Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyczne ZDALNE otwieranie/zamykanie klapy bagażnika (avant)


Krzysztof102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Wczoraj założyłem moda w swoim avancie b6, siłowniki krosno noweczki 650N 24520+oring+podkładka+penta niebieska+dwie podkładki i zaraz po złożeniu działało super. A po kilku h juz nie, zamek się otwiera, ale klapa sie nie podnosi...Podnoszę ją ręcznie i znowu działa dobrze. Kiepskie siłowniki czy może zdjąć z jedną podkładkę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pewnie tak jak u mnie, że trzeba początkowo wyżej delikatnie podnieść aby siłowniki dały rade wyciagnąć. Tak jak wyżej dyskutowaliśmy - u siebie będę kombinował z odbojnikami jeśli znajdę mocniejsze pasujące. Jeśli zdejmiesz podkładkę to siła odbicia będzie mniejsza więc poprawić to się raczej od tego nie poprawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi się tak wydawało, że mniejsza liczba podkładek to mniejsza siła, ale czytam różne wersje nt tego moda. O jakich odbojnikach mówisz? o sprężynkach? Sorry nie doczytalem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie ludzie kombinują ale tak jak tutaj w pierwszym poście ktoś to ładnie powyliczał - trzeba uważać, żeby nie przegiąć z zawiasami. A co do odbojników to chodziło mi o te fabryczne montowane w miejscu styku klapy z karoserią. Kilka postów wyżej masz fotki nawet (ale wciąż nie wiem, które będą pasować i coś pokombinuję, zasięgnę języka, może uda się wzmocnić te oryginalne, tam w sumie siedzi też głównie sprężyna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze doczytac... Ale czemu jest tak, że wielu osobom mod działa dobrze, bezproblemowo a u mnie czy u innych od początku problemy...:-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2020 o 12:26, GreGoriO napisał:

Im mocniej jest ściśnięta sprężyna ma większą siłę w spoczynku.
Ale tak naprawdę ona ma za zadanie tylko odepchnąć klapę, potem mają ciągnąć siłowniki. 
Uważam, że zwiększenie Nm może tylko zaszkodzić bolcom. w końcu siedzą w cienkiej blasze, i prędzej czy później zostaną wyłamane.
Przez większość czasu klapa w końcu pozostaje zamknięta, wibracje i praca nadwozia cały czas powodują nacisk na bolce.
Tutaj musimy zachować kompromis, żeby nie uszkodzić sobie nadwozia.
myślę, że lepszym sposobem było by dołożenie dodatkowego odbojnika-odbijaka, który wyzwalany byłby otwarciem zamka klapy.
jego praca nie ma wpływu na zaczepy siłowników hydraulicznych.
tak jak na tym zdjęciu
53176d1334598437-sposob_na_otwieranie_po

Co to za odbojniki? Od czego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np VW, pytanie tylko jakie są silne.
Czy suma momentów (Nm) pozwoli na kompensację gdy się ochłodzi.

image;s=732x488
WWW.OTOMOTO.PL

Części samochodowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki te odboje są od VW Golfa. Siła wyrzutu to 630Nm tak podają na Deutsche forum, więc teoretycznie mogą dać radę.  Żeby mieć pewność , ktoś musi sprawdzić i podzielić się opinią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie sprawdzałem w A4 B6 w kombi - tam kurka są tylko jakieś prostokątne kształtki z gumy... to trzeba by montować dodatkowo czy zamiast? Jak zamiast to chyba te od golfa nie podejdą.... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to myślałem gdzieś w miejscu, gdzie nie przeszkadza przy załadunku. I szczelina klapy/nadwozia, pozwoli na ściśnięcie.
a jednocześnie pozwoli na wywiercenie odp. średnicy na wkręcenie tego.
Te gumki bym zostawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłem sobie drugi oring ale za długo to nie podziałało, ten pierwszy się wykruszył i to z obu stron. Wiercenie w blaszce sobie daruję, nigdy nie można być pewnym szczelności takich rozwiązań a póki ani grama rdzy na aucie nie ma to niech tak zostanie. Spróbuję podkładka + oring, choć wydawało się, że dwa oringi popracują nieco lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zawiedziony tym modem, działa raz na 10 prób otwarcia. Siłowniki nowe krosno, sprężynki penta a jednak coś niedomaga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,podepne się do tematu,macie juz jakieś rozwiązanie co do sprężyn dla sedana aby otwierac klape zdalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam siłowniki krosno ale 520N w B6, zamówiłem właśnie niebieskie sprężyny 19x32 + 4 podkładki, zobaczymy co z tego wyjdzie. Zmierzyłem że przy zamkniętej klapie zostaje 11mm tłoka. :D 

 

 

Działa :)

Tu filmik Pyk

Edytowane przez Ivanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2021 o 00:55, Ivanek napisał:

Mam siłowniki krosno ale 520N w B6, zamówiłem właśnie niebieskie sprężyny 19x32 + 4 podkładki, zobaczymy co z tego wyjdzie. Zmierzyłem że przy zamkniętej klapie zostaje 11mm tłoka. :D 

 

 

Działa :)

Tu filmik Pyk

dasz jakieś linki gdzie kupowałeś co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, seboll2 napisał:

dasz jakieś linki gdzie kupowałeś co :)

SKLEP.METALMEDIA.PL

Sprężyna 19x32mm niebieska automatyczne otwieranie bagażnika MTM 2S19032

 

Dokładnie te sprężyny, siłowniki o których wspominałem - allegro. Siłowniki mają już ponad rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem siłowniki od a6c5 ,dużo nie kosztowały(45zl)ponoć nie potrzeba przy nich nic przerabiać zobaczymy w sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...