Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd kontrolki zużycia klocków hamulcowych na FIS w A4 B6/B7


rados90

Rekomendowane odpowiedzi

Mi w różnych sytuacjach zaświecała się kontrolka hamulców. Okazało się że gniazdo w przednim lewym kole ma ułamany pin i wtyczka się luzowała. Dorobiłem dwa otwory i dwie śrubki i temat załatwiony.

VCDS nie pokazuje błędu przy zużytych klockach - spradzone info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój problem jest bardzo podobny ale jednak inny.....

Kontrolka zużycia się świeciła, klocki były ok, ale nadszedł ich kres, kupiłem oryginalne tarcze i klocki, zabrałem sie za wymiane i jakie było moje zdziwienie gdy po sciągnięciu koła okazało sie że nie ma kabli (przewodów) od czujnika zużycia, na tyle ile mogłem zaglądałem ale nigdzie ich nie było...

W sobote jade na kanał będe miał lepszy dostęp ale gdzie w ogóle ich szukać i czy istnieje prawdopodobienstwo że poprzedni właściciel bezczelnie się ich pozbył ?

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał nic nie pomoże, przewody wchodzą w wiązke czujnika abs a nastepnie w całości w karoserie w nadkolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie czy jak siewci komunikat od klocków czyli(O) to czy w ten czas działa ESP bo przestało mi swiecic ESP i nie wiem czy to ma zwiazek po przcisnieciu przycisku ESP tez na desce nie zapala sie ikonka od esp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie czy jak siewci komunikat od klocków czyli(O) to czy w ten czas działa ESP bo przestało mi swiecic ESP i nie wiem czy to ma zwiazek po przcisnieciu przycisku ESP tez na desce nie zapala sie ikonka od esp?

Jeździsz z zapaloną kontrolką esp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kontrolka ESP nie swieci sie wcale, ani po przekreceniu kluczyka przed odpaleniem ani podczas jazdy ani po wył esp przyciskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również w moim aucie wje*ało kontrolkę od zużycia hamulców, czy a a4 b7 także jest ten pin32 w zielonej kostce w liczniku odpowiedzialny za te czujniki ? Bo chcę to wyłączyć, nie będę wywalał klocków które mają 50% okładzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujka przeciera sie gdy klocki maja ok 3-4mm. Aby zgasic kontrolke mozesz zrobic zworke w kostce lub odciac kabel przy klocku i polaczyc je na stale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kontrolkę klocków w b6 nie można wyłączyć VAGiem czy wogólę nie można jej wyłączyć nawet u speca od chip tuningu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się wyłączyć, chip tuning nie ma nic do tego bo to w sofcie licznika a nie ecu.

Coza problem zrobić mostek w kostce licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że chip tuning nie ma nic do tego myślałem po porostu że mają odpowiedni sprzęt i dlatego pytam. A inne wskazania takie jak poziomowanie xenonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi mu o pomarańczowa ikonę na FIS. Nie prościej zrobić żeby było sprawne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś zapaliła się kontrolka (O) od hamulców a po paru minutach nie miałem świateł stopu. Czy to wina czujnika czy klocków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 19:01

witam,

co to może być - przy cofaniu pojawia się żółta kontrolka hamulców. taka jak tu http://s14.postimage...ol_na_desce.jpg.

Kontrolka pojawia się tylko przy cofaniu. Towarzyszy jej jedno piknięcie

Po wylączeniu silnika gaśnie. Pojawia się dopiero po pewnym czasie ponownie przy cofaniu.

Nie ma żadnego błędu na kompie. nie mam FIS-a tylko zwykły wyświetlacz z dystansem do przejechania na baku.

gdzie szukać? dodam, że uzupełniłem płyn hamulcowy, a mimo to po kilku kilometrach się zapala.

Edytowane przez sprat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też raz się zapalała, a raz gasła. Stwierdziłem, że jak tak ma działać, to lepiej jej wcale nie mieć. uciąłem wtyczki, przewody zaizolowałem i póki co tydzień mija i jest błoga cisza. Ta kontrolka jest i tak bezsensu, skoro daje o sobie znać przy połowie stanu klocków...... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej mnie zastanawiają pustki w zbiorniczku płynu - gdzie może ew. wyciekać? czy kontrolka wykazałaby niski stan płynu ham.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zapaliła się kontrolka choć klocki były do połowy zdarte. Wymieniłem klocki na nowe kontrolka raz się świeci a raz nie. Więc sprayem do styków elekt kostki popsikałem i dalej to samo ale rzadziej się zapala w różnych odstępach czasu. Mam pytanie bo gdzieś w internecie znalazłem czy wpływ na ten komunikat może mieć słaby akumulator bo zrobiłem trasę prawie 700 km i w drodze przez ostatnie 250km nie zapaliła się kontrolka do dnia dzisiejszego gdzie jeżdżę od 3 dni po mieście. Jeśli zapali się ponownie wymienię wtyczki 1J0973702 a jeśli to nie pomorze wiązkę z abs.

Edytowane przez Tikas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś przeciera sie kabel, strone z którą masz problem mozna zlokazilować miernikiem. Zdejmij koło odpal stacyjkę podłącz miernik pod kostke i powinno być stałe 12V, ruszaj w tym momencie przewodem i jesli napięcie zaniknie masz odpowiedz w czym problem.

Ja takie usterki robie troszkę na skróty bez wymiany wiązki a poprostu dokładam nowy kabel.

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...