Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

Mam aktualnie tyle jeszcze klocków na tylnej osi. Wydaje mi się, że jeszcze trochę mogę jeździć?

01002008328280790161_thumb.jpg 11626663469492029773_thumb.jpg

Edytowane przez Userr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Klocka od strony zewnętrznej jest już bardzo mało, od wewnętrznej jest zapewne jeszcze mnie - tego nie sprawdziłeś - tarcze też wyglądają już na końcówkę - wypadałoby po prostu zmierzyć... Czym bardziej wysuwa się tłoczek tym większe prawdopodobieństwo, że wyciągnie gumową osłonę z zacisku, wejdzie brud/korozja i będzie dużo większy problem i/lub dodatkowe koszty przy zmianie klocków... Przyjrzałbym się dokładniej, ale raczej już nie ma na co czekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Userr napisał:

Mam aktualnie tyle jeszcze klocków na tylnej osi. Wydaje mi się, że jeszcze trochę mogę jeździć?

01002008328280790161_thumb.jpg 11626663469492029773_thumb.jpg

ujdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2018 o 01:46, damian_jmj napisał:

dadzą radę i nie będą piszczec? 

Ja bym wolał wydać na myjkę 100zł przez czas użytkowania zwykłych klocków niż wydać na ceramiczne klocki 400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wandej napisał:

Ja bym wolał wydać na myjkę 100zł przez czas użytkowania zwykłych klocków niż wydać na ceramiczne klocki 400zł

też tak pomyślałem i wpadły zwykle klocki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem juz tylko z dobraniem klockow na przód do mojej audi a4 b6 1.8T 150KM avj... Po przeczytaniu waszych postów biorę to co większość...;) na starych tarczach z logo oooo mam 8e0615301q i to już mi wyjaśniło wszystko Ale skąd teraz wsiąść nr. Klockow?   

Tarcze: https://www.iparts.pl/czesc/tarcza-hamulcowa-zimmermann-100121620,0-86-100121620-428803.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lukas1920 napisał:

Witam, mam problem juz tylko z dobraniem klockow na przód do mojej audi a4 b6 1.8T 150KM avj... Po przeczytaniu waszych postów biorę to co większość...;) na starych tarczach z logo oooo mam 8e0615301q i to już mi wyjaśniło wszystko Ale skąd teraz wsiąść nr. Klockow?   

Tarcze: https://www.iparts.pl/czesc/tarcza-hamulcowa-zimmermann-100121620,0-86-100121620-428803.html 

FDB1717. Jak chesz to pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio zaczęły mi piszczeć hamulce, podjechałem do znajomego mechanika i stwierdził, że niedługo do wymiany. Przy okazji stwierdził, że lewy tylny zacisk będzie do wymiany, bo ponoć kiepsko odpuszczał i grzało się. Od kilku dni piszczenie jest już takie, że wstyd jeździć. Właśnie zaczynam urlop, więc pójdzie trochę kasy na prywatne uciechy, a chciałbym przygotować się na koszty związane z wymianą.

Czy mogę prosić na priv (albo na forum, jeśli nie ma tajemnic) o ceny kompletów:

klocki przód ferodo / klocki tył ferodo / tarcze przód zimmermann / tarcze tył zimmermann / zacisk lewy tył.

Oczywiście preferencja firm zaczerpnięta z forum i z rozmów z mechem, ale jeśli polecacie coś o takiej samej jakości, a będzie to korzystniejsze dla portfela to będę zobowiązany.

W razie czego podaję VIN: WAUZZZ8E46A007423, raczej żadnych modów nie było.

Z góry dziękuję, jakbym nie odpisał od razu - jak wspominałem, zaczynam urlop :) Pozdro!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty jakie Dev polecasz na tył 288 ?  Mam przód od ciebie zimmermanny i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, turek 73 napisał:

Witam.

Co sądzicie o tarczach Rotinger? Czy ktoś z kolegów je ma?

Ja mam i sa za***iste ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, turek 73 napisał:

A ty jakie Dev polecasz na tył 288 ?  Mam przód od ciebie zimmermanny i jest ok.

Zimmermanny :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2018 o 21:50, turek 73 napisał:

Witam.

Co sądzicie o tarczach Rotinger? Czy ktoś z kolegów je ma?

Ja mam na przodzie 345x30 wiercone w połączeniu z fedodo DS Performance - hebel brzytwa, wytrzymuje jazdę po torze (Kielce), nie śmierdzi i co ważniejsze nie traci "mocy" po kilku hamowaniach na autostradzie jak zwykłe Premiery...

Jedyny minus tych tarcz - trochę potrafią bić jak są mocno rozgrzane, ale po ostygnięciu wszystko wraca do normy, np po mieście zawsze jest ok, ale ja księ shamuje 2-3 razy z 200 do 120 na  autobanie to potem trochu telepie przez jakiś czas. To samo miałem na rotingerach wiercono-nacinanych 350x32 oraz sześciotłokach brembo 18z w poprzedniej S4B5. Z tego co czytałem to one tak mają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, pawelosinski83 napisał:

Ja mam na przodzie 345x30 wiercone w połączeniu z fedodo DS Performance

Czy te klocki „żrą” Ci tarcze szybciej niż zwykle czy nie ma większej różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Setneck napisał:

Czy te klocki „żrą” Ci tarcze szybciej niż zwykle czy nie ma większej różnicy?

Nie wiem, wcześniej nie jeździłem tym autem na innych heblach (poza dogorywającymi oryginalnymi, na których kupiłem). Dla mnie najważniejsze jest, żeby dobrze hamowało... A przy cenie DSów i tych tarcz (w zasadzie tarcze kosztują tyle co klocki i duża pizza ? ) to już w ogóle jest to pomijalne... Zrobiłem na tych heblach kilkanaście tysięcy i jakiś tam minimalny próg/ślad na tarczach jest, ale nie mierzyłem ile ich zeszło.

Myślałem o jakimś dużym secie na przód, ale 345 + DSy gniotą suty, wyraźnie potrzeba teraz czegoś większego na tył, bo 300 nie daje teraz rady... Jedno jest pewne - już nigdy nie wrócę do zwykłych klocków, DSy są warte każdych pieniędzy jeśli ktoś jeździ "szybciej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie specjaliści czy do  a4 b7 

przód zacisk z s4 b6  345mm ta tarcza będzei pasowała ? 

https://allegro.pl/zimmermann-tarcze-przod-audi-a4-b6-345mm-s4-i6872888911.html

tył zacisk z 3.0 tdi quattro 288mm ( czy do quattro tył są inne ? )

https://allegro.pl/zimmermann-tarcze-tyl-audi-a4-b7-seat-exeo-288mm-i7471757914.html

 

Będę wdzięczny za info bo już nie wiem co kupić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, osłony tył mam z q 

Może ktoś podać do tego numery klocków ferodo ? zwykłych i DS 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...