Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bagnet oleju


krzysiek735

Rekomendowane odpowiedzi

simon_75 Też go widziałem ale chciałem jakiś na stałe ten co wyżej dałem to coś takie:

http://allegro.pl/audi-seat-skoda-vw-bagnet-miarka-oleju-03l115611e-i5891569603.html

to ten którego Stanley wysłał nr z Etki w aso chyba koło 50zł ale nie wiem czy będzie pasował do silnika z 10.2010

Edytowane przez dixon_ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/niemiecki-serwisowy-bagnet-miarka-oleju-audi-vw-i5999042224.html

auto z 2010 roku ... silnik CAGB. czy ten bagnet bedzie pasował? bo w pokazywanie na MMI to nie wierze do konca!

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem u kolegi w aucie modelowo 2010 włożyć bagnecik z mojego motoru ale jest za długi wystaje około 4-5 cm chyba trzeba by było zamówić oprucz samego bagnetu jeszcze tą plastikową rurkę i wyciąć osłonę silnika bo rurka prowadząca w tym motorze patrzy bardziej w pionie niż w moim o rok starszym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem bagnet w inter carsie cena 85 zł. w aso audi bydgoszcz nie sprzedaja zadnego bagnetu do tego auta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim aucie jest MMI. JAK Zdjalem pokrywę silnika to odkryłem rurkę jak od bagnetu, tylko zatkaną zaślepką która wyglada jak uchwyt bagnetu. Przy przeglądaniu Allegro znalazłem niedrogo prawie nówkę bagnet wraz z rurką od silnika 2,0 w korzystnej cenie więc nabyłem. I co się okazało ? Sam bagnet jest za długi, być moze trzeba by wymienić oryginalna rurkę na tę dostarczoną z bagnetem. Do tego doszło by wycięcie dziury w osłonie silnika albo po prostu jej nie zakładać. Nie chcąc wprowadzać tak radykalnych zmian na razie odłożyłem bagnet na półkę w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamów w intercarsie i nic nie bedziesz musiał przerabiać! na allegro http://allegro.pl/niemiecki-serwisowy-bagnet-miarka-oleju-audi-vw-i5999042224.html

taki przykład. ja dzis taką miarką sprawdzałem i wchodzi elegancko i jest ok:) pozdro


Sprawdzałem olej na bagnecie i było na 19 kresce z 24 czyli tak 3/4 stanu. Na MMI pokazuje tak samo czyli bagnet z inter cars jak i z allegro polecam. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamów w intercarsie i nic nie bedziesz musiał przerabiać! na allegro http://allegro.pl/niemiecki-serwisowy-bagnet-miarka-oleju-audi-vw-i5999042224.html

taki przykład. ja dzis taką miarką sprawdzałem i wchodzi elegancko i jest ok:) pozdro

Sprawdzałem olej na bagnecie i było na 19 kresce z 24 czyli tak 3/4 stanu. Na MMI pokazuje tak samo czyli bagnet z inter cars jak i z allegro polecam. Pozdro

Arek4s4 czy mógłbyś podać długość bagnetu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś podać dokładne wymiary bagnetu(zagięcia, początek skali pomiarowej itd)? Czy skala pomiarowa odpowiada skali metrycznej?

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś podać dokładne wymiary bagnetu(zagięcia, początek skali pomiarowej itd)? Czy skala pomiarowa odpowiada skali metrycznej?

Z góry dziękuję

Mam taki bagnet na wierzchu że tak powiem (niezamontowany) wraz z rurką, w której jest jego miejsce. Sprecyzuj o które dokładnie wymiary Tobie chodzi, a postaram się je podać. Sam bagnet jest w postaci sztywnej linki stalowej, na końcu której od góry jest uchwyt w kształcie kółka i obsada współpracując z górnym zakończeniem wspomnianej "rurki". Na dole linki jest plastykowe walcowe zakończenie, na którym odczytuje się ślad oleju świadczący o jego poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary bagnetu serwisowego T40178:

1 - od początku do końca skali dolnej podziałki

2 - ok końca skali dolnej podziałki do wartości 46 u góry bagnetu

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie mi proszę, kupiłem bagnet T40178. Na jaką wartość mam ustawić ten stoper? 46 kreska?

Bo jak wkładam cały to cały czas mam ponad max, nie wiem jakie ustawienie powinno byc na tym bagnecie dla silnika CAGA ?

Edytowane przez leewang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich B8 2.0 TDI górna podziałka na 46, a na dolnej podziałce max oleju to 24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyszło że u dołu mam na 28 kresce, odlać jeszcze oleju? Odlałem na razie ze 200ml. Tyle w serwisie audi zalali...

Odlałem jeszcze trochę, teraz na mmi mam troszkę poniżej max a na bagnecie 26 kreska.

Zostawię tak, myślę że będzie OK ;) jakoś nie jestem za tym żeby oleju było ponad stan w aucie.

Edytowane przez leewang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyszło że u dołu mam na 28 kresce, odlać jeszcze oleju? Odlałem na razie ze 200ml. Tyle w serwisie audi zalali...

Odlałem jeszcze trochę, teraz na mmi mam troszkę poniżej max a na bagnecie 26 kreska.

Zostawię tak, myślę że będzie OK ;) jakoś nie jestem za tym żeby oleju było ponad stan w aucie.

Na MMI poziom prezentuje się raczej poglądowo.

Jeżeli masz miarkę to pomiaru na niej bym się trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy zna ktoś serwisowy numer części (bagnetu oleju) który będzie pasował do silnika 2.0 CAHA, bo przyznam szczerze że jakoś nie wierzę do końca w tą elektronikę?

Pozdrawiam.

ja dzwonilem do serwisu to powiedzieli ze bagnet jest ale serwisowy za 500 zl ale moga zamowic z modelu 2009 i zaznaczyc mi na nim poziom tak jak w sewisowym tylko nie mozna na nim jezdzic tylko do sprawdzania koszt kolo100zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kup sobie bagnet serwisowy w Inter Cars .Ja płaciłem 92zł.2pr5x8z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki o to problem. Zapaliła mi się żółta kontrolka czujnika poziomu oleju czyli jego minimalny poziom. Dolałem ok 0,7 litra odpalam silnik a tam dalej ta sama kontrolka ze wskazaniem uzupełnienia poziomu oleju. Czy mógł się zawiesić czujnik ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki o to problem. Zapaliła mi się żółta kontrolka czujnika poziomu oleju czyli jego minimalny poziom. Dolałem ok 0,7 litra odpalam silnik a tam dalej ta sama kontrolka ze wskazaniem uzupełnienia poziomu oleju. Czy mógł się zawiesić czujnik ???

Przejedź się nim, potem niech chwilę postoi i powinno być ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...