Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cewki zapłonowe wymiana


radek4359

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś to potwierdzi to piszcie koniecznie...Ja też mam L na końcu... :wink4:, ale nie chce mi się wierzyć, że ASO coś za darmo robi...[br]Dopisany: 07 Luty 2011, 21:32_________________________________________________To może mi jeszcze zlikwidują problem z ubywaniem oleju...to też wada konstrukcyjna, a strzyka mnie o wiele bardziej... :wallbash:-poddałem się po zaciętej walce w tym temacie...i właśnie pada mi katalizator, pewnie przez olej w dolocie...[br]Dopisany: 07 Luty 2011, 21:35_________________________________________________ :chytry::polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido ja wam napisalem jaka jest możliwość co znia zrobicie wasza sprawa. Jeżeli zadzwonisz i Twoje auto będzie sie kwalifikowało do wymiany i będzie miało właśnie zainstalowane Cewki które maja wadę fabryczna z oznaczeniem L to wymienia za Darmoche, u mnie wymienili 4:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoniłem do ASO w Kielcach i powiedziano mi , że moje auto się nie kwalifikuje...A oznaczenie cewki na końcu L...i powiedziano mi także, że mają programy ale do raczej nowszych aut z silnikami TFSI, a takie stare jak mój -2001 mod. 2002 to pan nie sądzi żeby jakikolwiek darmowy program obejmował... Jak ktoś chce może sprawdzić, korzystałem z tego numeru-41 335 02 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dzwoniłem do Audi Szewczyk W Wawie i moje auto (VIN) nie jest objęte żadną akcją serwisową :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Rafal-L, możesz podac pełny numer cewki którą miałeś i jaki masz nr teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido ja wymienialem cewki w ASO Groblewski w Gdansku i nic za to nieplacilem. Moze dlatego program mnie obejmowal bo mieszkam w Norwegi i samochod kupilem tutaj. Nie wiem ja poprostu dostalem info o programie darmowych wymian cewek do ktorych moj samochod sie kwalifikuje:D pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co może być jak na Vagu wyrzuca, że padnięte są cewki na 3 i 4 cylindrze, aby się upewnić zamieniłem cewki z 1 i 2 na 3 i 4 i nadal pokazuje mi błąd na 3 i 4 garze. Dodam że przy dużych mrozach kilka razy po porannym odpaleniu chodził na 3 gary ale tylko przez jakieś 1-2 minuty, po rozgrzaniu było ok.(Przed sprawdzeniem wymieniłem dla pewności świece) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to chyba nie cewki.Bo na zimnym silniku to cewka nawet podupadnięta dobrze chodzi.Jak się nagrzeje,to piz*uchna i się jąka.Obejrezyj kabelki dobrze,poruszaj.Po podmiance te same gary mają miss fire,to cewki gitara.A może ci wtyczki od 3 i 4 mchem zarosły :mysli:[br]Dopisany: 02 Marzec 2011, 21:09_________________________________________________A płynu chłodzącego ci przypadkiem nie ubyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoniłem do ASO w Kielcach i powiedziano mi , że moje auto się nie kwalifikuje...A oznaczenie cewki na końcu L...i powiedziano mi także, że mają programy ale do raczej nowszych aut z silnikami TFSI, a takie stare jak mój -2001 mod. 2002 to pan nie sądzi żeby jakikolwiek darmowy program obejmował... Jak ktoś chce może sprawdzić, korzystałem z tego numeru-41 335 02 13

No więc przy okazji zakupu zestawu naprawczego rozrządu jeszcze raz spytałem pana w sklepie o ten "program wymiany cewek" i ponownie usłyszałem że nic takiego mnie nie obejmuje, jednak pan spytał na wszelki wypadek kolejnego pana, tym razem z warsztatu ASO i tu .... o dziwo wszystkim sprawił niespodziankę i był poinformowany że jest taka akcja...Wprowadził VIN na kompie (nie wiem czy ma to znaczenie ale na stanowisku gdzie przyjmuje się auta na naprawę serwisową) i się kwalifikuję...trzeba tylko się było umówić na termin który wypada w następny weekend...Tak więc wydaje mi się, że pan Kulczyk -Kulczyk Tradex wali w c**ja i rąbie każdego polaka mającego WV AUDI itd, a wszystko dzięki rządom PO, która niczego poza swoją kieszenią nie kontroluje...ku***a jego mać...[br]Dopisany: 02 Marzec 2011, 21:33_________________________________________________tzn, sprawa jest jeszcze ie załatwiona, ponieważ jestem umówiony dopiero na sprawdzenie cewek, czyli pan powiedział że nie wie czy się kwalifikują i dopiero to sprawdzi jak przyjadę na umówiny termin...w każdym razie moje mają końcowkę L i jedna już padła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe czyli widze ze moje info sie jednak przydalo:D A Ty fido przyznajesz ze nie miales racji:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe czyli widze ze moje info sie jednak przydalo:D A Ty fido przyznajesz ze nie miales racji:D

Wiesz, nigdy nie powiedziałem, że nie masz racji... :evil: powiedziałem co słyszałem z ASO...Na razie staram się byc obiektywny i jak mi wymienią, napiszę...poza tym nikt nie ma monopolu na nieomylność, w tym i ja, więc chętnie przyznam Ci rację jeśli tylko się okaże, że się myliłem...Tym bardziej, jeśli Twoja informacja okaże się bardzo cenna (darmowa wymiana)...Tak naprawdę za takie nieporozumienia nie winię firmy AUDI...tak jak pisałem żyjemy w popieprz...nym kraju gdzie jest samowolka, która dla w miarę inteligentnych ludzi bez żadnych morale pozwala zarobić niewspółmierne pieniądze do ich właściwej wartości...Żeby było jasne co mam na mysli, chodzi mi o ceny niektórych części - np kupowałem dwie śrubki do przykręcenia podłogi pod silnikiem i dwa metalowe "wciski"? nie wiem jak to nazwać, pierdoły w każdym bądź razie, kosztują one (2+2) kilka-kilkanaście eurocentów, cena jaką zapłaciłem to 38 PLN-dziękuje wszystko w temacie...Ktoś reguluje u nas w kraju takie sprawy...?to było pytanie retoryczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego musisz robic zakupy u mnie:D Ja sie poprostu powiedzilem pewna informacja:D ale jak to w PL ciezko jest ASO oddac cos za free:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na 100% ale wydaje mi się że ubyło.

No to jak tak,to masz uszczelke pod głowicą pizgniętą,a to niewesoło.Jeśli to,to poznasz po białym dymie z rury,w momęcie jak pali na trzy gary szczególnie(najlepiej dać gazu).Wygląda to jak by ci samochód "mgłę" zamiast dymu tłumikiem wyrzucał.A dzieje się tak ,jak płyn (G12+) dostaje się przez wyżartą uszczelke do cylindra.Z czasem wyżre się kanałek na głowicy i może się nie dać splanować i do wyjebki.A uszczelki przeważnie idą po przegrzaniu silnika.Jeśli np niedawno kupiłeś samochód to prawdopodobieństwo jest spore.Sorry za taki czarny scenariusz ,ale może właśnie ...,kto wie.Możesz zbadać płyn u szpeca czy w nim nie ma spalin.Powodzonka i jak ogarniesz to się pochwal co było.

[br]Dopisany: 03 Marzec 2011, 19:17_________________________________________________ASO to żYdZi i kłamcy,którzy oszukują ludzi.Od mechaników kradnących castrola long live podczas niby-wymiany oleju,po szefostwo które zabrania o czymkolwiek informować klienta.A dzieci po komunii szybciej znajdują części w etce niż pan w niebieskim fartuchu w ich za***istym programie online.Oni mają zasadę :kupuj,wymieniaj,P Ł A Ć,i spier..j.A na tych śmiesznych magazynach puste pólki,tylko zamówione części leżą,klasa.Od ręki można se felgi kupić i to 15"-16" co ich nikt nie chciał bo kosztują dwa razy tyle co w normalności.Gdyby na polskim rynku znalazły się nie tylko włoskie zamienniki,ale i pożądniejsze podróbki np niemieckie,ale nie tylko z nazwy a robione w rumunii,bułgarii,na węgrzech,w czechach itp to by te pedały poszli z torbami,a tak jest monopl na dobre części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge potwierdzic ze jest prowadzona akcja serwisowa dotycząca cewek zapłonowych. Właśnie mi jedna padla zadzwoniłem do serwisu Szewczyka na Radzymińską i juz jestem umówieony na weryfikację i wymiane na poniedzialek 21 marca :>. Dam znać czy wymienili wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem o akcji serwisowej dotyczacej wymiany cewek w 1.8T . Trzeba podać nr VIN i sprawdaja czy auto kwalifikuje się na wymiane cewek. Dobrze by było żeby poinformowac ludzi i tej akcji,może gdzies podwiesic temat? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...