Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Naprawa tylniej wycieraczki avant


alfuta

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ta złączka jest w błotniku/nadkolu od strony kierowcy... bez zdejomowania osłony nadkola sie nieobejdzie.

ps. a co jesli wewnetrzna rurka w silniczku pekła dokladnie posrodku.. tylko rozwiercanie i zestaw naprawczy?

bo wyjąc nieda sie jej za choleree

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona jest łączona na wcisk z 2 części. Rzadko pęka, najczęściej się rozłącza. (ten w nadkolu)

Co do rureczki przy silniczku, to ja zrobiłem tak, że od strony spryskiwacza delikatnie rozwierciłem, a od strony przeciwnej nabiłem rurkę na gwóźdź i wyciągnąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio zauważyłem że spryskiwacz tylnej szyby kreci się wraz z wycieraczką a ta dziwnie skrzypi przy obracaniu. Byłem u mechanika przy okazji wymiany hamulcy powiedziałem mu o wycieraczce. On stwierdził że się zaciera i że jest to nierozbieralne. Posty o tym juz były, po których przeczytaniu zabrałem się do demolki. Efekt był taki że rurka faktycznie się zaczynała zacierać wewnątrz mechanizmu. Udało mi się ja wyciągnąć, wyczyściłem wszytko a następnie przesmarowałem i wycieraczka śmiga jak nowa. Wniosek; jak komuś zaczyna dziwnie chodzić spryskiwacz tylnej szyby lub wycieraczka to nie czekajcie tylko trzeba dobrać się do silnika i wyciągnąć rurkę od spryskiwacza zanim się ukręci, wyczyścić i przesmarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. zjechaly mi sie szczotki w silniku wycieraczki. sa do kupienia czy caly silnik gdzeis szukac?

szczotki można podpasywać od czegoś innego, kiedyś znajomemu w A3 sie wytarły to kupił o podobnej wielkości i miękkości w jakimś sklepie z częściami AGD, trochę się je podszlifowalo i śmigają do dzisiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy można zastosować jakąś inną końcówkę spryskiwacza? ,moja ori się ułamała ,czy tylko instaluje się ori?jakie to koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie dzis zabralem za moj niedzialajacy spryskiwacz i po przejrzeniu wszystkiego dokładnie zauwazylem ze sama ta koncoweczka z dziurka ktora psika jest jakby zardzewiala zasniedziala wiec sprobowalem ja wyczyscic ale ulamal sie i odpadl sam ten koncowy dzyndzelek dł. jakies 5mm tak jakby byl przegnity :( jedyny plus ze spryskiwacz zaczal psikac z tym ze teraz pryska prosto w ta plastykowa zaslepke i na szybe trafia tylko niewielka czesc mgielki :confused4:

Jest jakas opcja na naprawienie tego poza wymiana calego mechanizmu?? Wiadomo, chodzi o jak najmniejszy koszt... Poza tym to nie byl chyba moj dzien na jakiekolwiek naprawy bo nijak nie chcialy puscic gorne zatrzaski okladziny klapy i popekaly mi plastyki przy szybie ;( Odechcialo mi sie juz jakichkolwiek napraw przy tym aucie.... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie dzis zabralem za moj niedzialajacy spryskiwacz i po przejrzeniu wszystkiego dokładnie zauwazylem ze sama ta koncoweczka z dziurka ktora psika jest jakby zardzewiala zasniedziala wiec sprobowalem ja wyczyscic ale ulamal sie i odpadl sam ten koncowy dzyndzelek dł. jakies 5mm tak jakby byl przegnity :( jedyny plus ze spryskiwacz zaczal psikac z tym ze teraz pryska prosto w ta plastykowa zaslepke i na szybe trafia tylko niewielka czesc mgielki :confused4:

Jest jakas opcja na naprawienie tego poza wymiana calego mechanizmu?? Wiadomo, chodzi o jak najmniejszy koszt... Poza tym to nie byl chyba moj dzien na jakiekolwiek naprawy bo nijak nie chcialy puscic gorne zatrzaski okladziny klapy i popekaly mi plastyki przy szybie ;( Odechcialo mi sie juz jakichkolwiek napraw przy tym aucie.... :confused4:

Na pocieszenie Tobie powiem, że mi też popękały plastiki zatrzasków..., ten typ tak ma :decayed:

ta końcówka z dziurką jest z tworzywa sztucznego, wchodzi na dobrze spasowany wcisk w tuleję spryskiwacza ( w tuleję wewnętrzną - dzięki czemu prawidłowo działający spryskiwacz nie tańczy z wycieraczką tylko stoi i psiuka w miejscu )

Takiego małego piz*ryka chyba nie kupisz, pozostaje tylko szukanie na szrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie Tobie powiem, że mi też popękały plastiki zatrzasków..., ten typ tak ma

ta końcówka z dziurką jest z tworzywa sztucznego, wchodzi na dobrze spasowany wcisk w tuleję spryskiwacza ( w tuleję wewnętrzną - dzięki czemu prawidłowo działający spryskiwacz nie tańczy z wycieraczką tylko stoi i psiuka w miejscu )

Takiego małego piz*ryka chyba nie kupisz, pozostaje tylko szukanie na szrocie.

Czyli spryskiwacz powinien stać w miejscu,a wycieraczka śmiga?Bo u mnie śmiga razem z wycieraczką myślałem,że tak ma być :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś w błedzie :wink4:

częsta przypadłość w tym rozwiązaniu technicznym,

wewnętrzna tuleja jest dyszą spryskiwacza, przez nią płynie płyn,

zewnętrzna jest solidną obudową i jednocześnie króćcem łączącym część napędzaną przez silnik z wycieraczką,

odległość między tymi tulejami jest bardzo mała , dodatkowo często dostaje się tam płyn w wyniku nieszczelności,

jeżeli dodamy do tego lata eksploatacji, to między tymi tulejami zbiera się rdza i syf,

efekt:

kręcąca się razem z wycieraczką dysza spryskiwacza, w konsekwencji ukręcenie się wewnętrznej tulei i mokro w bagażniku :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...