Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyczne ZDALNE otwieranie/zamykanie klapy bagażnika (avant)


Krzysztof102

Rekomendowane odpowiedzi

Wotam koledzy i koleżanki podzielcie się opiniami z moda i powiedzcie czy nic się nie dzieje od tak silnych siłowników czy nie uszkodzą mocowań ich lub zawiasów klapy bądź czego kolwiek innego.  Podajcie jaki zestaw jest najlepszy do a4 b7 w kombi. bo w pierwszym poście jest opisane do b6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany wielokrotnie. Jedyny minus to cięższe zamykanie. Jeżeli dochodzi do uszkodzenia zawiasów to tylko dlatego ze posiadacz daje za dużo podkładek lub za silny siłownik o zbyt krótkim skoku. 

Klapa B6 od B7 różni się znikomo. Tyle co ważą lampy w klapie na oko około 2kg wiec nie ma znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy rozumiem ze kolejnosc jest następująca i ilość.

A4 b6 kombi siłowniki krosno650 Made in Poland 13D062

Ściągamy główkę i po kolei lecimy: oring, podkladka szt1, niebieska penta, zakładamy główke.

Nie mogę się doczytać jak w końcu ma to być. Na innym forum audi piszą że 3 podkładki.

 

 

Edytowane przez GRADIENT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niebieskich sprezynek dajesz 1 podkładkę lub MAX. 2 podkładki według kolejności jaką opisałeś. 

Do zielonych możesz dać 1,2 lub max. 3 podkładki.

Wezystko obliczone na siłownikach 650N. Jeśli ktoś da inne musi dokonać reobliczeń według siły, długości skoku i długości siłownika  

Wszystko ładnie opisane u kolegi w pierwszym poście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuje za pomoc właśnie chciałem ustalić jaka jest kolejność. W drugim aucie a3 8p też mam ale kupione i tam jak klapa idzie do gory to niewyhamowywuje i jest na końcu łup. Boję się że kiedyś wyrwie zawiasy. Niewiem czy to jest za mocny siłownik czy za duża za gruba podkładka meblowa.

Edytowane przez GRADIENT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, GRADIENT napisał:

 jak klapa idzie do gory to niewyhamowywuje i jest na końcu łup. Boję się że kiedyś wyrwie zawiasy. Niewiem czy to jest za mocny siłownik czy za duża za gruba podkładka meblowa.

wyrobione siłowniki lub za mocny siłownik.  Podkładka za gruba nie zmieściła by tłoczyska przy ściśnięciu więc raczej nie stawiam na to al możesz spróbowac dać cieńszą i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź będę wiedział wieczorem jakie to siłowniki są założone bo żona pojechała tym samochodem do pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem siłowniki do a4 i wszystko bangla jak należy. Na końcu płynnie wyhamowywuje.

W a3 8p mam nowe siłowniki krosno 21433 siła wyrzutu 520N, długość 527. Może suw za długi 219?

Czy są jeszcze za mocne do tej klapy że tak wali na końcu bo nie wyhamowywuje płynnie?

Edytowane przez GRADIENT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, 

Założyłem zestaw z pierwszego posta z zieloną sprężyną. Niebieskie czekają na jesień. 

Siłownik Krosno 24520 złożony według kolejności oring 7 mm, podkładka, sprężyną, 2 podkładki. 

Po dłuższym postoju np 8 godzin nawet w upale pierwszy raz i tak muszę delikatnie pomoc. Następne próby już idą bez problemu. Czy wiecie co może być nie tak? 

Kolejny problem jaki widzę to tak jak niektórym użytkownikom opadła mi klapa o parę mm. Widać to tylko na górze klapy. Polewałem woda z butelki ale nie zauważyłem przecieku. Zamek nie wygląda jakby pracował inaczej niż wcześniej. Zawiasy wyglądają na nie ruszone. 

Czy ktoś komu również klapa opadła jeździł dalej z tym modem?

Jedni doradzają drudzy zachęcają i Ci mnie bardziej przekonali ? Ja mam dopiero tydzień i już nie chce z niego rezygnować. Nie przejmował bym się tą klapą chyba, że po jakimś czasie coś się tam w końcu zepsuje. 

Edytowane przez audobot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wiecie gdzie mogę kupić cały komplet do montażu w A4 B6 avancie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Sqizzy napisał:

Cześć, wiecie gdzie mogę kupić cały komplet do montażu w A4 B6 avancie ? 

https://allegro.pl/automatyczne-otwieranie-klapy-bagaznika-audi-a4-b6-i7425029055.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2018 o 08:39, Sqizzy napisał:

Cześć, wiecie gdzie mogę kupić cały komplet do montażu w A4 B6 avancie ? 

Cześć mam cały komplet do sprzedania krosno plus zielone i niebieskie sprężyny penta. Sprawdzony i w sumie gotowy do założenia. Jeżeli będziesz zainteresowany to pisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam trzeba kupic silownik razem ze sprezynkami , czy mozna same sprezynki i zamontowac do obecnego w aucie silownika prosze o porade i jaki najlepiej kolor sprezynek> pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, M@C napisał:

witam trzeba kupic silownik razem ze sprezynkami , czy mozna same sprezynki i zamontowac do obecnego w aucie silownika prosze o porade i jaki najlepiej kolor sprezynek> pozdrawiam

Musisz mieć inny siłownik bo ori nie dzwignie klapy do góry. Sprężyny zima niebieskie, lato zielone ja osobiście mam niebieskie cały rok. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2018 o 09:19, Axel1 napisał:

Panowie a gdzie taki zestaw otrzymam do SEDANA?  Szukam w odmętach interentu i nic. Ewentualnie gdzie znajde poradnik na temat zrobienia klapy automatycznej w SEDANIE poniewaz link https://a4-klub.pl/index.php?/topic/378913-zawiasy-klapy-automatycznie-otwieranej-a4-b6b7-sedan/  nie funkcjonuje?

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi koledzy jak zdjąć główkę z siłowników. Kupiłem siłowniki, mam sprężynki i chce je założyć ale za cholere nie mogę zdjąć tych główek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Głazuu napisał:

Powiedzcie mi koledzy jak zdjąć główkę z siłowników. Kupiłem siłowniki, mam sprężynki i chce je założyć ale za cholere nie mogę zdjąć tych główek.

2x kombinerki i zejdzie. Na nowych silownikach ciężko ruszyć później palcami idzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręca się . Złap szczypcami za pręt przy samej główce a następnie płaskim kluczem ( lub kombinerkami) odkręć główkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...