Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak to ustawić?-Webasto


Toomek81

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam z góry za umieszczenie tego zapytania w tym dziale ale jakoś nie widzę działu ogrzewanie. Posiadam w swoim audi zamontowane webasto jak na zdjęciu. Samochód został sprowadzony ze Szwajcarii. Czy ktoś z was ma może takie samo i wie jak to ustawić? Szukałem na necie ale nic konkretnego nie znalazłem. Z góry dziękuje wam za pomoc.

20131126_191626.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zegarek i ustawiasz aktualną godzinę strzałkami prawo/lewo.

Potem klikasz set który przeskakuje pomiędzy programami od 1 do 3.

Wybierasz program 1 i ustawiasz godzinę o której ma się włączyć. To samo 2 i 3 (albo tylko jeden).

Przyciskiem set wybierasz program który chcesz aktywować i zostawiasz.

Aby dezaktywować przyciskiem set klikasz tyle razy aż nie będzie wyświetlany żaden program - to leci w kółko i można by to opisać: 0>1>2>3>0>1>2... itd...

Możesz włączyć/wyłączyć ręcznie płomyczkiem.

Uwaga 1) gdy webasto włączy się automatycznie (gdy aktywujemy jakiś program), temperatura oraz siła nawiewu ustawia się taka jaką zostawiono ostatnio na włączonym zapłonie/silniku).

Uwaga 2) webasto uruchomione automatycznie działa domyślnie ok 20 minut

Uwaga 3) piecyk po wyłączeniu będzie chodził jeszcze przez ok 2 minuty celem wychłodzenia (piecyka)

Uwaga 4) po wlaczeniu webasto bez uruchomionego silnika nawiew/panel klimatronika może się aktywować dopiero po uzyskaniu pewnej temperatury płynu (dotyczy głównie mrozów).

---------- Post dopisany at 20:58 ---------- Poprzedni post napisany at 20:57 ----------

Tyle co mi przychodzi do głowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie dam sobie teraz ręki uciąć bo dawno nie sprawdzałem, ale jeśli dobrze pamiętam to w instrukcji pisało 20, ale dzięki za sugestię. Sprawdzę to u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie zależy od wersji display

bo były dwa display zielony czas grzania- 30 minut , czerwony display 60- minut. Ja sobie jak zakładałem webasto to kupiłem sobie jeszcze pilota i centralke też fajna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam czerwony wyświetlacz ale 60 minut? Eeeeee, sprawdzę :decayed:

Ja właśnie pilota będę w tym aucie dorabiał ale z patentu jednego kolegi z forum :jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie takiego kupiłem zasięg baja w lini prostej nawet 1500m oczywiście bez zabudowań tylko nie ma kilku funkcji ale najważniejsze jest o co mi chodziło

webasto.jpg

---------- Post dopisany at 09:49 ---------- Poprzedni post napisany at 09:45 ----------

Mariusz wiesz że jak ci zagrzeje samochód to przestawi się w tryb czuwania i jak spadnie temperatura to znowu sie włączy u mnie wystarczy 20 minut grzania teraz i temperatura w środku samochodu to 30 stopni i silnika 90 st :)no może 87 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc. Udało mi się ustawić zegarek, szwankował wyświetlacz i widziałem tylko dwie pierwsze cyfry od godziny. Dałem radę też ustawić czasy na włączenie. Niech mi ktoś jeszcze tylko podpowie jak aktywować czas włączenia.Jak wciśnę przycisk set to nic się nie dzieje.Czy na wyświetlaczu ma się wtedy pojawić jakaś ikonka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ustawiasz godzinę, później wciskasz SET ustawiasz godzinę o której ma się włączyć np ustawiasz na godzine 7 rano i tyle i jak ustawisz to nic nie ruszasz i jak włączysz to powinien się świecić wyświetlacz i cyferka np 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam uruchamianie w mmi na godzinę ale też pilot zdalny, ten przycisk się trzyma, naciska ileś razy? Bo raz nic za chwilę zielony i uruchamia się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...