Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyczne ZDALNE otwieranie/zamykanie klapy bagażnika (avant)


Krzysztof102

Rekomendowane odpowiedzi

Najniżej było chyba -6 i mi działało, przy niższej temperaturze jeszcze nie sprawdzałem ale działa do tej pory elegancko ( niebieskie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable kablami. To najłatwiejsza część pracy. Dużym problemem jest przygotowanie mocowania (trzeba spawać) silniczków napędu. Jak to ktoś ogarnie, będziemy mieli z góry.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Właśnie to mnie przeraża :decayed:

:hi:

Czy siłownik do A6 C5 musi być taki jak podany na pierwszej stronie KROSNO 650 Nm? Czy może być inny z siłą wyrzutu np. 690 Nm?

Zamówiłem własnie 4szt. niebieskich sprężyn 32mm w firmie Penta. Nie było żadnych problemów.

Zmierz czy długość jest taka sama tych siłowników?

A tak na prawdę chodzi o siły jakie działają na zawiasy w pierwszym poście to opisałem

Mam ten mod od maja i na dzień dzisiejszy jeszcze działa. Wygoda przy pakowaniu zakupów jak masz ręce zajęte. Polecam :thumbup1:

jeszcze tobie działa??

to ja nie wiem!!

u mnie zatrzymuje sie klapa na tej wysokości co wyrzucą sprężyny dopiero po lekkim pchnięciu ręką siłownik pcha dalej

A na pewno auto nie miało jakiś przygód wypadkowych w tylnej części?

ściągnij plastiki z zawiasów w klapie i zobacz jak one wyglądają. potem zobacz czy mocowania siłowników (te bolce na które je montujesz) masz dokręcone porządnie. Następnie zobacz czy ci zamek nie haczy o plastiki na dole, osłona zamka nie jest po obcierana?

zrób test ile ci klapa się obniżyła po zamontowaniu zestawu, ja zamieszczałem zdjęcia i filmiki gdzieś wcześniej w wątku

Ale ogólnie tak jak też już kolega piotraudi pisał mod do +10st działa bez problemów a poniżej jego działanie jest "ograniczone".

Nie jest to idealne rozwiązanie najlepiej by było pociągnąć wiązki i zamontować elektryczne siłoniki ale to już sa inne koszty i na razie się za to nie chytam, chociaż chodzi mi to po głowie żeby to rozkminić.

Wczoraj akurat musiałem zdjąć tapicerkę tylnej klapy i zrobiłem mały test samo wyjęcie trójkąta odciąża klapę na tyle że ona śmiaga już w ogóle bez zająknięcia nawet po postoju 24h bez problemu ja otwiera za każdym razem.

Spróbuj jeszcze wyjąć trójkąt i otworzyć czy to coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majstry a do b7 sedan to tylko wymienić siłowniki jak mam opcje ze tylko unosi sie kawałek a nie otwiera cala możne ktoś poda nr części ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majstry a do b7 sedan to tylko wymienić siłowniki jak mam opcje ze tylko unosi sie kawałek a nie otwiera cala możne ktoś poda nr części ??

:szukaj: jest temat o sedanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majstry a do b7 sedan to tylko wymienić siłowniki jak mam opcje ze tylko unosi sie kawałek a nie otwiera cala możne ktoś poda nr części ??

Musisz szukać całych zawiasów bo w sedanie jest trochę inaczej niż w avancie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz pisałem :) ale dzieki ,ale na to wygląda ze tez mam takie zawiasy sprężyny i teleskopy niebieskie możne siłowniki słabe już


e62e98e1434941994a08e2e39d5a99da.jpg69a1409ec613ee3aaa0df1baa7c00e1f.jpg

Takie mam zawiasy i siłowniki Edytowane przez gilas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprężyna odbija klapę tak na 20-30cm to siłowniki nie dają rady jej dalej unieść, dobre 680N dawałyby spokojnie radę, nawet w zimę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ok, ale z tego co widzę, to jest to sedan... A wątek chyba o avancie jest. Poszukaj dokladniej o sedanie i tam się zapytaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprężyna odbija klapę tak na 20-30cm to siłowniki nie dają rady jej dalej unieść, dobre 680N dawałyby spokojnie radę, nawet w zimę

Panowie obecnie wywaliłem z klapy trójkąt i nawet przy -2 st. C. po 3 dniach postoju podnosi bez zajęknięcia :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłem się ile ten trójkąt waży dziś przy okazji zdejmowania tapicery :) . Jest jeszcze prawie na końcu klapy co potęguje nacisk . W końcu jestem gotowy na tego moda :) trójkąt od razu idzie do siatki :) . Pany dawać siłowniki i springi please :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł z

jak sprężyna odbija klapę tak na 20-30cm to siłowniki nie dają rady jej dalej unieść, dobre 680N dawałyby spokojnie radę, nawet w zimę

Panowie obecnie wywaliłem z klapy trójkąt i nawet przy -2 st. C. po 3 dniach postoju podnosi bez zajęknięcia :decayed:

Dobry pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś składa zamówienie na springi albo ma odsprzedać? Siłowniki już zamówiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłowniki czekają w domu, sprężynki w drodze(?) przelew zrobiony i brak odpowiedzi. Już się trochę niecierpliwię bo zamawiałem w połowie grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 16stego jade do wrocka mam nadzieję że na miejscu kupię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwońcie do gościa czy ma na stanie bo on je ściąga z niemiec i ja też już raz 3 tygodnie czekałem na zamówienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chciałbym zamówić komplet siłowników + sprężyny zielone i niebieskie (zima/lato) + komplet podkładek (opcjonalnie również oringów). Siłowniki mam zamawiać rozumiem,m że u kolegi TOM77. Reszta z firmy PENTA.

Zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...