Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napinacz, łańcuch rozrządu 1.8T BEX AVJ


kamil7361

Rekomendowane odpowiedzi

I bardzo słusznie. Po montażu, jedz do kogoś "kumatego" niech ci wyłączy powiadomienie o "odpiętej wtyczce" Oczywiście w błędach będzie ona widoczna VAGiem/VCDSem ale nie będzie się swiecił MIL. Od tego dnia przestaniesz być niewolnikiem "głupoty" pod tytułem napinacz z "fazatorem" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 12.02.2018 o 21:59, Wylye napisał:
I bardzo słusznie. Po montażu, jedz do kogoś "kumatego" niech ci wyłączy powiadomienie o "odpiętej wtyczce" Oczywiście w błędach będzie ona widoczna VAGiem/VCDSem ale nie będzie się swiecił MIL. Od tego dnia przestaniesz być niewolnikiem "głupoty" pod tytułem napinacz z "fazatorem" 

I uszkodzonego napinacza, spójrz.
 

 


Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka
 

 

Edytowane przez erka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erka

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc "i uszkodzonego napinacza"?

Ten luz pokazany na YT bez jakiegokolwiek komentarza - jeszcze o niczym nie świadczy.  zobacz to 

a przede wszystkim poczytaj komentarze. Znajdziesz tam opinie że "nic nadzwyczajnego tam nie ma. Że napinacz pracuje poprawnie dopiero kiedy zostanie odbudowane ciśnienie przez pracującą pompę olejową. Że Audi wypowiedziało się iż wymiana napinacza jest zasadna dopiero wówczas, gdy łańcuch hałasuje dłużej (niż kilka sekund) po rozruchu. Wałkujemy o tym od kilku lat w tym topiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Wylye napisał:
[mention=1348702]erka[/mention]
Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc "i uszkodzonego napinacza"?
Ten luz pokazany na YT bez jakiegokolwiek komentarza - jeszcze o niczym nie świadczy.  zobacz to 
a przede wszystkim poczytaj komentarze. Znajdziesz tam opinie że "nic nadzwyczajnego tam nie ma. Że napinacz pracuje poprawnie dopiero kiedy zostanie odbudowane ciśnienie przez pracującą pompę olejową. Że Audi wypowiedziało się iż wymiana napinacza jest zasadna dopiero wówczas, gdy łańcuch hałasuje dłużej (niż kilka sekund) po rozruchu. Wałkujemy o tym od kilku lat w tym topiku

Autem wyjechałem do garażu silnik bardzo ciepły, napinacz ugina się a chyba nie powinien. Wystarczy docisnąć to lekko a on się poddaje. Grzechotania łańcuszka u mnie to co rano norma. Nawet co dłuższy postój. A druga sprawa błąd n205 i p0012 dopadł. Dla tego zmieniam. A wnioskuje,że uszkodzony napinacze przez opinię jakie czytałem,że nie powinien się uciąć na milimetr, a u mnie jak widać poddaje się bez większego wysiłku. POPRAW MNIE JEŚLI SIĘ MYLĘ. MOŻE ŹRÓDŁO MOJEJ WIEDZY SIEJE FERMENT A TEGO NIE CHCEMY. 

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez erka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erka

"ta norma co rano" to ile czasu? mierzone w sekundach czy w dziesiątkach sekund? Jak zagrzechoce przez kilka sekund to życzę powodzenia w wymianie. Jak "szukasz sobie kosztów" np do Urzędu Skarbowego - to... dobry pomysł. Owszem przy 100% sprawnym zaworze w napinaczu, drugim podstawie filtra, (i 3 cim w samym filtrze) napinacz może się nie uginać. Jednak przy "zespole problemów" wynikających z tych 3 wcześniej wymienionych zaworków. Audi VAG dawno się "poddało" pisząc słynny TSB (cytowałem go w tym topiku) by nie wymieniać napinacza jeżeli łańcuch hałasuje "tylko" kilka sekund. Ale, jak to mówią - kto bogatemu zabroni. To napisałem dla tych którzy chcą zmieniać napinacz "bo zagrzechoce" W Toim przypadku jednak są błędy. Jeżeli w bloku 93 wartość zmierzona przekracza 5CF najprawdopodobniej wina leży po stronie wyciągniętego łańcucha. Jednak - w takim przypadku już warto razem nim zmienić i napinacz. :)  Pozdro

Edytowane przez Wylye
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch po lewej(stary) wygląda na ciut wyciągnięty. O 2mm. A po złożeniu wałków teraz idealnie pasują w znaki. Wałek ssący nie powinien być delikatnie do przodu? 6fc6520246da36d1fe8638215c2f25f4.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erka nie powinien "idealnie" pasować - bo będą problemy - na górze parę postów wcześniej jest przykładowe foto ze schematem jak powinno być. 16 ogniw i przesunięcie To WAŻNE zobacz rysunek. A stary łańcuch jak widać na foto jest sporo wyciągnięty wystaje i na górze i na dole w stosunku do nowego. W deskę wbijasz 2 gwoździe w "linii" zakładasz oba łańcuchy "na starcie" naciągasz każdy osobno i wbijasz po kolejnym gwoździu. Wtedy ten stary "wyda z siebie luzy" i wtedy zobaczysz różnicę

Edytowane przez Wylye
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dziś podzielę się z Wami moim odczuciem po wymianie napinacza bez fazatora. Auto działa :banan:. Teraz serio :decayed: auto stało się żywsze brak grzechotania rano (mimo,że to może być normą) w zakresie od 2-3tys RPM nie ma już mulenia i auto pięknie ciągnie aż do końca!!! Jak wyżej widać nie obyło się od pytań na które pomocnie odpowiedział kolega Wylye . Synchronizacja rozrządu z -8cf jest 0CF. Z całej operacji pozostało odwiedzić tunera w celu wyłączenia kontrolki mil. Aaa i zapomniałem o KOSZTACH to wszystko kosztowało mnie mniej niż  Ori napinacz :) cały koszt 600 zł. Robotę zrobiłem razem z moim ojczulkiem. 

Edytowane przez erka
Dodanie wiadomości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, erka napisał:

Więc dziś podzielę się z Wami moim odczuciem po wymianie napinacza bez fazatora. Auto działa :banan:. Teraz serio :decayed: auto stało się żywsze brak grzechotania rano (mimo,że to może być normą) w zakresie od 2-3tys RPM nie ma już mulenia i auto pięknie ciągnie aż do końca!!! Jak wyżej widać nie obyło się od pytań na które pomocnie odpowiedział kolega Wylye . Synchronizacja rozrządu z -8cf jest 0CF. Z całej operacji pozostało odwiedzić tunera w celu wyłączenia kontrolki mil. Aaa i zapomniałem o KOSZTACH to wszystko kosztowało mnie mniej niż  Ori napinacz :) cały koszt 600 zł. Robotę zrobiłem razem z moim ojczulkiem. 

Bez przesady nie "ja" podpowiedziałem tylko FORUM podpowiedziało. Po to ono jest... Nie byłem też pierwszy, który wyrzucił tego hemoroida  z sytemu. Od 2 lat daję tylko świadectwo i przekonuję, że WARTO to zrobić ze względu na koszty i zawodność tej "gangreny" oraz to że nie jest ona do niczego potrzebna. A to, że zrobiłeś to sam - razem z tatą, bezcenne. :hi: Pozdrawiam Was obu i dzięki za info, każda taka opinia "zabiera" złodziejom z OEM dochód na czymś, bez czego można się obejść jak widać z powodzeniem.

Ps

Ja za wyłącznie kontrolki zapłaciłem chyba ok 200zł w PL. Napisz ile Ciebie będzie kosztowało. Niech ci skasuje tylko powiadomienie podłączeniu wtyczki. Jak kiedyś jakiś "uparty" user zechce na powrót włożyć napinacz z solenoidem, to włoży podepnie wtyczkę i zrobi BASIC SETTINGS wg znanej procedury i będzie znów "se miał" ;)

 

Edytowane przez Wylye
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, Gandzior napisał:

Erka gdzie zamawiałeś ten napinacz Vaico?

Na stronie autodoc.pl (ma 2 lata gwarancji) przyjechał do mnie z Berlina. Akurat promocja. 

https://m.autodoc.pl/vaico/7114464

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, erka napisał:

 

Na stronie autodoc.pl (ma 2 lata gwarancji) przyjechał do mnie z Berlina. Akurat promocja. 

https://m.autodoc.pl/vaico/7114464

A jezdzisz może na LPG? Pytam bo nie wiem czy mam się spodziewać jakichś problemów przy strojeniu gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jezdzisz może na LPG? Pytam bo nie wiem czy mam się spodziewać jakichś problemów przy strojeniu gazu.
Nie. Gazu jeszcze nie mam. Czysta benzynka.

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo czekałeś na przesyłkę? Mam na miejscu do kupienia SWAGA i zastanawiam się czy czekać czy brać z iparts.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem 3-4 dni. Na IPATRS będziesz czekać tyle samo. Kiedyś zamawiałem tam halla i 3 dni zbierali się do wysyłki. Czyli czekałbym tydzień.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mają go na sklepie w Wawie.
Na temat SWAGA niestety się nie wypowiem bo nie znam napinacza. Vaico działa jak fabryka chciała. Może ktoś ma już ktoś zamontowanego swaga bez fazatora?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swag to pakowacz,można nawet trafić oryginalny napinacz ze startym logiem Audi, cenowo Swag, febi i vaico wychodzą podobnie. 

Edytowane przez strazak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A czy ten napinacz Vaico bez fazatora będzie też pasował do AVJ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...