Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napinacz łańcucha rozrządu 1.8


blind0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuję napinacza łańcucha rozrządu :facepalm: do 1.8 125km z 97'.

Oświećcie mnie jaki powinienem kupić, na co zwrócić uwagę i czy przykładowo taki z owego linku będzie pasował NAPINACZ ŁAŃCUCHA ROZRZĄDU VW AUDI 1.8 20V ZESTAW! (3706077809) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Pozdrawiam,

Krzysiek :wink:

PS: a i jeszcze jedno, przy wymianie trzeba również ściągać rozrząd tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zobacz czy masz napinacz z wiązką czy bez bo sadząc po roczniku to raczej bez.Co do rozrządu to nie koniecznie chyba ale na pewno wałek ssący będzie trzeba zdemontować.Ostatnio składałem silnik turbo i wydawało się,że da się to zrobić bez demontowania wałka od strony wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez rozbierania rozrządu ułatwiłaby mi się sprawa i to znacznie. Oczywiście dziękuje za poradę :hi:

---------- Post dopisany 27-11-2013 at 17:25 ---------- Poprzedni post napisany 26-11-2013 at 18:31 ----------

Szczerze mówiąc to trochę zgłupiałem, nie ma w tych adr z 97' po prostu jednego montowanego rodzaju napinacza łańcucha ? komplikuje mi to sprawę doboru odpowiednich części a potrzebuję to na następny tydzień :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej aukcji jest cos poyebane

180kM w A4 nie mialo elektryki w napinaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zdecydowałem się odroczyć to trochę w czasie po konsultacji z mechanikiem ( początki umierania napinacza łańcucha) i zrobić zakupy na miejscu. A u mnie jednak jest ta wiązka o której wspominał Musznik, także rozumiem, że mam szukać elektrohydraulicznego napinacza łańcucha rozrządu z łańcuchem i uszczelkami. Czy może jeszcze są jakieś kryteria co do spasowania ;>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej spisz nr z napinacza i zadzwoń do jakiegoś sklepu.Sam osobiście się przybieram do wymiany napinacza z wiązką ale opisy z aukcji są różne i człowiek jest zagubiony.Jak już się dowiesz czy są różne rodzaje napinacza z wiązką to daj znać,będę wdzięczny ja i inni.ps. Jakie masz objawy umierającego napinacza? Pozdrawiam:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tym nr byłoby najlepiej, tylko że najpierw trzeba się do niego dostać, a to trochę komplikuje mi sprawę. Jutro będę w intercarsie to się wypytam co mają do wyboru, może to nas naprowadzi ;) Przez przypadek gdy szukałem czegoś innego na kanale, na włączonym silniku było wyraźne słychać jakieś stuki z jego tylnej części, (chodził coś al`a diesel) po małym słuchowym przeglądzie i wizycie u dwóch "szamanów samochodowych" można było stwierdzić iż każdy słyszał walący łańcuch na napinaczu w miejscu gdzie właśnie on się znajduje i polecili mi wymianę ew. poczekanie na bardziej uciążliwy klekot, gdyż rozrząd z przodu ma jedynie 15k ;) i można by od razu wszystko wymienić przy rozbiórce.

Pozdrawiam :gicior:

ps: koles z intercarsu niestety, ale pojecia nie miał zielonego co sie w ogole kolo niego dzieje :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzał w 10 z tym filmikiem ;) niestety .. na alledrogo znalazłem najtaniej za coś ok. 570zł zestaw napinacza z łancuchem + uszczelki + oczywiście robocizna ( u mnie zawołali ok. 500 pln ;| ) no i trzeba do tego dodac pasek rozrządu bo oczywiście też go trzeba rozebrac.. także zamiast nakupować ryb na świeta to dam zarobić mechanikowi :banan:

aa.. w intercarsie za sam napinacz gosciu chciał wiecej niż za cały zestaw na allegro :| + łanuch ok 200 xD szkoda gadac.

Pozdrawiam :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypilnuj zeby po zdjeciu wałkow wycisneli olej z popychaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę że mnie ten sam wydatek czeka, ide później zobaczyć jak to tam wygląda bo koleś do mnie dzwonił ze rozebrane narazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to widzę że już praca wrze ;p ja dopiero po wypłacie poszaleje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce z przodu nowe :) ale z napinaczem nie zrobili nic coś mi tam pogrzebali koleś powiedział ze łańcuch i reszta spoko tylko ten napinacz coś szwankuje i wstrzymali sie z robota żebym sam zdecydował. Gościu mi jeszcze powiedział żebym olej spróbował zmienić na inny ale cos mi to nie pasowało za bardzo. Spytałem później bardziej ogarniętego mechanika czy to da coś w ogóle to mówił ze nie ale wkoncu doczekałem sie na kolejkę u niego także zabieg przesunięty na wtorek do kolesia co zawsze auto daje koszt napinacza podobno ok 430zł. Jak będzie zrobione to się odezwę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem w tamtym roku u siebie to części 600zł i wymiana 150zł. niestety jak tyka to tylko wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyka tyka heh jest możliwość że ten łańcuch się przerwie czy cos ? Jeździć czy lepiej żeby sobie postało spokojnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypilnuj zeby po zdjeciu wałkow wycisneli olej z popychaczy

Dev, jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...