Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bagnet oleju


krzysiek735

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wyświetla żadnego komunikatu, czyli teoretycznie jest ok - chyba, że... akurat kilka dni temu włączył mi się serwisuj mnie kolego (że mam wymienić olej) jadę w środę za tydzień, czy to może mieć wpływ na komunikaty?

---------- Post dopisany at 21:59 ---------- Poprzedni post napisany at 15:53 ----------

Jadę rozgrzewam do 90stopni (tdi), wyłączam silnik (stojąc na równej powierzchni), odczekuję 2 minuty i pokazuje mi się stan oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę dolać oliwy do silnika.

Pytanko w tej kwestii :

Wszystko jedno jaki olej to bedzie pod warunkiem ze bedzie to 507 000 (dla DPFa) ???

Nie wiem jaki mam obecnie wlany olej.

Co robić w temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to nei wiesz ?

nie masz naklejki, ani kopii faktury ?

wierzyc mi sie nie chce

na pewno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mam naklejki :/

Faktur tez zadnym nie posiadam z wymian oleju :/

Nawet karteczki na druciku ni ma :/

Wiec sie zastanawiam ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlej Castrola EDGE 5w30 i na pewno nic mu się nie stanie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już Motula Specifica 5W30 507.00 - wymienie całość, będzie spokój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dpf to lepiej motul 8100 x-clean+ c3 5w30 on ma tez 507/00 i 504/00 ja taki lele do tiguana na cr jak i do swojego ppd

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bagnet pomiarowy lecz w menu CAR nie pojawia się funkcja OIL. Czy jest możliwe że w ogóle nie ma elektronicznego pomiaru poziomu oleju? Mam spolszczone menu a czytałem gdzieś że po takiej 'operacji' komputer czasem gubi jakieś funkcje. Dodatkowo - zrobiłem po wymianie ok 2300 km i po bagnecie wychodzi mi że nie wziął ani grama oleju. Czy to możliwe?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam bagnet pomiarowy
Możesz podać jak wejść w posiadanie takiego bagnetu ? Nie wierzę tym elektronicznym popierdółkom :kwasny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bagnet pomiarowy

Możesz podać jak wejść w posiadanie takiego bagnetu ? Nie wierzę tym elektronicznym popierdółkom :kwasny:

http://allegro.pl/niemiecki-serwisowy-bagnet-miarka-oleju-audi-vw-i5341403830.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka z tym bagnetem sewisowym. Ale chyba wszystko sproadza sie do tego żeby wydoić klijenta do ostatniego GROSZA.

Prosze o wytłumaczenie mi jednej kwestii. Jak w FIS-ie odpalić ten poziom oleju? Ja próbowałem już kilka razy i nie moge. Jak najbardziej w MMI pokazuje mi się poziom oleju w opcji CAR ale nie mogę sobie poradzić z tą opcją podniesienia maski w samochodzie, chyba że robięć coś niepokoleji. Jeszcze jedno pytanie czy po zakupie tego bagnetu serwisowego można z nim normalnie jeździć czy służy on tylko do pomiaru i trzega tą śmieszną zaślepkę zakładać????????????????

Edytowane przez ELA7V30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nigdy nie udało mi się tego zobaczyć na zegarach, a kombinowałem na różne sposoby. Wskaźńik pewnie wozisz z sobą. -:)

P.S. Już zobaczyłem. Trochę cierpliwości przy otwartej masce trzeba zachować i się pokaże. :D

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzic czy da sie u mnie aktywowac poziom oleju na MMI? Mam bagnet a nie mam OIL w CAR. W misce jakis tam czujnik jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nigdy nie udało mi się tego zobaczyć na zegarach, a kombinowałem na różne sposoby. Wskaźńik pewnie wozisz z sobą. - :)

P.S. Już zobaczyłem. Trochę cierpliwości przy otwartej masce trzeba zachować i się pokaże. :D

i sie nie chce nic wyswietlic na zegarach ... co znaczy troche cierpliwosci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nigdy nie udało mi się tego zobaczyć na zegarach, a kombinowałem na różne sposoby. Wskaźńik pewnie wozisz z sobą. - :)

P.S. Już zobaczyłem. Trochę cierpliwości przy otwartej masce trzeba zachować i się pokaże. :D

i sie nie chce nic wyswietlic na zegarach ... co znaczy troche cierpliwosci ?

Na rozgrzanym silniku otwórz maskę odczekaj 2 minuty. Włącz zapłon bez sprzęgła i czekaj kilkanaście sekund może dłużej i się pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Nie mam bagnetu a MMI szaleje po wymianie oleju. Raz pokazuje max, raz 1/4 a za chwilę 3/4. Już sama nie wiem ile mam oleju bo ciągle krzyczał żeby dolać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Chciałem się dowiedzieć może ktoś przerabiał temat bo znalazłem w postach wyżej:

zacznijmy od tego gdzie chcesz wlozyc ten bagnet...
wg etki sa 2 rurki
03L 103 634 E i to samo z literka C

do tego wklada sie zatrzask (okreslenie z etki) albo bagnet
Zatrzask ma nr 03L 115 418
a bagnet 03L 115 611 E
dane dla A4 z 2009r wg etki, ktora ja akurat mam (stara bo chyba z 2010r)

Mam w swoim samochodzie zatrzask o nr 03L115418 Audi a4 b8 avant 2.0tdi 170km CAHA z 10.2010 modelowo 2011 i czy jest jakiś bagnet do tego samochodu w Vw w Nowym Sączu dostałem informacje że Audi Bełtowski w Krakowie mają taki bagnet do mojego samochodu Na miejscu w salonie Audi Bełtowski pan mi mówi że tylko występuje zaślepka i że nie przypisuje mu żadnego bagnetu. Dzwoniłem do audi do Wrocławia i też mówią mi że tylko zaślepkę ma przypisaną a jak podałem nr tego bagnetu: 03L 115 611 E to mu nie przypisuje go do mojego samochodu tylko że może zamówić na moją odpowiedzialność a nie wiadomo czy będzie pasował.

Przerabiał ktoś temat i wie jaki Bagnet kupić o jakim nr części do CAHA 10.2010 ?

Edytowane przez dixon_ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Chciałem się dowiedzieć może ktoś przerabiał temat bo znalazłem w postach wyżej:

zacznijmy od tego gdzie chcesz wlozyc ten bagnet...

wg etki sa 2 rurki

03L 103 634 E i to samo z literka C

do tego wklada sie zatrzask (okreslenie z etki) albo bagnet

Zatrzask ma nr 03L 115 418

a bagnet 03L 115 611 E

dane dla A4 z 2009r wg etki, ktora ja akurat mam (stara bo chyba z 2010r)

Mam w swoim samochodzie zatrzask o nr 03L115418 Audi a4 b8 avant 2.0tdi 170km CAHA z 10.2010 modelowo 2011 i czy jest jakiś bagnet do tego samochodu w Vw w Nowym Sączu dostałem informacje że Audi Bełtowski w Krakowie mają taki bagnet do mojego samochodu Na miejscu w salonie Audi Bełtowski pan mi mówi że tylko występuje zaślepka i że nie przypisuje mu żadnego bagnetu. Dzwoniłem do audi do Wrocławia i też mówią mi że tylko zaślepkę ma przypisaną a jak podałem nr tego bagnetu: 03L 115 611 E to mu nie przypisuje go do mojego samochodu tylko że może zamówić na moją odpowiedzialność a nie wiadomo czy będzie pasował.

Przerabiał ktoś temat i wie jaki Bagnet kupić o jakim nr części do CAHA 10.2010 ?

A bagnet

dtp67t3d.jpg

http://allegro.pl/niemiecki-serwisowy-bagnet-miarka-oleju-audi-vw-i5874090634.html

nie powinien wchodzić tu:

uzrx7raz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W etce jest numer bagnetu 03L115611E niby do rocznika >>19.10.2009 dla silników 2,0 TDI CAGA CAGB CAHA CAHB CAGC

1pjk1j.jpg

Edytowane przez Love-AUDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...