Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycie i buczenie przy skręcaniu w A4 B6


espanya

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukałem problemu podobnego do mojego na forum i nie znalazłem :no: Otóż gdy jadę po suchej nawierzchni wszystko jest ok. Problem zaczyna się gdy pojawi się lód lub śnieg na drodze. Auto zaczyna "żyć własnym życiem", zaczyna skręcać w prawo lub w lewo. Mam system ESP i to on zaczyna przejmować kontrole nad autem w taki sposób że walczę z nim na drodze gdy jest ślisko :angry: W ubiegły weekend jechałem autostradą A4 do Katowic ze Zgorzelca. Koszmar zaczął się w okolicach Legnicy gdzie było ślisko i prószył śnieg, moje A4 pływało po całej drodze. Nie mogłem w żaden sposób zapanować nad autem i bałem sie jechać z prędkością większą niż 70 km/h. Gdy chciałem wyprzedzić tira układ gwałtownie ściągnął auto w lewą stronę, wjechałem prawymi kołami w rynienkę obok barier i tylko myślałem czy uderzę z prawej strony w bariery czy wyrzuci mnie i uderzę w tira. Nacisnąłem odruchowo na hamulec i skręciłem w prawo auto zaczęło stawiać bokiem ale ESP wyprowadził je znów do kierunku jazdy ;( Zastanawiam się czy to ESP szwankuje czy może zbieżność (nie zauważyłem aby ścinało opony)??? Miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESP nie interweniuje dopóki nie odstanie sygnałów o niestabilnej pracy kół.

Sprawdź zbieżność (choć to na suchym też powinno pogarszać prowadzenie) oraz kierunek bieżnika na oponach - jeśli masz oponę kierunkową założoną na odwrót to będzie wciągać zamiast wypluwać i będzie do widać najbardziej na wodzie i śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale nie kumam, najpierw ESP przejmuje sterowanie Twoim autem, potem Cie ratuje gdy wpadasz w poślizg? Może zacznij jeżdzić w poślizgu ? :evil: a tak poważnie: wyprzedasz Tira na autostradzie, więc z lewej, rzuca Cię na barierki, więc w lewo? odbijasz w prawo z obawy przed uderzeniem w Tira? nic nie rozumiem.. ?

A całkiem poważnie, sprawdź amorki, opony ma się rozumieć masz zimowe, i w miarę świeże?, zbieżność jak kolega wyżej radzi... ESP ma pomagać nie utrudniać, a zaczyna pomagać w momencie gdy jest coś nie tak, a jak sam napisałeś na suchej nawierzchni, a więc przy dobrej przyczepności, wszystko gra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale nie kumam, najpierw ESP przejmuje sterowanie Twoim autem, potem Cie ratuje gdy wpadasz w poślizg? Może zacznij jeżdzić w poślizgu ? :evil: a tak poważnie: wyprzedasz Tira na autostradzie, więc z lewej, rzuca Cię na barierki, więc w lewo? odbijasz w prawo z obawy przed uderzeniem w Tira? nic nie rozumiem.. ?

A całkiem poważnie, sprawdź amorki, opony ma się rozumieć masz zimowe, i w miarę świeże?, zbieżność jak kolega wyżej radzi... ESP ma pomagać nie utrudniać, a zaczyna pomagać w momencie gdy jest coś nie tak, a jak sam napisałeś na suchej nawierzchni, a więc przy dobrej przyczepności, wszystko gra...

tak to było najpierw doprowadziło ESP do trudnej sytuacji a później pomogło z niej wyjść. oponki mam zimowe firmy continental. są dobrze założone, bieżnik po 6, 7 mm każda. właśnie problem jest że ESP utrudnia mi jazdę zamiast pomagać :disgust:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyłaczysz ESP to też Ci utrudnia jazdę na sliskiej nawierzchni?

ESP nie da rady wyłączyć. nawet jeśli nie jest włączone to ingeruje w prowadzenie auta

:shocked: a to w niby jaki sposób :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyłaczysz ESP to też Ci utrudnia jazdę na sliskiej nawierzchni?

ESP nie da rady wyłączyć. nawet jeśli nie jest włączone to ingeruje w prowadzenie auta

A ja myslalem, ze ten przycisk ESP jak sie go wcisnie i zapali sie kontrolka na desce to oznacza, ze jest wylaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez , wlasnie mam ten problem , napelnym skrecie tak przy lewym jak i prawym kole cos piszczy oraz po odpaleniu na zimnym silniku przez ok pol minuty i pozniej ustaje , panowie co to dokladnie moze byc , pasek alternatora byl wymieniany na continentala dokladnie 3 lata temu , to bylo robione profilaktycznie po kupnie samochodu , czy wystarczy np naciagnac sam pasek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w a4 b6 w 1.9tdi taki objaw to na 100% zatarte sprzęgiełko alternatora 100zł mniej więcej kosztuje wymiana u mechanika ze 30zł. Objaw znika

nie wiem czy w b7 to to samo ale pewnie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi kolego ,czy to mogłlo sie stac w wyniku brawurowej jazdy ,gdyz stalo sie to po tym jak pozyczylem bratu samochod na dwa tygodnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy takich objawach był to pasek od alternatora.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli pasek miałeś wymieniany to pasek odpada raczej więc może to to sprzęgiełko nie nie mogło to sie stać od takiego pożyczenia auta to sie zużywa raczej ze starości lub z przebiegu auta ja w swojej a4 miałem 220tyś sprzęgiełko wyglądało na stare więc pewnie od nowośći i nie było jeszcze tych objawów,aha i głownie te objawy sie pojawiają jak jest większa wilgoć w powietrzu ,kręcąc w miejscu pasek jest mocno obciążony i sprzegiełko staje a pasek piszczy na nim i wilgoc to jeszcze wzmaga,koszt nieduży więc zaczął bym od tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymienialem pasek razem z rozzadem i po 30tysiach zaczelo mi piszczec przy skrecaniu.dzis wymienilem na nowy i od razu lepiej:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies mi sie obilo o uszy ze to moze byc objaw padajacej pompy wspomagania albo maglownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...