Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Karasik2 napisał:

Dev sam regenerujesz i malujesz i dotego podcierasz się szkłem nie świruj
Zakupiłem kpl hebli pomalowanych i smiagaja jak ta lala

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

A Ty myślisz, że jeśli idziesz do sklepu motoryzacyjnego i kupujesz "nowy" zacisk to on jest faktycznie nowy ? :D 95%, że jest również zregenerowany ;)

 

A montaż używanych tarcz i klocków to najgorsze druciarstwo i za takie coś powinni prawo jazdy odbierać, pal licho jak chcesz sobie zrobić krzywdę to skocz z mostu ale nie stwarzaj zagrożenia dla innych uczestników ruchu ! Pomijam fakt, że takie postępowanie jest niezgodne z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A Ty myślisz, że jeśli idziesz do sklepu motoryzacyjnego i kupujesz "nowy" zacisk to on jest faktycznie nowy ? [emoji3] 95%, że jest również zregenerowany [emoji6]
 
A montaż używanych tarcz i klocków to najgorsze druciarstwo i za takie coś powinni prawo jazdy odbierać, pal licho jak chcesz sobie zrobić krzywdę to skocz z mostu ale nie stwarzaj zagrożenia dla innych uczestników ruchu ! Pomijam fakt, że takie postępowanie jest niezgodne z prawem.
Podaj paragraf
Sam sobie zaprzeczasz to po co dział części używanych i ludzie ci zmieniają 317 na 320 a 320 na 345 wystawiają swoję używane?
Po co ludzie przetaczają tarcze..
Jak idę do sklepu to mam nowe czytaj gwarancja jest ..

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobie poszukaj na temat grup niedozwolonych odnośnie części używanych...

 

A czy ja ten dział tu założyłem ? Czy jest tam napisane, że to dział części używanych ? Czy tarcz używanych ? Ludzie wystawiają swoje używane bo liczą, że znajdzie się taki wariat mało rozsądny, który skupi ich złom w cenie części.

W sklepie dostajesz taki sam nowy jak i od Dev'a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Karasik2 napisał:

Dev sam regenerujesz i malujesz i dotego podcierasz się szkłem nie świruj
Zakupiłem kpl hebli pomalowanych i smiagaja jak ta lala

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Tutaj chodzi o tarczę i klocki a nie o zaciski i jarzma, które jak pisal Pajda można spokojnie zregenerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden woli zrobić swap na 320 i wsadzić wszystko używane a drugi woli wsadzić fabryczny nowy zestaw, co jest lepsze ciężko ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie lepsze niż wsadzanie używanych tarcz/klocków.

Jak chce się kupić krowę to należy się zastanowić czy nam kasy na łańcuch starczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc twoim tokiem myślenia dzis montuje nowy zestaw, za rok mam je wymienić bo są już używane ??? Jak tarcza jest gruba i prosta, mieści się w minimalnej grubości to co w niej jest nie tak ????

Używane opony też są bee ??

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lukaszooo napisał:

Idąc twoim tokiem myślenia po roku użytkowania nowych tarcz i klocków powinno sie je wymienić bo są używane ???

Po roku ? Zwariowałeś ? Zakładam, wyjeżdżam z warsztatu, wracam do domu i już je wymieniam bo przecież są używane

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Dev napisał:

Tutaj chodzi o tarczę i klocki a nie o zaciski i jarzma, które jak pisal Pajda można spokojnie zregenerować.

Dokładnie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, lukaszooo napisał:

Idąc twoim tokiem myślenia dzis montuje nowy zestaw, za rok mam je wymienić bo są już używane ??? Jak tarcza jest gruba i prosta, mieści się w minimalnej grubości to co w niej jest nie tak ????

Używane opony też są bee ??

to nie o to akurat chodzi

montujac uzywane tarcze nie masz żadnej pewności czy są proste a na.pewno.nie są. 

polsrodkiem jest tutaj toczenie ale i ten zabieg należy przeprowadzać mając odpowiednią wiedzę i doświadczenie. co się tyczy używanych klocków to już największej maści dziadostwo a przede wszystkim głupota.

Adam ma rację z tym łańcuchem, a wniosek jest taki że większość jeździ samochodami na które ich najzwyczajniej w swiecie nie stac. 

stąd takie akcje z tarczami, klockami, wahaczami, amortyzatorami i tylko Bóg jeden wie z czym jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym toczeniem to mam nieco inne zdanie. Toczyć mozna tarcze które kosztują 5tys zł a nie 300zł bo mija sie to z celem.

Wsadzałem już różne rzeczy ale zawsze każdemu mówię że klocuszki i przewody powinno wsadzić sie nowe, co do klocków mało kto protestuje ale z przewodami jest dramat i to jest dopiero druciarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lukaszooo napisał:

Z tym toczeniem to mam nieco inne zdanie. Toczyć mozna tarcze które kosztują 5tys zł a nie 300zł bo mija sie to z celem.

Wsadzałem już różne rzeczy ale zawsze każdemu mówię że klocuszki i przewody powinno wsadzić sie nowe, co do klocków mało kto protestuje ale z przewodami jest dramat i to jest dopiero druciarstwo.

wierz mi że ludzie chcą toczyć tarcze które.mozna kupić nowe za 90zł

tacy dostają od razu ode mnie kopa w d.... i won za bramę 

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toczyłem kiedyś w polonezie ze względu na pofalowanie, po toczeniu biły mało rąk nie urwało, teraz gdy części jest do oporu nawet nie chce o tym słyszeć. Co do używek wsadzałem zarówno 312 jak i 320 nikt nie narzekał. Na wiosne wsadzałem typowi 320, flansze i grzbiet liznąłem piaskarką i ciężko było stwierdzić że były używane.

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lukaszooo napisał:

Toczyłem kiedyś w polonezie ze względu na pofalowanie, po toczeniu biły mało rąk nie urwało, teraz gdy części jest do oporu nawet nie chce o tym słyszeć. Co do używek wsadzałem zarówno 312 jak i 320 nikt nie narzekał. Na wiosne wsadzałem typowi 320, flansze i grzbiet liznąłem piaskarką i ciężko było stwierdzić że były używane.

ja robię to codziennie ale druciarzy wyrabiam w pi....zdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu pomierzylem tarcze i sprawa wygląda tak:

Przód jest tarcza 320 zużycie po 1mm na stronę= do wymiany. 

Tyl tarcza 245 zużycie 0.5 mm na stronę... Czy wymieniać? 

Czyżby Niekompletny mod poprzedniego właściciela? I druga sprawa jeżdżę na 15" zima a nie powinny się teoretycznie zmieścić tak? 

Edytowane przez ŁukaszPłock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, lysy-wr400 napisał:

Przód 320mm .
Jeśli założysz to jedynie 16" i et 42
Tył to seria.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

Sprawdziłem mam 15 et 45 i jeżdżę na nich z tarcza 320 przód..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lysy-wr400 napisał:

Wieżyc mi się nie chce emoji52.png

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

Mnie też;)  chyba że pomyliłem się w pomiarach,  dodatkowo zmierzyłem szerokość cierna. Czy w 320 jest to 65 mm? Szer klocka ok 63 mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 288 i feldze 15 cali na przodzie miedzy zaciakiem a felga jest jakies 3-5 mm. 

Przy 312 oryginalna felga 15 cali juz nie wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...