Jump to content
43 43
kamil7361

Napinacz, łańcuch rozrządu BEX AVJ

Recommended Posts

16 godzin temu, przem8 napisał:

Najprawdopodobniej przestawiony o ząbek i możliwe, że padnięta cewka napinacza albo coś z wtyczką, bo masz też błąd o przerwie w obwodzie. Jak na pasku znaki się zgadzają to trzeba zajrzeć do wałków pod pokrywą zaworów.

Poza tym uzupełnij profil, bo nie wiadomo o jakie auto chodzi itp. Błąd od wypadania zapłonu to wina cewki, świecy, a jak jest gaz to może wtryskiwacz albo i głowica. Możliwości w ciul ale zabawa w zgadywanki nie dla mnie 😛

Zakładając że jednak jest przestawiony, rozumiem że w moim przypadku(CF +12) rozrząd idzie ząbek do przodu? Co do błędu cewki napinacza po wymianie z tyłu głowicy słynnego kolanka plastikowego nie podpiołem wtyczki. Zorientowałem się po kilkuset km. Może to będzie powód błędu. Profil uzupełnilem. Jest lpg. Sproboje zamienić świece i cewkę jak radzi jak radzi kolega Wylye. 

Lepiej chyba bez wtyczki oryginalny bo za zamiennik dasz 300-400 zł i może wytrzymać 30 k km a za Ori dasz 700 i na pewno da radę dłużej.

Chyba, że zamiennik będzie za 120 zł to wtedy lepiej zamienniki kupować i co jakiś czas wymieniać 😁

Edited by k232

"Myślenie to przyszłość a nie przeszłość."