Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak lampek oświetlenia drzwi


tomekxp2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mama audi b7 avant, z 2006 przeglądałem forum ale nie mogłem znaleźć mojego przypadku, tzn. w żadnych drzwiach nie pali mi się oświetlenie czerwone. Fis pokazuje otwarte drzwi, w środku jest oświetlenie ok. Tylko po otwarciu klapy bagażnika zapala się lampka. Gdzie może być przyczyna, że w żadnych z drzwi nie zapala się światło????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz lampek w drzwiach, tylko zaślepki.

Rozbierz to i zobacz.

Musisz dokupić lampki i założyć, a przy okazji dodaj sobie podświetlenie na dole drzwi-najlepiej na ledach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jeśli ma korby z tyłu to chyba światełka tak szybko nie podłączy co? ja rezałem białe mając czerwone a przy braku nawet czerwonych chyba nie ma instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za podpowiedź, sprawdzę czy są lampki a właśnie chcę też zrobić podświetlenie dolne białe. Z tyłu mam korbki to z tego co piszecie nie ma wogóle instalacji. Z przodu są szyby elektryczne to instalacja z tego co piszecie jest, kwestia tego aby z przodu lampki dokupić i zrobić dodatkowo dół. Co do tylnych drzwi zakładał już ktoś oświetlanie i instalację? jeśli tak to proszę o jakieś namiary, linka, zdjęcia, cokolwiek ? Chciałbym się za to zabrać i jak już zrobię to pokażę efekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zakupiłem wszystkie graty do tego oświetlenia i dodatkowo podświetlane klamki wew. żeby nie grzebać dwa razy tylko ogarnąć to za jednym zamachem.

Będę to robił może w przyszłym tygodniu.

Lampki w drzwiach musisz podłączyć pod oświetlenie wnętrza żeby się zapalało w momencie gdy otwierasz drzwi i ma gasnąć jak zamkniesz.

Jest o tym na forum w kilku wątkach i dokładany opis co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to dzisiaj będę szukał.Z tym oświetleniem klamki to dobry pomysł, dzięki za podpowiedź Lopezz, też to za jednym razem zrobię. Mam pytanie co do ledów, można kupić żarówki led i podpiąć do oryginalnych lampek w drzwiach? czy trzeba coś nowego zakładać? Jak już uporasz się ze swoimi drzwiami to wrzuć na forum parę zdjęć, z krótkim opisem, chętnie zobaczę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne Lopezz, już mam połowę roboty mniej, zaczynam kompletować materiał pomału od allegro. Najwięcej roboty będzie z powprowadzaniem kabli do tylnych drzwi ale pomału się zrobi. :). Z tego co mi podałeś w linku, to wystarczy samą żarówkę led wstawić i będzie ok. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zakupiłem wszystkie graty do tego oświetlenia i dodatkowo podświetlane klamki wew. żeby nie grzebać dwa razy tylko ogarnąć to za jednym zamachem.

Będę to robił może w przyszłym tygodniu.

Lampki w drzwiach musisz podłączyć pod oświetlenie wnętrza żeby się zapalało w momencie gdy otwierasz drzwi i ma gasnąć jak zamkniesz.

Jest o tym na forum w kilku wątkach i dokładany opis co i jak.

Sorki ale klamki są podświetlone raczej z postojówek bo po załączeniu świateł świecą cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampki w drzwiach musisz podłączyć pod oświetlenie wnętrza żeby się zapalało w momencie gdy otwierasz drzwi i ma gasnąć jak zamkniesz.

Jest o tym na forum w kilku wątkach i dokładany opis co i jak.

Miałem na myśli lampki (czerwone i białe), a nie klamki.

Jak jest elektryka szyb to klamki można wpiąć pod oświetlenie przycisków podnośników szyb i powinno być o.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię. Właśnie wróciłem z garażu i okazuje się że w drzwiach z przodu jak i z tyłu są czerwone odblaski. Nie ma nawet poprowadzonych kabli. Czyli czeka mnie dłuższa robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha,ha wiem znam to uczucie rozczarowania, miałem to samo.

Żeby było śmieszniej w poprzedniej B5 miałem te lampki fabrycznie, a w nowszym modelu widać oszczędzają na każdym kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, co zrobić, efekt jest fajny dlatego muszę to podświetlenie zrobić. Żeby było śmieszniej to mam podświetlenie podłokietnika - czerwona dioda albo dwie - ostatnio odkryłem, to mogli już zamiast tego zrobić w drzwiach. Jeszcze jedno pytanko Lopezz, przeglądałem te linki z montażem oświetlenia, nawet fajnie opisane, ale nie ma konkretnie na forum o położeniu instalacji w drzwi pod te lampki? Przeglądałem ale nie mogę namierzyć. Może ktoś już to przerabiał i opisał to a już nie mówię o zdjęciach, to byłoby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam nie wiem jako to jest, w końcu nasze auta jako nowe nie należą do tanich, a oszczędności widać na każdym kroku.

Przecierające się przyciski i pokrętła, pakiet chrom wokół szyb z czasem traci na wyglądzie, braki takich właśnie drobiazgów jak lampki w drzwiach i wiele innych niedociągnięć raczej nie świadczy dobrze o firmie. Ale z drugiej strony dzięki temu mamy co robić...

Zobacz w tym wątku, tam jest wszystko szczegółowo opisane łącznie ze schematami, wątek jest bardzo rozbudowany więc musisz przelecieć kilka stron zanim na to trafisz:

[ALL B6] Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej

Montaż w drzwiach tylnych:

Musimy podzielić instalację na wariant z elektrycznymi podnośnikami szyb oraz korby. Tutaj posłużę się wcześniej przygotowanymi schematami...

korby.JPG

ele.JPG

W zasadzie nie ma co objaśniać – wszystko jest rozrysowane na schematach. Jeśli z tyłu mamy elektryczne podnośniki to cała operacja jest bardzo prosta do przeprowadzenia. W przypadku korb jest troszkę gorzej – wypadałoby sprawdzić, czy fabryczna wiązka jest przygotowana na pakiet oświetlenie (ściągamy dolną osłonę słupka B i sprawdzamy czy wymagane przewody znajdują się po tej stronie wiązki). Całość została dokładnie opisana w wątku dot. „licht pakietu”: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?...t=licht+pakiet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lopezzz, będzie browar jak już skończę :). Schematy pierwsza klasa, teraz zbieram materiał i będę działał. Może coś swojego pomyśle w trakcie roboty to podzielę się pomysłem. Pocieszam się tym, ze używki nie są drogie, trochę więcej za kable może wydam a później trochę chęci i czasu. Dobrze mówisz, pakiet chrom mam, a oświetlenie już nie dali. No ale przynajmniej my możemy sobie podłubać.

---------- Post dopisany 27-11-2013 at 01:30 ---------- Poprzedni post napisany 26-11-2013 at 22:22 ----------

Witam, po podłączeniu kompa i sprawdzeniu modułu Komfortu wyszło:

Adres 46: Moduł komfortu Plik etykiet: 8E0-959-433-MIN.lbl

Oznaczenie elementu: 8E0 959 433 CC

Komponent: Komfortgerát T85 4035

Kodowanie: 07008

Kod serwisu: WSC 06335

VCID: 74E73D7A444F07B8354

Podsystem 1 - Oznaczenie elementu: 8E1959801H

Komponent: Tőrsteuer.FS BRM 0606

Podsystem 2 - Oznaczenie elementu: 8E1959802H

Komponent: Tőrsteuer.BF BRM 0606

Nie znaleziono błędów.

Nie znaleziono błędów.

Pytanie do ciebie Lopezzz - Jako, że nie mam pakietu oświetlenia, z tyły mam korby, to czy przy tym module po dołożeniu wiązek mogę podłączyć oświetlenie czerwone i białe czy muszę zmienić moduł>? Orientujesz się w tym temacie? Bo czytałem za dwie godziny i znalazłem na forum odp: 8E0 959 433 CC - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu (lub korby). Pytanie czy mój moduł będzie się nadawał do podłączenia kabli do oświetlenia drzwi czy muszę zmieniać moduł na inny ? Nie mogę tego znaleźć na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętajcie że przy iluminacji klamek nawet jeśli macie oświetlenie dolne i boczne a macie korby to i tak trzeba ciągnąć kabelki do MK :) z przodu nie ma z tym problemu bo wszystkie b6 mają elektrykę. Ja też myślałem nad klamkami ale gra nie warta świeczki ... chyba że kiedyś mnie coś dopadnie xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałem nad klamkami ale gra nie warta świeczki

No właśnie czytałem że świecą trochę za ciemno więc postanowiłem zastosować inne diody i dodatkowo folię aluminiową żeby odbijała światło we właściwym kierunku. Wkurza mnie jak ludziska w nocy szukają klamek na macanego po całych drzwiach i nie mogą wysiąść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten opis i z tego co się dowiedziałem to mój moduł to : 8E0 959 433 CC - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu (lub korby), z tego wynika, że nie podłącze oświetlenia i muszę kupić taki moduł, : BK, BS, CF, CN - pakiet oświetlenie, elektryczne szyby lub korby. Dobrze rozumie Lopezzz?

Znalazłem wiązki na tył, ale nie jest opisane czy będą dobre do oświetlenia co sądzicie?

Przedmioty użytkownika GB_Import_Parts - Wiązka a4 b6 - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...