Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd kontrolki zużycia klocków hamulcowych na FIS w A4 B6/B7


rados90

Rekomendowane odpowiedzi

ale wyłączyć wagiem to trzeba pozniej wlaczyc a tak to wezme te dwa kable ze sobą połączę i kontrolka mi zgaśnie (chyba dobrze mówie :) ? jakieś podpowiedzi jak najprościej wykonać tę zworkę na kostce ? czy może lepiej uciąć i zakręcić kable ? a jak klocki się zużyją do zepnę i będe dalej miał czujnik bez wyłączania vagiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak klocki się zużyją do zepnę i będe dalej miał czujnik bez wyłączania vagiem

I jak zetrą się nowe do połowy to znowu będziesz robił zworkę :naughty:

Moim zdaniem to jest zbyteczne skoro świeci od połowy klocka, jakby zostawało 1/4 klocka to owszem

U mnie nie ma nawet przewodów i jest dobrze.

Po prostu trzeba zajrzeć od czasu do czasu do tarcz i klocków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podczas jazdy zapalila mi sie kontrolka hamulca. Co w praktyce ona oznacza bo zaczela sie zima slisko na drodze wiec boje sie ze to bedzie mialo jakis wplyw na hamulce.

Troche drogi jutro przedemna i nie wiem czy mam sie wybierac...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki zdechły, nowe cza.

Jak chcesz to mam ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladalem klocki i wzrokowo od strony kola wygladaja nie najgorzej...

Mozliwe ze starly sie bardziej od wewnetrznej strony ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na klockach jest czujnik mozliwe ze juz przetarlo , a jesli mowisz ze klocka jeszcze sporo to sprawdz przewody moze ktorys jest uszkodzony i bedzie blad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladalem klocki i wzrokowo od strony kola wygladaja nie najgorzej...

Mozliwe ze starly sie bardziej od wewnetrznej strony ???

bardzo możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Ci nie pokarze musisz sam dojść co jest przyczyną...jak będą klocki dobre jeszcze to spróbuj najpierw z mostkować czujniki to będziesz wiedział czy coś nie tak z kablami:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie było tak kolego : prawy klocek wywalał błąd, nie mam pojęcia czemu klocków jest z 50 proc na oko, więc albo ten czujnik się przetarł już bo koledzy mówili że zalewane są te druty w połowie klocka, albo masz kabelek przetarty gdzieś od kllocka, ja próbowałem przedmuchiwać kostke i obczyścić, rozłączać itp ale nic nie dało, doszedłem ze to prawa storna bo prawa bardziej bierze, założyłem zworkę na kostkę, kostkę z kabelkiem złapałem trerytką do jakiegoś elementu żeby nie latała i błąd znikł a hamulce dobrze biorą dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sam problem jak koledzy..kontrolka swiecila przyszedl czas zmiany klockow a tu sie okazuje ze zalozone byly klocki bez czujnikow a kabelki sobie ...wisialy, zmienilem klocki plus tarcze kable podpiete i jest ok nie minelo moze z tydzien kontrolka ponownie sie zapalila i nie gasnie i powiem ze tez mnie to zaczyna denerwowac ale narazie smigam dalej ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mostkuj najpierw czujniki i zobaczysz czy to pomoże jak nie to problem leży gdzieś na instalacji jak bedziesz chciał napisz do mnie pw wytłumacze Ci jak to obejść

memory five wladi i wszystko jasne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jesli znajde chwilke czasu to podzialam a jesli nie pomoze to sie do ciebie odezwe,dzieki za porade.

---------- Post dopisany 13-12-2013 at 17:53 ---------- Poprzedni post napisany 12-12-2013 at 17:24 ----------

Kabelki przekukane jak sie okazuje kabelek zalamany alarm sie pojawia i gasnie zmienilem kabelek i wszysto ok alarm sie nie pojawia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

U mnie tez od dwoch dni swieci kontrolka od zuzycia klockow.Wczoraj odkrecilem kola ale klockow na oko jest jeszcze 3/4.

Nie wiem tylko w ktorym kole jest czujnik?A moze we wszystkich? Ale chyba w przednim od strony kierowcy bo byl dodatkowy kabelek?

A klocki jeszcze ori.

Troche sie boje bo pojutrze czeka mnie dluzsza trasa.

moje audi to A4 B8 1.8 benzyna r.2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...