Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napinacz, łańcuch rozrządu 1.8T BEX AVJ


kamil7361

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przerabiałem ten temat u siebie w aucie ,borykałem się z myślą czy zmieniać olej czy sam napinacz a może sam łańcuch .Zmieniłem sam łańcuch i cisza ,był bardzo wyciągnięty i napinacz zbyt wysoko podnosił łańcuch który to dawał takie dźwięki, jeżdżę już kilka lat po tej wymianie i dobrze ze nie zmieniałem napinacza bo tam z nim się nic nie dzieje a koszta wymiany są niemałe ,ja radzę zmienić łańcuch i nic nie kombinować no chyba że ktoś ma na zbyciu tych kilka stówek to można zmieniać też napinacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze napiancz juz miales zmieniany?....

w moim 1.8t lancuch w porownaniu do ori nowego przy zmianie byl nie rozciagniety nawet o 1mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówił mechanik to u mnie łańcuch i napinacz był ten sam od nowości , i łańcuch był wyciągnięty i to sporo , dziwi mnie to trochę soul87 że Twój łańcuch się nie wydłużył ,może zależy to od przebiegu ,nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sprowadzałem napinacz ze stanów. Kupiony na eBay w słynnym sklepie z częściami do audi VW. Wygląda jak chinol ale działa jezdzi. Myślę że wszystko na rynku to chińczyki tylko sygnowane innymi nazwami firm. Oryginał tylko z aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze napiancz juz miales zmieniany?....

w moim 1.8t lancuch w porownaniu do ori nowego przy zmianie byl nie rozciagniety nawet o 1mm.

A Czy nie przypadkiem u CIebie halowało cos innego i wymieniles napinacz z lancuchem niepotrzebnie?

Dopisuj takie rzeczy bo potem moze to wprowadzic w blad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy jaka ma dlugosc?

Koles w AJL-u bedzie zmienial rozrzad i sprawdzimy ile ma jego i czy nie jest czasem do wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy jaka ma dlugosc?

Koles w AJL-u bedzie zmienial rozrzad i sprawdzimy ile ma jego i czy nie jest czasem do wymiany...

To fajnie, wyciągnięcie sobie jeden wałek ssący lub wydechowy. Polecam zaopatrzyć się w dobre torxy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy jaka ma dlugosc?

Koles w AJL-u bedzie zmienial rozrzad i sprawdzimy ile ma jego i czy nie jest czasem do wymiany...

To fajnie, wyciągnięcie sobie jeden wałek ssący lub wydechowy. Polecam zaopatrzyć się w dobre torxy.

+1 :decayed:

rzekłbym nawet bardzo dobre torxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wymiany łańcucha wystarczy wyciągnąć tylko jeden wałek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie tylko jeden. I to ten wałek który jest z czujnikiem położenia, bez koła pasowego rozrządu. Wiec można wymienić napinacz bez ruszania samego rozrządu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie nie aby zdemontować łańcuch należy wyjąć oba wałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany napinacza potrzebujemy wyjąć 1 wałek ssący. Do wymiany łancucha potrzebujemy wyjąć oba wałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli cały rozrząd do rozbiórki.rozumiem ze sam łancuch mozna ocenic czy nie jest rozciągnienty a jak sprawdzic napinacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś jest sprytny to da się wymienić łańcuch również bez rozpinania rozrządu. wystarczy poluzować wałek wydechowy i go lekko unieść ale nie wyjmować całkowicie i uda nam sie zdjać łancuch z zębatki wałka wydechowego bez rozpinania paska.

wampir, tak u mnie było przyczyną co innego ale mowie ze przy przebiegu około 150 tys km u mnie łancuch poprostu był jak ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łańcuch został wymieniony był bardzo rozciągnięty tzn tarł o pokrywę zaworów ale niestety hałas nie ustąpił jakieś pomysły???bo kończy się moja cierpliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierz cisnienei oleju na rozgrzanym silniku tak zeby bylo wiadomo faktycznie ile jest a nie ze jest "ok"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko wymieniaj wymieniaj, ciekawe za ile padnie jezeli bedzie pracowac na za niskim cisnieniu oleju :)

Czy w Twoim silniku byla choć raz juz zdejmowana miska olejowa zeby ocenic stan smoka na pompie oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...