Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

to nie wina klocków tylko rozjechanych zaciskow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Można to zrobić samemu czy trzeba oddać do specjalisty/regeneracji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na klockach pagid nic nie piszczało , po zmianie na ferodo nie zawsze ale lubi zapiszczeć w końcowej fazie hamowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dev napisał:

do specjalisty

Dzięki. Spróbuję poszukać jakieś speca i oddać do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie piszczy jak lekko/średnio wcisne hamulec gdy potrzebuje do hamować a jak mocniej to nie. Tylko nie mogę cały czas robić gwałtownego hamowania. :-/

Pisk jest taki że aż wstyd hamować...

Zastanawiają mnie jednak te klocki bo kolega miał też txtary na tyle w A6 C7 i też mu piszczały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będe zakładał zestaw 320/288 i pytanie do znawców tematu kojarzycie jaki nr klocków dobrać na tył?? Gdziekolwiek dzwonie to chcą dobierać po VIN a przecież to nie z mojego auta...

Na forum przewinął się symbol FDB1636 czy to dotyczy właśnie klocków tył pod tarcze 288??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Kierując się Waszymi radamo chcę zmienić zestaw 312/255 na 320 /288 (audi a4 b7 BFB). 

Potrzebuję numerów wszystkich potrzebnych części do zmiany na 320/288:

  • przód (zacisk, jarzmo, nowa tarcza zimmerman + klocki ferodo) 
  • tył (zacisk, jarzmo, osłony, tarcza zimmerman + klocki ferodo) 

Pomożecie z numerami?

Jaki będzie koszt takiej zmiany kupując nowe części w ASO? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl nad zmianą na jakieś większe. Bo to jest nie wielka różnica pomiędzy 312 a 320 a kaskę nie małą wydasz. Jak wydać kasę to raz a dobrze. Ja też zamontowałem 320/288 ale już mi chodzą po głowie większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gacek90 napisał:

Cześć, 

Kierując się Waszymi radamo chcę zmienić zestaw 312/255 na 320 /288 (audi a4 b7 BFB). 

Potrzebuję numerów wszystkich potrzebnych części do zmiany na 320/288:

  • przód (zacisk, jarzmo, nowa tarcza zimmerman + klocki ferodo) 
  • tył (zacisk, jarzmo, osłony, tarcza zimmerman + klocki ferodo) 

Pomożecie z numerami?

Wszystko powinno być w tym wątku: https://a4-klub.pl/topic/18311-upgrade-hamulców-w-naszych-a4/.

 

6 minut temu, Gacek90 napisał:

Jaki będzie koszt takiej zmiany kupując nowe części w ASO?

Jeśli zadzwonisz/zajedziesz i się dowiesz to przeczytam z ciekawości, gdyż tanie rzeczy to nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2017 o 19:30, kabas napisał:

U mnie piszczy jak lekko/średnio wcisne hamulec gdy potrzebuje do hamować a jak mocniej to nie. Tylko nie mogę cały czas robić gwałtownego hamowania. :-/

Pisk jest taki że aż wstyd hamować...

Zastanawiają mnie jednak te klocki bo kolega miał też txtary na tyle w A6 C7 i też mu piszczały.

piszczy klocek w jarzmie bo wpada w rezonans  a nie materiał cierny klocka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które klocki będą lepsze do tarcz Zimmermann 320mm i zacisków 974/973 z blaszkami (A6C6)?

Oryginalne: 8E0698151G

http://allegro.pl/klocki-hamulcowe-przod-audi-8e0698151g-8e0698151l-i6620559741.html

czy

Ferodo FDB 1629

http://allegro.pl/ferodo-fdb1629-audi-a4-b7-a6-c6-a8-d3-seat-exeo-i6936105630.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów !

.Otóż mam A4 B6 o numerze vin : WAUZZZ8E84A180651. Z tego co się orientuję to mam tam tarczę przód 280/22 (22 to jak mniemam grubość?). Wczoraj zapaliła mi się kontrolka od zużycia klocków, rzuciłem na nie okiem i widzę że mam jeszcze z 7 mm mięsa na nich. Stąd moje pierwsze pytanie, czy to możliwe, że czujnik już mi to sygnalizuje? Zrobiłem na nich już jakieś 50000 więc i tak dużo. Po drugie chciałbym się dowiedzieć czy grubość tarczy przód 20mm jest ok? Mierzyłem ją dzisiaj suwmiarką i tak wychodzi. Czy ewentualnie mogę założyć coś większego jeśli zimą jeżdżę na zimówkach 15''? Co się ewentualnie może tam zmieścić ? Chyba że te są jeszcze ok? Nadmienię, że kupiłem już dziś rano klocki ferodo 1451 lucas/trw z czujnikiem zużycia i chciałbym wiedzieć czy to dobry wybór?. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rzucałeś tym okiem, patrzyłeś na klocek zewnętrzny czy wewnętrzny ? Czujnik jest na klocku wewnętrznym, który przy tego typu zaciskach (tłoczek po jednej stronie) zawsze zużywa się szybciej i może go być dużo mniej niż zewnętrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...