Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wady i zalety silnika 2.7 TDI


kordffm

Rekomendowane odpowiedzi

Rób, ale pamiętaj najlepiej u kogoś kto nie jednego multitronica zrobił. Różnica będzie kolosalna, mój wyrywa buta po naciśnieciu pedała nawet przy 80km/h :=)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie, osoby majace ten motorek lub wiedze na jego temat.. podzielcie sie czy ten silnik ma wady ? typu zabierak pompy oleju, slabe sprzeglo itd?? moze lepiej przy zakupie poszukac 2,7 zamiast 2.0..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem sa to dobre jednostki...czasami sa problemy z rozrzadem lub wtryskami ale to bardzo zadko. za miast 2.0 to juz 3.0 lepiej brac... tyle samo pali a wiecej mocy.

sasiad w a6 ma 3.0 juz ma ponad 350tkm nalotu i nic sie nie dzieje jesli chodzi o silnik. zmienia olej filtry i leje paliwo i kursuje.... sam mysle nad sprzedaniem 2.0 i kupieniu 2,7 lub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wady.. zależy od rocznikach póki co te z 2007+ jeszcze nie mają nic wykryte, dla mnie w pełni przemawia 2.7, jednak jeśli bym kupował na chwilę obecną to 3.0 z quattro. Spalanie wyjdzie to samo, mocy więcej, a dla mnie moc i wrażenia mają priorytetowe wartości. Oleju lejesz tyle samo.

Pamiętaj, że 2.0 to całkiem inna konstrukcja i inne silniki, raczej nie ma co porównywać :-)

Vka zawsze będzie miała lepszy dzwięk, bardziej komfortowa do jazdy, lecz droższa w eksploatacji (oleje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe to to,ale konkrety by sie zdały co sie psuje na co uwazac, w 2.7 3.0 D ,jakos tak strach przed tymi 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem sa to dobre jednostki...czasami sa problemy z rozrzadem lub wtryskami ale to bardzo zadko. za miast 2.0 to juz 3.0 lepiej brac... tyle samo pali a wiecej mocy.

sasiad w a6 ma 3.0 juz ma ponad 350tkm nalotu i nic sie nie dzieje jesli chodzi o silnik. zmienia olej filtry i leje paliwo i kursuje.... sam mysle nad sprzedaniem 2.0 i kupieniu 2,7 lub 3.0

Oj na pewno 3.0 nie palą tyle samo co 2.0. Miałem a4 b7 2.0 tdi BPW multi, a teraz a4 b7 3.0 tdi asb tip i spalanie to ok. 3 litry więcej, w trasie różnica jest 2 litrów, w mieście może spalić więcej nawet i o 5 litrów, nie ma innej możliwości, duża moc+ pojemność+quattro+ większa waga, jak ktoś się łudzi że 3.0 szczególnie w automacie(manual ok 2.5 litra więcej spala) spali tyle samo co 2.0 to chyba musi się wrócić na lekcję fizyki.

W B8 różnica jest bardzo podobna, gdyż obie konstrukcje palą odpowiednio mniej niż poprzedniki w b7., - sprawdzone wielokrotnie organoleptycznie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ tu nie chodzi o spalanie, każdy sobie z tego zdaje sprawe, chodzi o wady konstrukcyjne jak jest w silniku 2.0 typu szybko konczace sie sprzegłą, zabierak pompy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ tu nie chodzi o spalanie, każdy sobie z tego zdaje sprawe, chodzi o wady konstrukcyjne jak jest w silniku 2.0 typu szybko konczace sie sprzegłą, zabierak pompy itd.

Wiem o tym, ja tylko odniosłem się do spalania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś ma się popsuć to w skrócie: klapy kolektorów ssących, DPF i wtryski, mniej więcej w tej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapy się zdążają ok 100k, co do DPF zależy od kierowcy. Ogólnie obie te rzeczy to totalne pierdołki, choć klapy potrafią być niebezpieczne dla silnika no ale cóż.

Raczej nie mają wielkich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dpf wymontowac a z klapkami ponoc cos przerabiaja zeby sie nie psuly . prawda to ? Sam powoli sie przekonuje do 3.0 ale ten piepszony rozrzad mnie troche przeraza , wtryski to do regeneracji za 400zl i da sie to przełknac ( za sztuke ) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z częściami do tego silnika dużo się różnią niż do 2.0TDI jak z spalaniem w tranie i mieście bo sam zamierzam kupić taki silnik ale szukam i nie mogę znaleźć odpowiedniej sztuki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z częściami do tego silnika dużo się różnią niż do 2.0TDI jak z spalaniem w tranie i mieście bo sam zamierzam kupić taki silnik ale szukam i nie mogę znaleźć odpowiedniej sztuki...

Przeciez to v6 wszystko jest inne niż w 2.0tdi nawet głupie sterowanie turbiną nie podciśnieniowo tylko elektroniczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...