Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cewki zapłonowe wymiana


radek4359

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem że z racji wieku bo jeszcze ori siedzą  chciałbym je wymienić..ale zgodnie z sugestiami kolegów kilka odpowiedzi wyżej nie dawały żadnych objawów zero błędów silnik pracuje równo to je zostawiłem bo po co wymieniać coś co działa, ale ostatniego czasu właśnie zaczęły się luzowac ze świec wypycha je i nie wiem co jest powodem jak je dociekam wchodzą gładko na świece nie ma,, klik,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już się wyrobiło uszczelnienie od czasu i temperatury. Ja też miałem oryginalne cewki w aucie i 'działały' ale jednak sporadycznie na każdej z cewek wypadał zapłon, na tyle rzadko, że było go tylko widać w logach raz na jakiś czas. Te części nie są nieśmiertelne i powoli przychodzi ich kolej na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Langista napisał:

Pewnie już się wyrobiło uszczelnienie od czasu i temperatury. Ja też miałem oryginalne cewki w aucie i 'działały' ale jednak sporadycznie na każdej z cewek wypadał zapłon, na tyle rzadko, że było go tylko widać w logach raz na jakiś czas. Te części nie są nieśmiertelne i powoli przychodzi ich kolej na wymianę.

Dokładnie :wink: BERU ZSE051 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdą tam inne różne cewki z grupy vag,kwestia średnicy gumy uszczelniającej i wysokości cewki. Do swojego 2.4 wsadziłem cewki 06H905115B z 2015r po podcięciu gumek uszczelniających. Cewki siedzą pewnie i nie wyskakują,do tego w miarę świeże.

 

20211016_133733.jpg

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem cewki z ciekawości bo nigdy ich na oczy nie widziałem i faktycznie są tam takie gumy jak piszecie. 4 siedzi sztywno 2, 3 średnio natomiast 1 wychodzi bez oporu hmm czyli jednak wymiana cewek... Z ciekawości czytając pierwsze posty z tego tematu sprawdziłem nr cewek wszystkie z 2002r z końcówka M. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...