Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napinacz, łańcuch rozrządu 1.8T BEX AVJ


kamil7361

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy to mozliwe ale po 7 miesiącach od wymiany znów słysze napinacz masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

napinacz, i do tego może być jeszcze słabe ciśnienie oleju, koszt nowej pompy oleju to 200zł, a warto to zmienić, napinacz to troche droższa sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn winna pompa oleju???

Tak jak napisał Ci wcześniej soul87, najpierw sprawdź ciśnienie. Niedawno miałem coś podobnego tylko na zimnym silniku, dodatkowo wyskakiwał błąd z napinacza. Zaczęło się po około 10 tys. km od wymiany oleju (Motul 5w/40 x-cess). Ja u siebie zdemontowałem miskę i okazało się że w smoku jest pełno zabrudzeń (resztki plastikowej odmy którą wymieniałem jakieś 2 lata wcześniej;) Po przepłukaniu układu płukanką i zalaniu świeżego oleju narazie jest spokój, tzn brak błędu tylko raz na jakiś czas odezwie się łańcuch przy rozruchu na zimnym silniku ale bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robiles sobie logi i sprawdzales kanal 20 czy nie cofania zapłonu albo kanały 90 czy tez 91? Poprawcie mnie co do numerów kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślicie, że zmiana oleju na 10W40 może zmniejszyć te stuki lub je wyeliminować? W tej chwili u mnie na 5W30 stuka tylko na mocno rozgrzanym oleju. I mechanik powiedział, żeby spróbować zmienić na 10W40 bo będzie bardziej gęsty na rozgrzanym.

W tej chwili na zimnym jeśli syntetyk jest gęsty to też nie stuka więc może coś w tym jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za durny mechanik, !!! Sobie niech naleje 15W i jeździ. Powiedz nawet jeśli na ile to Ci pomoże ?? 1000/2000 tyś km i tak nie ominie Cię wymiana niestety, a olej 10W40 nadawał się do do fiatów 125p itp.

Olej pomoże na napinacz, ale nie pomoże na pozostałe elementy silnika, głowica, hydraulika (popychacze) itp a więc nie ma żadnego sensu. Zamiast wydawać na zmianę oleju, zbieraj kasę na napinacz.

Sprzedawałem takie zabawki już kilka razy i jak na obecną chwilę spełniają się, no chyba że OE i wykładać trzeba będzie prawie 2 koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki błąd rzad cylindrów 1 przestawienie przyspieszające otwarcie zaworów wymagana wartość nie została osiągnienta prawdopodobnie to znów napinacz i moje pytanie czy można tak jeździć?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do nastawnika mechanik twierdzi ze oryginał

To ile PLN kosztował ten nastawnik ? co wraził Ci go mechanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to znaczy cisnienie ok? konkretne wartosci...

orginal kosztuje 1500-2000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik sprawdził ciśnienie i stwierdził ze jest ok nie podał konkretnych wartości . wymiana nastawnika z nim samym kosztowała 950 zł. twierdzi ze oryginał ze znakami audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te z allegro chinskie tez sa ze znakami audi ... ale dla wprawnego oka mozna odroznic, zamienniki maja "grubsze" kolka logo audi niz orginaly.

masz chinola i tyle, nastawnik 600 , 300 zl wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te z allegro chinskie tez sa ze znakami audi ... ale dla wprawnego oka mozna odroznic, zamienniki maja "grubsze" kolka logo audi niz orginaly.

masz chinola i tyle, nastawnik 600 , 300 zl wymiana

czyli ponownie muszę go wymienić czy przez jakiś czas można tak jeździć?teraz czas kupić oryginał czy możne są jakieś dobre zamienniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna sprobowac czy ktorens ze sklepow moto sprowadzi febi 37119... lepsze febi niz chinskie.. cena chyba okolo 1000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...