuć sobie Beru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację,

nie potrzebuję cewki do założenia,  a raczej żeby sobie ze mną "pojezdziła" w razie czego na zapas...., wszystko jest ok, ale warto się zabezpieczyć.

W silniku mam 3 oryginały i jedną NGK i dlatego zastanawiałem się czy te 3 firmy różnią się jakościowo od siebie i stąd było pytanie, bo najlepiej byłoby chyba mieć jednakowe, a nie każdą z innej "parafii".

Z drugiej strony jak piszesz Beru szło na pierwszy montaż.... Dobra, którąś kupię tym bardziej,że sa bardzo podobne cenowo.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Stanowczo bierz Beru - też mam jedną taką i 3 oryginały wymienione na akcji serwisowej w Niemczech jeszcze i wszystko okej. Już około 30 tyś na tej cewce Beru i spokój. 

Ps. Też mam w bagażniku jedną cewkę na wszelki wypadek właśnie Beru + w schowku zawsze VAG mini scaner ,żeby ogarnąć na którym cylindrze wypadł zapłon :) .

Edytowane przez Anelson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to jest konkret i to sprawdzony, a o to mi chodziło.

Kupuję więc Beru i będzie sobie jezdzić ze mną.

A już tak na marginesie orientujesz się może gdzie są produkowane cewki NGK (mam na myśli Europę lub Japonię)?

Kiedyś na przykładzie świec zapłonowych (do innego auta) te produkowane we Francji i te z Japonii to była przepaść jakościowa......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż przy następnej wymianie świec ogarnę gdzie to jest produkowane, ale raczej na tych NGK które zakładałem piszę ,że Nagoya/Japan. Zobaczę z ciekawości przy następnym razie. Świece co ok. 30 tys wymieniam. Właśnie na NGK, ale w cewkach podobno ta firma nie ma takiego doświadczenia jak Beru i jakoś tak utarło się ,że cewki zapłonowe to raczej Beru - do tego tak jak hella idzie do Audi na pierwszy rzut. Anyway, też słyszałem o tej rzekomo marnej francuskiej produkcji. Ale już 2,3 wymiana świec i zero problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zrozumieliśmy.....

Świece NGK (ogólnie) podałem jako przykład dużej rozbieżności w jakości między tymi pochodzącymi z Europejskiego zakładu we Francji i tych faktycznie oryginałów z Japonii.

Docelowo chciałem się dowiedzieć czy również cewki w tym przypadku do naszych aut też mają różne miejsca pochodzenia produkcji (Europa lub Japonia).

Bo akurat z tego co mi wiadomo Beru pochodzi tylko z Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I możliwie, że dlatego ma taką świetną opinię Beru. Bo nawet kilka wypowiedzi wcześniej ktoś na cewkach NGK pisał o różnych dziwnych sytuacjach. Co źle świadczy o tym producencie akurat na rynku Cewek. Zawsze firmy które mają swoje zakłady tylko w jednym docelowym kraju produkując dany jeden konkretny produkt tylko tam mają najlepszą jakość - Hella(germany), Knecht(Austria), czy właśnie Beru(germany) - dużo marek się łączy i potem ciężko dojść o co biega, a czasami są to naczynia połączone - jak np. Mahle/Knecht/Behr - a to to samo. Lepiej się nie zagłębiać i ładować Beru, bo nikt nie zgłasza na tych cewach problemów. Ale póki nie masz problemów z tą jedną cewką NGK, to narazie nic nie rób z nią. Obserwuj i oceniaj.

Ja słyszałem właśnie o świecach taką samą historię - produkcja France/Japan i różnice ogromne w jakości. Więc jakoś podłapałem. ;) Za szybko czytam. Ale problem pewnie podobny bo to ten sam producent. 

Edytowane przez Anelson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pełna zgoda, tu się zgadzamy.... zresztą w paru innych kwestiach też się zgadzamy,a to mnie cieszy, bo możemy wymieniać poglądy z korzyścią dla nas obu.

Co do samej cewki NGK u mnie to po prostu czytając coś o cewkach ogólnie z ciekawości zajrzałem jakie są u mnie i stąd mam wiedzę, ze mam takie jakie mam.

U mnie cewki pracują jak najbardziej ok (wszystkie), więc absolutnie nic nie będę ruszał, a tą Beru jak wspomniałem zakupię 1 sztukę na zapas ewentualny.....tak dla spokojności.

P.S. Odezwę się jak będę miał wolną chwilę na pw do Ciebie w pewnej kwestii, ale to w całkiem innej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Siebie wsadziłem świece Beru 3 elektrodowe + LPG w aucie, mam już 15k km zrobione na świecach i jak ostatnio odkręciłem to jak nowe, może zależy to od dobrze ustawionego gazu ale pewnie sama firma też ma na to jakiś wpływ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, AndrzejK. napisał:

No i pełna zgoda, tu się zgadzamy.... zresztą w paru innych kwestiach też się zgadzamy,a to mnie cieszy, bo możemy wymieniać poglądy z korzyścią dla nas obu.

Co do samej cewki NGK u mnie to po prostu czytając coś o cewkach ogólnie z ciekawości zajrzałem jakie są u mnie i stąd mam wiedzę, ze mam takie jakie mam.

U mnie cewki pracują jak najbardziej ok (wszystkie), więc absolutnie nic nie będę ruszał, a tą Beru jak wspomniałem zakupię 1 sztukę na zapas ewentualny.....tak dla spokojności.

P.S. Odezwę się jak będę miał wolną chwilę na pw do Ciebie w pewnej kwestii, ale to w całkiem innej sprawie.

oki. No to spoko :) . Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2018 o 20:12, k232 napisał:

Ja do Siebie wsadziłem świece Beru 3 elektrodowe + LPG w aucie, mam już 15k km zrobione na świecach i jak ostatnio odkręciłem to jak nowe, może zależy to od dobrze ustawionego gazu ale pewnie sama firma też ma na to jakiś wpływ ;)

Beru generalnie "trzyma" poziom i to raczej we wszystkich swoich produktach....

Przynajmniej ja nie słyszałem o jakiejś wtopie ich produktów, i dobrze, bo np. SKF przykładowo to już nie ta jakość co przed laty, a zostały im głównie ceny.

Edytowane przez AndrzejK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKF założyłem łożysko z przodu i na razie jest okej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to oby Ci się "trzymało", bo jakość tej firmy generalnie leci na.....

I nie dotyczy to konkretnego asortymentu, tylko ogólnie ponoć z tej niegdyś bardzo dobrej firmy tylko ceny zostały, przynajmniej taka opinia od jakiegoś czasu panuje w kręgu mojego otoczenia, ale jak czytam to nie tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...