Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cewki zapłonowe wymiana


radek4359

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj padla mi trzecia juz cewka zaplonowa mam audi A4 B6 z silnikiem 2.0 w benzynie model 2002, dzisiaj porównalem wszystkie cewki i na orginalnych jest numer 06C 905 115 H 2, inne mam o numerze 06B 905 115 L właśnie jedna z nich padła a 5 dni temu wymienilem jeszcze jedna i ona ma numer 06C 905 115 L, powiedzcie mi czemu jak na orginalnych mam oznaczenie z koncówką H, a mechanik jak mi wymienial to one mają inny numer, i czy ta cewka śmignie na moim silniku :

Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

lub

Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

ETKA pokazuje, że cewka powinna mieć końcówkę L, która po 1 lipca 2009 została wycofana i obecnie sprzedawane kończą się literą M (ok. 200PLN w ASO).

Linki z allegro, które wkleiłeś dotyczą silnika FSI - nie nada się do ALT'a.

--

Pozdr

fahur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie tylko już kasy nie mam do 20 stycznia a taka cewke za max 80 zł z przesylką chcial bym kupić nawet i używana, na allegro chyba nic nie znajde :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie tylko już kasy nie mam do 20 stycznia a taka cewke za max 80 zł z przesylką chcial bym kupić nawet i używana, na allegro chyba nic nie znajde :(

Chcesz to Ci z 1.8T sprawną używkę sprzedam? Jak by co to PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko już kasy nie mam do 20 stycznia a taka cewkę za max 80 zł z przesyłką chciał bym kupić nawet i używana, na allegro chyba nic nie znajdę :(

Na allegro są:

http://allegro.pl/vw-passat-b5-fl-lift-cewka-zaplonowa-06b905115l-i1379228658.html

niestety droższe niż Twój budżet. To jest wersja L, więc już niesprzedawana (oficjalnie).

Osobiście bym wziął nową M w ASO, bo kupując używkę okaże się, że ta padnie i znów będziesz musiał kupić (i wyjdzie Ci cena nowej).

--

Pozdr

fahur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo mi padła właśnie z oznaczeniem na końcu L ona jest firmy Topran i byla wymieniana w maju 2009 roku, nowa kosztowała 150 zł wraz ze swiecami mi ją wymieniali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

ETKA pokazuje, że cewka powinna mieć końcówkę L, która po 1 lipca 2009 została wycofana i obecnie sprzedawane kończą się literą M (ok. 200PLN w ASO).

Linki z allegro, które wkleiłeś dotyczą silnika FSI - nie nada się do ALT'a.

fahur

W ASO w Kielcach pytałem po świętach kosztowała 140 i wydaje mi sie, że lepiej taką nabyć bo te z oznaczeniem L na końcu padają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VW w Tarnowie nowa ORI 150 zł, oznaczenie dopisze wieczorem, bo nie chce mi się iść po fakturę teraz. Ponoć cewki padają mniej więcej w tym samym czasie, a więc zapewne czeka Cię wymiana wszystkich po kolei.

Czytałem też tutaj na forum, że zamiennik dobrej firmy to koszt około 120 zł, więc nie wiem czy taka tragiczna ta cena, tym bardziej, że samochód ma 8 lat(Mój też i w ciągu 2 miesięcy wymieniłem 2) więc od czasu do czasu coś w nim wymienić trzeba będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Normalna sprawą jest zużycie cewek w Alt po około 100 tys przebiegu na danym komplecie. Absolutnie nie wkładamy używanych. Ci co je sprzedają też chcą parę złotych, a nigdy nie wiadomo ile na nich pojedziesz. Ja polecam sprawdzone w moim aucie i przed zakupem na jakiejś słoweńskiej stronie , która wyglądała jak serwisowa audi. Beru ZSE 051, które kosztowały w sklepie z częściami w moim mieście 120 zł i spisują się super.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i ja się podłączę.Padła mi na trasie cewka.Po wyjęciu okazuje się że każda z innej parafii:

06C905115 L

06C905115 F

06C905115 R

06C905115 B

Mam silnik ALT gdzie ETKA podaje 06C905115 H.Kupiłem ale ze szrotu 5 sztuk,wyjętych z A4 3.0. Po wymianie (świece też) było dzień dobrze.Znowu kuleje.Pytam jeszcze przed podmianą padniętej cewki,czy może to być coś innego,i czy cewki 06C905115 H są odpowiednie.

Wiem że używki to ryzyko.

A przed naprawą migał czek :

16684

16685

Oba od cewek "misfire" na 1szym cyl. i powtarzający "misfire"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw Vag, a później można pomyśleć co dalej:D

ja bym podmienil cewkę z oznaczeniem L te cewki zostały wycofane z prod. ze względu na wadę fabryczna i zastąpione wersja M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś walczył z cewkami jeszcze to potwierdzam wypowiedzi kolegów,że tylko nówencje wkładamy.Jak z zamiennikami nie wiem osoboście,bo kupiłem w aso Włocławek po 175 peso/szt. oczywiście te z oznaczeniem M na końcu.Wcześniej okazyjnie za 200zł połakomiłem się na używki z H na końcu,które padały po kolei.Dla ścisłości dodam,że cewki dają znać o sobie przeważnie w dłuższej trasie,koło domu te lipne też hulały .Już to ktoś pisał,że warto wozić jedną czy dwie na zapas.Dość wczesnym objawem klękających cewek jest lekkie dławienie przy starcie zdycha jak ma za mało gazu.Potem blaszany dzwięk przy ruszaniu,jakby tłumnik walił w podwozie.Na koniec to już chyba każdy zna robi się kołyska z samochodu,buja,gada na trzy gary i pierdzi z tłumnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwońcie do ASO bo wiem ze maja teraz program darmowych wymian cewek zapłonowych z oznaczeniem L ktore mialy wade produkcyjna, jeżeli wasze auto będzie sie kwalifikowało:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwońcie do ASO bo wiem ze maja teraz program darmowych wymian cewek zapłonowych z oznaczeniem L ktore mialy wade produkcyjna, jeżeli wasze auto będzie sie kwalifikowało:D

Może ktoś to potwierdzić? Bo chyba też czeka mnie wymiana. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wymienialem ;) ale nie wiem jak dlugo ta kampania bedzie trwala:D wiec dzwonic, dzwonic:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wymienialem ;) ale nie wiem jak dlugo ta kampania bedzie trwala:D wiec dzwonic, dzwonic:D

Osz kur :shocked: Ide jutro zobaczyc jakie mam i dzwonie do ASO :kox: A stare oddawales??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...