Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jaki to lakier LY5L ?


grippen

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

pytanko do znawców we wlepce w bagażniku mam kod lakieru taki LY5L / LY5L

jaki to jest kolor lakieru chodzi czy to jest: akryl albo perła ( bo metalik chyba nie przynajmniej nie przypomina metaliku) fajnie jakby ktoś zamieścił fotkę tego koloru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też to znalazłem ale u mnie jest minimalnie jaśniejszy tylko nie wiem czy to jest akryl czy perła bo planuje go pomalować w całości. Ten lakier co jest teraz to mi się podoba chciałem go odnowić bo sporo ma już rys i chodzi też po głowie mi lakier czarna perła albo metalik czarny tylko nie wiem który jest ładniejszy[br]Dopisany: 08 Sierpień 2008, 10:47 _________________________________________________Lackbezeichnung: Samtblau

Lackcode: LY5L

Uni: Ja

Metallic: Nein

Perleffekt: Nein

Może to ktoś przetłumaczyć czy to jakiś perła czy coś innego bo nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest akryl :)

Przynajmniej lakiernik mi raz tak mowi... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się przypatrzę bliżej to są takie jakby opiłki czy coś w tym stylu teraz to nie wiem żeby audi malowało akrylem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze go nie malowałem mam dopiero zamiar tylko nie wiem czy na taki jak jest (są tam takie jakby opiłki czy coś takiego tylko nie wiem czy akryl czy perła ykk twierdzi że akryl :mysli:) czy akrylczym na czarną perłę czy na czarny metalik tylko nie wiem który jest ładniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy chyba ten sam lakier. Muszę jeszcze spojrzeć na tabliczkę, ale wydaje mi się, że tak.

Też chcę oddać go do malowania, a zazwyczaj nie mogę zdążyć w godzinach otwarcia lakierników i ciężko mi się dogadać przez telefon na wycenę :kox: Dlatego pytam.. Jak będziesz wiedział to wyślij mi proszę na PW, albo dopisz w wątku. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz gadałem z kumplem i mówi że by mi pomalował cały

teraz zastanawiam się który jest ładniejszy czy czarna perła czy czarny metalik czy zostawić taki jak jest tylko odnowić :mysli:[br]Dopisany: 09 Sierpień 2008, 12:34 _________________________________________________kumpel teraz malował opla na biały kolor to wyszło bardzo ładnie wiem wiem że biały kolor jest lepiej położyć niż czarny (ale biorąc pod uwagę że on nie jest lakiernikiem to wyszło super)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz wszystkie kolory z palety VW, Audi wraz z ich kodami:

http://www.uniquecarsandparts.com.au/colour_codes_volkswagen_audi.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie malujcie samochodów żadnymi akrylami(HS)Po jakimś czasie lakier akrylowy płowiejei trzeba polerowac dany element.Akryalmi to ja moge malować ale lubliny lub żuki.

teraz gadałem z kumplem i mówi że by mi pomalował cały

teraz zastanawiam się który jest ładniejszy czy czarna perła czy czarny metalik czy zostawić taki jak jest tylko odnowić :mysli:[br]Dopisany: 09 Sierpień 2008, 12:34 _________________________________________________kumpel teraz malował opla na biały kolor to wyszło bardzo ładnie wiem wiem że biały kolor jest lepiej położyć niż czarny (ale biorąc pod uwagę że on nie jest lakiernikiem to wyszło super)

kolego biały kolor jak i czarny maluje sie tak samo .najtrudniejsze kolory śa srebrne,złote itp ponieważ trzeba równomiernie rozkładać powłoke lakierniczą BAZę.w przeciwnym razie na danym elemenice naprzykład masce widzimy tzw.chmury , kwiaty każdy zwie jak chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie lakiery do malowania samochodów składają sie na 3 różne grupy

1___lakiery akrylowy tzw.HS .tymi lakierami malowało sie fabtycznie np.maluchy żuki itp.

to jest lakier 1-warstwowy

2__lakier konwencjonalny .to lakiery na bazie rozpuszczalników.malowało sie kiedyś i maluje sie dziś z tym że nie są już produkowane jakies 3 , 4 lata.chodziło o jakieś ustawy dotyczące środowiska.Te lakeiry są niby szkodliwe dla środowiska.zamiast nich wprowadzono lakiery wodne.Oczywiście lakiery konwencjonalne są nadal w sprzedaży.poprostu to co zostało na magazynach jest nadal w sprzedaży.Jest to lakier 2 warstwwy tzn. w skląd wchodzi BAZA + LAKIER BEZBARWNY

3__lakiery wodne.lakiery rozcieńczane są wodą.oczywiscie spaecjalną która posiada tam jakieś właściwości.jest to lakier 2 warstwowy BAZA + LAKIER BEZBARWNY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...