Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam oro 312 mm, i jeśli zmienili tylko nazwę to już na pewno nie jest to samo co kiedyś bo i cena jest dużo niższa za te Xtra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam serdecznie . Panowie planuje zmianę przednich tarcz i klocków . Powoli goni mnie TUV niemiecki . Pacjent to audi a4 b 7 3.0 tdi quattro tzw 320 mm . Wyczytałem ze bardzo dobre tarcze i klocki produkują Firmy : Ferodo , Otto Zimmerman . Jakie prawidłowe oznaczenia maja tarcze i klocki Firmy Ferodo i OZ do mojego modelu ? Jeżeli inne Marki są godne uwagi to poproszę o sugestie . Dziękuje bardzo za pomoc . Pozdrawiam Zbigniew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie . Panowie planuje zmianę przednich tarcz i klocków . Powoli goni mnie TUV niemiecki . Pacjent to audi a4 b 7 3.0 tdi quattro tzw 320 mm . Wyczytałem ze bardzo dobre tarcze i klocki produkują Firmy : Ferodo , Otto Zimmerman . Jakie prawidłowe oznaczenia maja tarcze i klocki Firmy Ferodo i OZ do mojego modelu ? Jeżeli inne Marki są godne uwagi to poproszę o sugestie . Dziękuje bardzo za pomoc . Pozdrawiam Zbigniew

mogę polecić tarcze i klocki EBC, kolor klocków oczywiście każdy może dobrać według własnych potrzeb (zależy od stylu jazdy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zakupiłem swap na 320/288 wraz z tarczami firmy Textar i klocki TRW 1307 oraz na tył 1622. Prawdę mówiąc przeczytasz kilka stron wstecz i spokojnie można wybierać spośród kilku firm.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocek TRW GDB1307 jest do tarczy 288/312 a nie do 320/345mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z pośpiechu zły numer dałem 1622 tył 1617 był przód.

Wiele sklepów dawało właśnie te 1307 jako pod 320 z silnikiem 2.0tfsi ale faktycznie one są pod zwykle 288ki.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nadchodzi czas na wymianę przednich klocków w mojej a4. Klocki (przód i tył), oraz tarcaze hamulcowe (przód) wymieniałem jakoś półtora roku temu, wszystko było z firmy TRW, tyle pamiętam, natomiast nie pamiętam jakiej wielkości klocki kupowałem i nie wiem jakie teraz wziąć.

Wszedłem na str INTERCARS-a wybrałem w katalogu swój samochód, silnik, itd. i wyskoczyło mi kilka kompletów, którymi byłbym zainteresowany. Pytanie tylko, czy te klocki mi podejdą? Poniżej podaje modele klocków, oraz ich specyfikację ze str INTERCARS.

Pierwszy komplet: TRW GDB 1307 cena: 248,07zł

długość [mm]: 156,4

grubość [mm]: 19,5

wysokość [mm]: 74,2

długość złącza ostrzegawczego [mm]: 210

ograniczenia producenta: ATE

ilość wskaźników zużycia okładziny [na oś]: 2

oznaczenie kontrolne: E9 90R 01107/054

styk ostrzegawczy o zużyciu: ze stykiem zużycia kierunkowa

system hamulcowy: nie dla tarcz hamulcowych węglowo-ceramicznych, tylko w połączeniu ze stalowymi tarczami hamulcowymi

Drugi komplet: TRW GDB 1366 cena: 248,30zł

długość [mm]: 119

grubość [mm]: 19,4

wysokość [mm]: 69,5

długość złącza ostrzegawczego [mm]: 210

ograniczenia producenta: TRW

ilość wskaźników zużycia okładziny [na oś]: 2

oznaczenie kontrolne: E9 90R 01107/089

styk ostrzegawczy o zużyciu: ze stykiem zużycia

Trzeci komplet: TRW GDB 1307 DTE cena: 306,29zł

długość [mm]: 156,4

grubość [mm]: 19,5

wysokość [mm]: 74,2

długość złącza ostrzegawczego [mm]: 210

ograniczenia producenta: ATE

ilość wskaźników zużycia okładziny [na oś]: 2

oznaczenie kontrolne: E9 90R - 02A1062/0725

styk ostrzegawczy o zużyciu: ze stykiem zużycia

system hamulcowy: nie dla tarcz hamulcowych węglowo-ceramicznych, tylko w połączeniu ze stalowymi tarczami hamulcowymi, również dla nawiercanych tarcz hamulcowych, okładziny hamulcowe o zredukowanym pyleniu

Ostatni komplet: TRW GDB 1366 DTE cena: 306,60zł

długość [mm]: 119

grubość [mm]: 19,4

wysokość [mm]: 69,5

długość złącza ostrzegawczego [mm]: 210

ograniczenia producenta: TRW

ilość wskaźników zużycia okładziny [na oś]: 2

oznaczenie kontrolne: E9 90R - 02A1062/0089

styk ostrzegawczy o zużyciu: ze stykiem zużycia

system hamulcowy: również dla nawiercanych tarcz hamulcowych, okładziny hamulcowe o zredukowanym pyleniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód będzie pasował tył to GDB1033

Nie wydawaj takiej kasy na trw. Kup ferodo przód FDB1717 tył FDB1083. Jeśli chcesz to pisz :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód będzie pasował tył to GDB1033

Nie wydawaj takiej kasy na trw. Kup ferodo przód FDB1717 tył FDB1083. Jeśli chcesz to pisz :hi:

polecam! brałem od Wandeja komplet tarcz i klocków przód tył ferodo, co prawda seryjne rozmiary, ale i tak hamuje duuużo lepiej niż wcześniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferodo , jakas seria ? czy byle jakie ferodo , moj sprzedawca nie ma ferodo ;/ kupilem do yamahy r6 ferodo prawie najwyzsza serie i lipa wczesniej miałem ebc i stawało w miejscu;/ mam złe doświadczenie z ferodo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie klocki TEXTAR warto wkładac czy lepiej ATE?

textar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferodo , jakas seria ? czy byle jakie ferodo , moj sprzedawca nie ma ferodo ;/ kupilem do yamahy r6 ferodo prawie najwyzsza serie i lipa wczesniej miałem ebc i stawało w miejscu;/ mam złe doświadczenie z ferodo

Akurat do motocykli jest sporo serii. Jakbyś miał Racingi olalbyś EBC :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie tarcze i klocki na przód polecacie do mojego auta? We wlepce kod 1LT 3.0 ASN w Q. Jak mogę prosić to od razu nr katalogowy producenta.

Edytowane przez damian92x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FDB1717 DDF1707

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście 921061 i 2301802 i cenowo będzie max 20-25% drożej względem Ferodo ale zdecydowanie warto dołożyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...