Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyczne ZDALNE otwieranie/zamykanie klapy bagażnika (avant)


Krzysztof102

Rekomendowane odpowiedzi

Z czego one są?. Ze złota?[emoji33]

Sprężyna niebieska SZ 8020.20 x 032 - cena brutto 1 szt. 9,60 zł

 

 To cytat z pierwszej strony tego wątku!!!

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

U

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

63db8ffc036390fe82273b2003821297.jpgNa moich siłownikach takie oznaczenie widnieje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kolego miałem identyczne oznaczenie na siłownikach. Wytrzymały może dwa miesiące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i w sumie Panie jeśli są :)  jaka jest różnica między oryginalnym słownikiem, a tym do automatycznego otwierania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś takie siłowniki? 

założyłem dziś te siłowniki z niebieskimi sprężynkami, zauważyłem że momencie zamykania one się ściskają na styk - czy nie powoduje to wyrywania uchwytów (tych bolców) na które nakłada się te siłowniki, w sensie czy po jakimś czasie one się nie zerwią? druga sprawa to trzeba nie lada siły aby tą klapę dobrze zamknąć - otwieranie bajka, ale zastanawiam się jak z żywotnością tego zestawu i czy nie będę musiał wymieniać mocowań tych siłowników. Zamykając klapę na tych siłownikach powoli czuć jakby te siłowniki były trochę za długie (mimo tam już ściśnięcia tej sprężyny) - używając odpowiednio siły wiadomo, klapa się zamknie.

kkk.jpg

Edytowane przez jaco124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i w sumie Panie jeśli są [emoji4]  jaka jest różnica między oryginalnym słownikiem, a tym do automatycznego otwierania? 

Jest mocniejszy.

I krótszy. Żeby mogły zmieścić się w środku sprężyny.

Krótszy a więc klapa idzie ciut niżej.

------------------------

Jaco124....

Czytałeś w ogóle wątek o tym modzie?

Wyjaśniamy tam, jakie długie mogą być sprężyny, by po ściśnięciu nie uszkodziły mocowań, a jednocześnie by wykorzystać maksymalnie ich siłę wyrzutu.

W wątku masz wszystkie problemy wyjaśnione. Poczytaj proszę.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kamil0917 napisał:

Panowie i w sumie Panie jeśli są :)  jaka jest różnica między oryginalnym słownikiem, a tym do automatycznego otwierania? 

1.- ori montowane w b6 i b7 530N

2.-  siłownik z A6 650N podnoszący klapę w a4. ☺

Screenshots_2017-09-29-22-00-00.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2017 o 22:51, luki19862121 napisał:

Hehe :) spoko jeśli byli by chętni mógł bym podjechać do Penta bo przez email z własnego doświadczenia wiem, że nic się nie załatwi u nich.

Kolego a moze by Ci sie chcialo podjechac do tej penty i kupic mi te sprezyny....?? bo pisanie i dzwonienie do nich mija sie z celem....;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/automatyczne-otwieranie-klapy-bagaznika-audi-a4-b6-i7045943553.html?reco_id=0d15a70a-d395-11e7-9682-b8ca3a69c730&ars_rule_id=201

Czy taki zestaw jest warty tej ceny? Czy lepiej sobie kupić oddzielnie siłowniki i sprężynki?


Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/automatyczne-otwieranie-klapy-bagaznika-audi-a4-b6-i7045943553.html?reco_id=0d15a70a-d395-11e7-9682-b8ca3a69c730&ars_rule_id=201

Czy taki zestaw jest warty tej ceny? Czy lepiej sobie kupić oddzielnie siłowniki i sprężynki?


Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka


Lepiej samemu. Ktoś skopiował pomysł forum i zarabia na tym. Poza tym nie wiadomo jakie sprężyny tam pchają jak zielone przy niższych temperaturach klapa się nie otworzy w drugim przypadku trzeba uważać ponieważ Krosno Puściło wadliwe siłowniki, które po miesiącu lub krócej nie podnoszą klapy. Oznaczenie tych siłowników powinno być gdzieś w tym wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel dzwonił do tego gościa i jest możliwość że z montuje zestaw na niebieskich sprężynach.  Tak przynajmniej mówił. 

Krosno siłownik 650N kosztuje około  45 zł/ szt. Do tego pentagram niebieskie 25 zeta wiec chyba lepiej samemu kupić. 

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jasne ze lepiej samemu tylko nie każdemu się chce[emoji23]
Potwierdzam słuszną uwagę Łukasza Krosno wypuściło wadliwą serie siłowników numeracja dostępna była na ich stronie ale obecnie nie mogę ich znaleźć. Prawdopodobnie jest też jak Łukasz pisze w tym wątku ale musisz prześledzić sam.


Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jasne ze lepiej samemu tylko nie każdemu się chce[emoji23]
Potwierdzam słuszną uwagę Łukasza Krosno wypuściło wadliwą serie siłowników numeracja dostępna była na ich stronie ale obecnie nie mogę ich znaleźć. Prawdopodobnie jest też jak Łukasz pisze w tym wątku ale musisz prześledzić sam.


Tapnięte z iPhone
I chyba ja mam wadliwa serie bo klapa przestała się otwierać po kilku tygodniach mimo, ze są dwie podkładki wsadzone. Bodajże w tym temacie wrzucałem zdjęcie tych siłowników. Prawdopodobnie po zimie zainwestuje w nowe, oby tylko dorwać te dobre siłowniki...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba ja mam wadliwa serie bo klapa przestała się otwierać po kilku tygodniach mimo, ze są dwie podkładki wsadzone. Bodajże w tym temacie wrzucałem zdjęcie tych siłowników. Prawdopodobnie po zimie zainwestuje w nowe, oby tylko dorwać te dobre siłowniki...

Po co chcesz inwestować w nowe. Reklamuj te co masz. Mnie tez to niestety spotkało i dwa razy reklamowałem za trzecim dostałem które chodzą bez problemu już blisko rok. Jeśli masz na gwarancji to paragon w rękę demontujesz obecne i wio do sklepu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk




Tapnięte z iPhone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że jest problem z zamówieniami sprężynek z firmy PENTA znalazłem na allegro produkowane chyba w ten sam sposób tylko za chiny nie ogarniam tych parametrów. Chociaż wydaje mi się że wersja niebieska SZ 8020.20 x 032 z PENTA jest taka sama jak z allegro o oznaczeniu 2S19032. Jakby ktoś mógłby spojrzeć i porównać to było by super. 
Specyfikacja z allegro: http://www.impex-ready.idsl.pl/specyfikacje/125.pdf
Specyfikacja z PENTA: https://www.steinel.com/fileadmin/user_upload/steinel_k4_spring-elements_2017_en.pdf

Link do aukcji z allegro: http://allegro.pl/automatyczne-otwieranie-bagaznika-sprezyna-19x32mm-i7092710278.html

Edytowane przez pawloo7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie   weszły  sprężyna 19 x 38   ale mam siłowniki zamienniki ( w oryginale jest za ciasno przy tych sprężynach ).   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pawloo7 napisał:

Z racji tego że jest problem z zamówieniami sprężynek z firmy PENTA znalazłem na allegro produkowane chyba w ten sam sposób tylko za chiny nie ogarniam tych parametrów. Chociaż wydaje mi się że wersja niebieska SZ 8020.20 x 032 z PENTA jest taka sama jak z allegro o oznaczeniu 2S19032.

Owszem jest problem z zamówieniami z Penty, jednak zbiorowy zakup idzie bez problemu:)

Polecam.... 

 

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Robił ktoś taki patent w sedanie?
Ja planuję w A4 B6 z niebieskimi sprężynkami 76mm bordignon - SPECYFIKACJA.
Przy zamkniętej klapie na tłoczysku siłownika między jego odkręcaną główką o cylindrem zostaje 47mm miejsca wolnego, więc sprężyna 76mm - 47mm = 29mm skoku, co daje siłę około 720N.
Do tego siłownik w oryginale 650N, czyli suma sumarum: 1370N.
Tylko teraz kwestia wytrzymałości zawiasu w sedanie... Wie ktoś coś? Będzie podobnie jak w avancie? 1500N?

Edytowane przez TyDraniu
aktulizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło kolejnych parę miesięcy - posiadam A4 B6 w której chcę zrobić to samo, jesteście w stanie określić czy jesteście z tego moda zadowoleni? Jak tam z trwałością części i problemami, że klapa czasem się nie otwiera?

Co do samej klapy - na razie bez tego moda - i tak mam problem z nieotwierającą się klapą gdy samochód postoi na upale - gdy się pojeździ otwiera się bez problemu - może te przypadki, że klapa nie otwiera się (nie wiem czy wcale się nie otwiera czy tylko nie leci automatycznie do góry) są jakoś powiązane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...