Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uzdrawianie ALT. Nafta, płukanki i inne cuda


lukassteryd

Rekomendowane odpowiedzi

ja robiłem LM przy podobnym stanie licznika.

jak dajesz płukankę to przy spuszczaniu oleju trzeba dłużej czekać by wszystko dokładnie ściekło. nie chcesz chyba jeździć na rozrzedzonym oleju :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie pomagało, olej brało 5w 10w i po dodawaniu specyfików tez się nic nie zmieniało. Dolewać i jeżdzić ten typ tak ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zmieniłem nieszczęsny czwornik od odmy i mimo iż na ten silnik brało mi mało oleju (2l na 12000km) jestem miło zaskoczony ponieważ zrobiłem 2.5 tys km i stan jak był max tak pozostał... olej jaki leje to 5w10 LM synthoil a stan licznika to 200 tys km (nie dam sobie ręki uciąć ile cofany:P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spośród ciekawych rzeczy zamulających silnik mogę wam pokazać moją cudowną odmę, która pod bandażem miała ot taką małą usterkę:

20201219_163552.jpg

Oczywiście z ciekawostek mogę dodać, że odma wydawała się być w porządku, miała na sobie taki fajny ciasny bandażyk, który trzymał ją w kupie. Pęknięta była po całości.

Koszt naprawy zerowy, satysfakcja maksymalna.

Dla wyjaśnienia. Masło tylko i wyłącznie ze względu na przebiegi rzędu 10km dziennie rozbitych na dwie tury co 8 godzin :D 

Że szkoda mi milionów monet na nową rureczkę wymyśliłem tani sposób alternatywny:

20201219_165221.jpg

Nie wiem czy podniesie to moc w mojej jedno-ośmio litrowej jednostce, ale głęboko w to wierzę, bo moc spadła na łeb, na szyję - ścigając się z niezaładowaną ciężarówką... przegrałem :D 

Dam znać jak efekty, jak tylko uporam się z:

20201219_185302.jpg

 

Poza tymi kwiatkami szczycę się zużyciem oleju na poziomie 0 przy normalnej i agresywnej jeździe - interwał 20k km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. może żywotność A4   2.0i ALT ?

 mam to auto od 2013 r obecny przebieg to 287 tyś,          ma ktoś np 400 tyś ?????????

w tym ja przejechałem 100 tys 

auto pije olej ( nie sprawdzam ile)

 do silnika leje 10w40 lotos lub orlen wymiana co 7 tys

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, guccioo777 napisał:

witam. może żywotność A4   2.0i ALT ?

 mam to auto od 2013 r obecny przebieg to 287 tyś,          ma ktoś np 400 tyś ?????????

w tym ja przejechałem 100 tys 

auto pije olej ( nie sprawdzam ile)

 do silnika leje 10w40 lotos lub orlen wymiana co 7 tys

 

 

U mnie dochodzi 350 000 i dolewam jakoś 0,5L/1000km. Gazówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 350 tys to mało jeszcze , myślę że  starość raczej niż przebieg będzie eliminowała te samochody 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odświeżę temat mam pytanie odnośnie płukanek nigdy jej nie robiłem nie wiem czy kiedyś była robiona przebieg 250tys 2.0 alt. kupiony od dziadka pobór oleju 1l na 2200km 5w40motul wymieniam co 10tys  . Trochę poczytałem , filmy na YT konsultacja z mechanikiem i jeżeli faktycznie nie była nigdy robiona to można sobie zaszkodzić a nawet silnik po takim płukaniu może nie odpalić lub może  brać kosmiczne ilości oleju bo nagar jak by nie patrzeć uszczelnia silnik . Czy faktycznie tak jest ? Pytam was doświadczonych forumowiczów zakładając że nie była nigdy robiona zaryzykować i płukać czy może lepiej zostawić i wymieniać olej bez płukania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za brednie, że nagar uszczelnia silnik? Nagar niczego nie uszczelnia, on zatyka. Żadną płukanką tego nie ruszysz, nie pojmuję fenomenu instnienia tej chemii która nie robi zupełnie nic, serio.

 

 

Chcesz się pozbyć poboru oleju to czeka Cię remont, koniec kropka. Wymiana pierścieni i czyszczenie mechaniczne rowków w tłoku, których wierz mi, żadna chemia czy kąpiel  nawet w myjce ultra dźwiękowej nie ruszy.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobór oleju mi nie przeszkadza i nie jest problemem dla mnie raz na 2tyg zerknąć na bagnet . Kupując alt liczyłem się z tym że będzie jakiś  pobór oleju . Zapytałem o płukankę na forum bo naczytałem się i filmów naogldalem jak to one cudownie czyszczą wnętrze silnika i  nawet sitko w misce olejowej . A o tym że nagar uszczelnia niby to wiem z wywiadu od mechanika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...