Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyczne ZDALNE otwieranie/zamykanie klapy bagażnika (avant)


Krzysztof102

Rekomendowane odpowiedzi

te fioletowe muszą być krótsze od standardowych zielonych ,które mają zastosowanie w b6 :wink:...;pisz do Przemka ...on mi to organizuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś na opchnięcie Fioletowe sprężyny???

Do B5 zamów w PENTA (kontakt w pierwszym poście) sprężynki SZ8005.020 x 25 cena 7,40PLN za sztukę plus przesyłka (zgodnie z opisem w pierwszym poście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za dokladny nr bede pisać do nich

dodatkowo dzwoń do gościa czy dostał wiadomość bo ostatnio jest nieźle zakręcony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma niepotrzebne sprężynki zielone albo niebieskie na sprzedaż.

I mam takie pytanie do tych co zrobili ten mod. Czy ktoś z Was z jakichś przyczyn wrócił do oryginału, czy nadal wszyscy korzystają z tego moda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamow u producenta. Zamowilem w srode komplet zielonych i niebieskich i dzisiaj o 11 byl juz kurier. Koszt pobrania 59,50 zl. Na pierwszej stronie masz dane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma niepotrzebne sprężynki zielone albo niebieskie na sprzedaż.

I mam takie pytanie do tych co zrobili ten mod. Czy ktoś z Was z jakichś przyczyn wrócił do oryginału, czy nadal wszyscy korzystają z tego moda?

Mam zielone:wink: korzystam i jestem zadowolony a z klapą nic się nie dzieje:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkudniowym użytkowaniu, mogę powiedzieć swoje uwagi...

Otóż klapa rzeczywiście siada niżej. Fabrycznie jest minimalnie obniżona ale to, że dokładamy sprężyny powoduje że siada jeszcze niżej.

Samo zamontowanie nowych teleskopów nie robi różnicy dla klapy, dopiero dołożenie sprężynki plus podkładki.... obniża ją. obniża na zawiasach, u góry:whistling:

Co do trwałości...hm na razie zostawiłem jak jest i będę obserwował, wierzę koledze że powinno być OK. Dlatego siedzi komplet.

Mam uwagi odnośnie samej sprężynki, mam w tej chwili założone zielone, temperatura jaką mam w garażu nocą to ok 18 st, i niestety po nocnym postoju nie idzie do góry. w ciągu dnia jak na razie jest OK. czekam na niebieskie springi, to spróbuję również.

Uważam, że powinno się jeszcze pomyśleć nad dołożeniem odbojników, tak jak pokazane zostało to na filmie z golfem. Pozwoli to na wyeliminowanie nadmiernego naprężenia zawiasu gdy zamkniemy klapę, a jednocześnie od dołu, ruchem do góry klapa zostanie podbita do momentu w którym już same siłowniki dają radę ją wypychać.

Myslałem też nad zwiększeniem wysokości klapy, tak jak jest to w oryginalnych siłownikach, ale długość siłowników w stanie złożonym nie pozwoli zamknąć klapy. Tłoczysko nie schowa się głębiej z powodu założonych sprężyn. Oryginalny teleskop jest dłuższy,szczególnie dotyczy się to tulei cylindra (obudowy) i całkowicie się chowa nie zostawiając miejsca na żadne kombinacje.

Gdyby nie to, wystarczyło by dokręcić przedłużkę gwintu m6 o 30mm(czyli długość główki siłownika, bo taka jest różnica pomiędzy siłownikiem starym a nowym) u góry klapa będzie wyżej ale na dole niestety nie zamknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dziś dołożyłem podkładki i pięknie zaczęło działać ;)

tak więc u mnie 4 podkładki na stron (grubość podkładki = 1,5mm) na zielonych sprężynkach. Dziś testowałem przy temp. 10 stopni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pomysła na odbojnika...:wink:

jak wypróbuje dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pomysła na odbojnika...:wink:

jak wypróbuje dam znać.

Jakby ci się udało wymodzić odbojnik można by było zapomnieć o sprężynkach jeżeli byłby na tyle silny.

czekam na info jak zadziała to ja się pisze na ten patent.

Mimo iż u mnie śmiga bez problemów :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się pochwalić i zapomniałem:naughty: tym razem zielone sprężynki i po 3 podkładki na stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś jakieś zbędę sprężyny na sprzedaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...