Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T Problem - czujnik stukowy


looki91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi: Po naprawieniu kilku usterek w moim silniku został mi tylko jeden (błąd) - zbyt niskie napięcie czujnika stukowego. Może mi ktoś podpowiedzieć, gdzie owy czujnik się znajduje i co może być przyczyną zbyt niskiego napięcia i jakie są tego konsekwencje w samej pracy silnika ? Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklej nr bledu

Czujniki sa w bloku z prawej strony obok filtra oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16716 - Knock Sensor 2 (G66): Signal too Low - Dokładnie taki mam komunikat. Z N75 się uporałem i innymi problemami, tylko ten mi pozostał :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki wyglądają ok, zostaje uszkodzenie lub nie prawidłowe dokręcenie ( złym momentem). Te zielone gniazdko mnie zastanawia od czego jest, żadnego przewodu do niego nie mam. Podpowie ktoś jeszcze odnośnie tego gniazdka ? :wink:

24n1l78.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada jak bys mial dwa czujniki wody. albo ktos zgubil zaslepke i zalozyc czujnik prawdopodobnie uszkodzony zeby sie plyn nie lał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik ktos wlozyl, zeby zaslepic dodatkowy otwor w kroccu, ktory jest zamiennikiem. Starsze modele mialy dwa czujniki.

Czujnik stukowy jest z boku bloku a nie za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIem, wiem :wink: Namierzyłem go - wygląda na dawno nie ruszany, wizualnie nie jest nigdzie uszkodzony. Dziękuję za odpowiedzi, mam nadzieję, że w razie czego mogę dalej liczyć na waszą pomoc :wink:

---------- Post dopisany 07-02-2014 at 19:53 ---------- Poprzedni post napisany 26-11-2013 at 18:53 ----------

Jeszcze jedno pytanie na szybko - Z jakich silników te czujniki stukowe (używki) mogę kupić ? W grę wchodzą tylko silnik 1.8t czy od 1.8 też mogą być? Bo kolory wtyczek widzę są takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22g3r9.jpg

Wymiana czujnika stukowego dzień pierwszy, jutro składanie wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji poczyściłem jak już rozbierałem tyle, wolałem to zrobić i mieć lepszy widok na przyszłość na całość :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...