Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolejność numerowania cylindrów - wymiana świec żarowych


Amano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z tego co sprawdzałem VCDSem mam padnięte 2 świece żarowe. Dwie już wymieniałem. Teraz padły kolejne. Chcę to zrobić sam.

Czy ktoś może mi napisać kolejność numerowania cylindrów ?

tył auta

1 4

2 5

3 6

przód auta

Czy dobrze to opisałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to jest odwrotnie:

Kabina

3 6

2 5

1 4

Zderzak

Potwierdzam, najgorsze jest to że żaden mechanik nie potrafił odpowiedzieć na tak proste pytanie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Potwierdzam, najgorsze jest to że żaden mechanik nie potrafił odpowiedzieć na tak proste pytanie :facepalm:

Widać takich mamy mechaników :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest żałosne, że speców od naszych motorów jest garstka :facepalm: i chwała im za to, że są :hi:

Ale jednak nie zawsze się okazuje, że spec to spec!!! Bo nie w każdym Bosch Diesel Serwis są spece, Ja dzisiaj profilaktycznie sprawdzałem prawidłowość kodowania wtryskiwaczy, a jestem niedawno po wymianie wszystkich i zong :facepalm: Okazało się, że zamienili kolejność kodowania wtryskiwaczy 4 na 6 i odwrotnie. Brak słów :(

Edytowane przez beny2303
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejnosc cylidrów liczy sie od strony rozrzadu a w silniku 2.7 rozrzad jest od strony grodziowej wiec wydaje mi sie ze jest to odwrotnie niz piszecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego od strony rozrządu, bo myślisz, że 2.7 i 3.0 to jest to samo co 2.0 :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wiem tylko w samochodach francuskich cylindry liczy sie od koła zamachowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec dlatego liczy sie od strony rorzadu a on znajduje sie od sciany grodziowej czyli od kabiny kierowcy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ci powiedział że w "V" tylko tam masz rozrząd ?

Rozrząd jest i z przodu silnika i z tyłu w V i jest tak jak napisał Melamn

kabina

3 6

2 5

1 4

zderzak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co sprawdzałem VCDSem mam padnięte 2 świece żarowe. Dwie już wymieniałem. Teraz padły kolejne. Chcę to zrobić sam.

Czy ktoś może mi napisać kolejność numerowania cylindrów ?

tył auta

1 4

2 5

3 6

przód auta

Czy dobrze to opisałem ?

mi sie wydaje ze to jest prawidłowy opis . Z przodu samochodu kolego nie ma rozrzadu w 2.7 tdi tylko łańcuch pomiedzy wałkami a nigdy nir słyszałem o silnku składajacym sie z 2 rozrzadów przód i tył silnika . Rozrzad sklada sie z napedu wału do wałków rozrzadu a nie tylko wałków miedzy sobą pozdrawiam :D

Edytowane przez honcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli nie jesteś pewien a tylko Ci się wydaje to nie pisz głupot bo później ktoś może się tym sugerować a bzdura non stop powtarzana wiadomo czym się staje..

Tu masz pokazane jak to wygląda w V6 w dislu masz wyraźnie pokazane co jest z przodu silnika a co z tyłu przy grodzi !

https://www.youtube.com/watch?v=mbjzUMCBf2Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie i wyraźnie widac ze rozrząd jest z tyły a z przodu sa paski osprzętu tylko . Radze poczytać troche o silnikach robic pare takich rozrządów a potem sie wypowiadać

http://www.directupload.net/file/d/4041/hwlt3rh4_jpg.htm

Wymiana rozrządu w silniku Audi 3.0 TDI: robocizna

Oprócz wysokich cen części zamiennych bardzo kosztowna jest również sama usługa wymiany rozrządu w tym silniku. 3-litrowa jednostka napędowa ustawiona jest wzdłużnie w komorze silnika, a napęd rozrządu umieszczony jest od ściany grodziowej auta. W rezultacie, aby wymienić rozrząd, silnik należy wyjąć z auta, co znacząco podnosi koszt operacji. Przeciętny mechanik zażąda za tą usługę ok. 1300 zł, natomiast ASO nawet 5 000 zł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia wypowiedź o głupocie tyczyła się kolejności numerowania cylindrów bo o tym była wcześniej mowa. To że ma łańcuchy z tyłu i z przodu paski to wyraźnie widać również na filmie z linku w 33 sekundzie i w żadnej wypowiedzi nie twierdziłem że z tyłu nie ma rozrządu a że jest z przodu i z tyłu z resztą nie ważne.

Ważna jest kolejność numerowania cylindrów bo tego tyczyło pytanie a z tego co wiem jest taka jak napisał Melman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna jest kolejność numerowania cylindrów bo tego tyczyło pytanie a z tego co wiem jest taka jak napisał Melman

I tak właśnie jest!!!

Ostatnio wymieniałem świece żarowe, a wcześniej wtryskiwacze, które były adoptowane i za każdym razem potwierdzano kolejność liczenia - numerowania cylindrów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...