Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napinacz, łańcuch rozrządu 1.8T BEX AVJ


kamil7361

Rekomendowane odpowiedzi

Na wiosnę jest w planach wymiana łańcucha a przy okazji hydropopychaczy bo i tak 2 walki trzeba zdjąć. Zastanawia mnie czemu ten stukot silnika milknie po osiagnieciu 90stopni. I z rana gdy jest na ssaniu ok 1200 obr tez nic nie słychać dopiero jak zejdzie na wolne obroty zaczynaja dobiegac stuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

13 godzin temu, SEBOlbfb napisał:

Na wiosnę jest w planach wymiana łańcucha a przy okazji hydropopychaczy bo i tak 2 walki trzeba zdjąć. Zastanawia mnie czemu ten stukot silnika milknie po osiagnieciu 90stopni. I z rana gdy jest na ssaniu ok 1200 obr tez nic nie słychać dopiero jak zejdzie na wolne obroty zaczynaja dobiegac stuki.

Może masz za małe ciśnienie oleju? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciśnienie jest w porządku. interesują mnie te stuki łańcucha czy u Was tez tak to wyglądało po zdjęciu pokrywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie pracy napinacz. Kiedy pracuje? Czy podczas odpalania zimnego (po nocy) silnika powinno się coś zmieniać w ustawieniu owych wałków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Paweł 1985 napisał:

Witam. Mam pytanie odnośnie pracy napinacz. Kiedy pracuje? 

Pytanie można zadać, jednak w topiku w którym temat jest wałkowany od kilku lat - może być ono postrzegane jako przejaw ignorancji i lenistwa...

 

camadjusterdrawing-1.jpg

Edytowane przez Wylye
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem dlatego ponieważ u mnie po uruchomieniu zimnego silnika CF = od -1 do -4 a jak już się rozgrzeje wynosi od 0 do -1 Robiona była adaptacja, ciśnienie oleju wynosi 1,2 kg/cm2  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Wymieniłem napinacz i szklanki napinacz febi szklanki ina. I dalej jest problem. Po pokonaniu trasy około 250 km. Słychać dochodzący z silnika dźwięk podobny do terkotania łańcucha Ale nie dochodzi z napinacza. Dźwięk słyszalny jest na gorącym silniku podczas schodzenia z obrotów przy 1200obr/min. Czy może to być zużyty napinacz pompy oleju? Smok był czyszczony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwisz się, że napinacz klekocze jak wsadziłeś z Febi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Paweł 1985 napisał:

No właśnie o to chodzi że ten dźwięk to nie z napinacza. 

A sprawdzałeś klapkę WG w turbinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jak mogę to sprawdzić? Trzeba turbine wyciągać?

Chodziło o takie coś. 

Jak rozgrzany delikatnie gazu się doda to przy schodzeniu z obrotow pojawia się dźwięk. Na starym napinacza był identyczny.

 

Edytowane przez Paweł 1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co powiecie o tym http://allegro.pl/zestaw-napinacz-lancuch-uszczelki-audi-vw-1-8t-ory-i6784740115.html#thumb/1 

A przynajmniej jak możecie to podeślijcie jakieś dobrą stronke. Mianowicie mam problem z łańcuchem, albo napinaczem, ale wole wymienić całość i mieć z głowy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, jozin3k napisał:

Panowie co powiecie o tym http://allegro.pl/zestaw-napinacz-lancuch-uszczelki-audi-vw-1-8t-ory-i6784740115.html#thumb/1 

A przynajmniej jak możecie to podeślijcie jakieś dobrą stronke. Mianowicie mam problem z łańcuchem, albo napinaczem, ale wole wymienić całość i mieć z głowy 

 

2400zl w aso Wrocław napinacz łańcuszek ok 400zl. Pozdrawiam:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, jozin3k napisał:

Widze te fora nie pomagają, same pogacze ;) 

 

Te z allegro to typowe chińczyki więc o żadnym oryginale nie ma mowy. Szukaj swaga, febi lub autologa to w 1000-1200 się powinieneś zamknąć. Ja kiedyś zakładałem maxgear za 420zł i odpukać działa. http://www.wszystkodlawarsztatu.pl/#/produkty/3218191921181-FE37119-napinacz-lancucha-rozrzadu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swag i febi to tylko pudełka,autlog cena 750pln niedawno zakładałem i działa tylko nie wiem jak długo bo ślizgi wyglądają na nie zbyt wytrzymałe,czas pokarze 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, krzysiekml napisał:

swag i febi to tylko pudełka,autlog cena 750pln niedawno zakładałem i działa tylko nie wiem jak długo bo ślizgi wyglądają na nie zbyt wytrzymałe,czas pokarze 

 

To za co tyle płacić? Od tych marek można by już wymagać jakiejś lepszej jakości, a wychodzi, że to są tylko pakowacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz znajdę foto łańcucha Iwis ori i łańcucha który siedział w pudełku febi to zrozumiesz co i jak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...